De barkoningin van Walcheren 28 WALCHEREN JUMPIN' DE WEEL Goese automobiliste rijdt in op parkeerwachter en verwondt kind Barcodes Horeca op Walcheren De vrouw zou een half uur eerder uur op een parkeerwachter zijn in gereden en vervolgens over de voet van een zesjarige meisje uit Gramsbergen zijn gereden. Het meisje raakte daarbij lichtge wond, de parkeercontroleur liep een verwonding aan zijn arm op. De bestuurster werd door de par keerwachter aangesproken over het feit dat ze met haar auto door een voetgangersgebied reed. Daar op wilde de parkeerwachter haar bekeuren. De vrouw ging er in haar auto vandoor, waarbij ze de parkeerwachter en het meisje raakte. Agenten konden de vrouw rond 16.55 uur elders in Goes aanhou den. Na verhoor is zij met een pro ces-verbaal op zak naar huis ge stuurd. Keramiek in gangen en crypten van Abdij In de kloostergangen en de crypten van de Abdij in Middel burg is tot en met 10 augustus keramiek te zien van Yvette Lardinois. Dit ter gelegenheid van 15 jaar Kunst- en Cultuurroute Middelburg. Openingstijden: woensdag van 13.00 tot 17.00 uur en verder donderdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Staand peddelen over de grachten Vertigo Sports en Honeypie houden zaterdag drie stand up peddle-tochten over de grachten van Middelburg. De middagtocht gaat naar Veere en begint om 14.30 uur. 's Avonds zijn er twee lokale tochten om 18.00 en om 19.30 uur. Kaarten bij Vertigo op tele foon: 06-52470303. Dieven weg met buitenboordmotoren In Goes zijn tussen afgelopen zondag en dinsdag ten minste vijf buitenboordmotoren van boten gestolen. De boten lagen aan de Blokjes-, Sluis- en Noordoordplaat. Getuigen kun nen contact opnemen met de politie. De politie zoekt nog meer booteigenaren die in Goes slachtoffer van diefstal zijn geworden. Het gebeurde in die dagen van augustus 1915 - de 23ste om precies te zijn - dat oesterkweker Philip- pus Pekaar en echtgenote Cathari- na Magdalena Kosten in Yerseke werden verblijd met de komst van een dochter. De voornamen van die prille parel waren Adriana Neeltje; haar bedje leek gespreid in de boezem van Yerseke's oester- adel. Een kleine, alternatieve Al- manach de Gotha van Iese zou op zijn plaats zijn, want Adriana ont popte zich later als een ware edel- vrouw. Hoewel het zilte bloed kruipt waar het niet gaan kan, ont wikkelde ze zich echter niet in de oestersector, maar werd de horeca haar kroondomein. Op 31 maart 1973 kopt de PZC 'De barkoningin van Zeeland' - het ar tikel gaat over Adriana Neeltje Pekaar, die inmiddels in de Wal- cherse horeca bekend is onder de naam 'tante Sjaan'. Zij staat dan in haar café Amicus aan de Vlis- singse Walstraat en boven de bar hangt een bordje met de tekst „Doe wat je wilt, de mensen klet sen toch" - tante Sjaan draagt het hart op de tong. Ze was niet aan haar proefstuk toe; in de jaren '60 opende ze snackbar Michieltje in de Beursstraat in Vlissingen en bar De Lange Jan aan de Middel burgse Korte Delft (nu Dam plein) Ze doet in 1964 Michieltje over aan Jorgen en Pia Pedersen die in 1967 De Amstelhoek, een echte vetkuivenkroeg, aan het Bel- lamypark openen - maar dat is wellicht een verhaal voor later. Het jaar 1973 is een belangrijk jaar in tante Sjaans loopbaan, want ze opent dat jaar samen met zaken partner Daan Basting vrijwel ge lijktijdig hotel De Valk aan de Zuidstraat in Westkapelle en de Sjada Bar aan de Middelburgse Vlasmarkt. De Sjada Bar van Sjaan en Daan was exemplarisch voor het zake lijk inzicht van tante Sjaan. Ze had een gat in de markt gesigna leerd en zo werd de Sjada Bar de eerste vrijplaats in Middelburg (en wellicht in Zeeland) voor mannen die slechts mannen en vrouwen die slechts vrouwen be minden - men zou dat gat in de Vlasmarkt nu benoemen als een niche in het homoseksuele markt segment. Het scherpe marktge- voel van tante Sjaan openbaarde zich al eerder in bar De Lange Jan waar naast de nood van de inwen dige man ook die van de uitwen dige bevredigd kon worden. De lichte meisjes aan de bar namen met plezier mannen die daar om verlegen zaten mee naar boven voor wat gymnastiek - hij kwam aan zijn gerief en zij gelegen. Ik kan me tante Sjaart nog goed herinneren. In haar jonge jaren had ze wel wat weg van de Zange res Zonder Naam; de zelfde git zwarte coiffure en ook een beetje dat onderbuikgevoel van 'Twee reebruine £)gen die keken de jager aan'. Later leerde ik haar beter kennen toen ze, na haar horecacarrière, van haar hobby, antiek verzame len, haar beroep had gemaakt. Ik werkte in die jaren bij antiquair Gijs van Vlier; zo kruisten onze paden zich af en toe. Adriana Neeltje Pekaar overleed 10 okto ber 2007 op 92-jarige leeftijd. Ze deed wat ze wilde, want de men sen kletsten toch. DERTIENDE EDITIE VAN EVENEMENT JUMPIN' DE WEEL door Rob van Hese Rob van Hese en Edwin Mijnsber- gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. Ruiters COES - Een 31-jarige vrouw uit Goes is woensdag rond 16.55 uur door de politie opgepakt. MIDDELBURG MIDDELBURG GOES °P weg Tante Sjaan werd in 1973 gepor tretteerd in de PZC: „Doe wat je wilt, de mensen kletsen toch." Voorzitter Kees Willeboer van het organisatiecomité, foto Mechteld Jansen Jumpin' De Weel is een initiatief van PSV De Weelruiters uit Nisse. De eerste editie is gestart in 2001 met een eendaags springconcours. Later zijn daar het mennen en de dressuur bij gekomen. Zo is het concours door de jaren heen uitge groeid tot een sportief hippisch feest dat acht dagen duurt. Het niveau varieert van kinderen die op hun eerste pony'tje rijden tot wedstrijden voor de internatio nale subtop. Inmiddels komen er zelfs deelne mers uit Koeweit in de ring. Om het aantrekkelijk te maken voor een breed publiek worden er verschillende aanvullende activitei ten georganiseerd. Er is een streek- markt met allerlei artikelen. Ver der is er jaarlijks een gevarieerd aanbod zoals oogstdemonstraties, riddershows, en behendigheids wedstrijden voor honden. De organisatie zoekt nog steeds tweedehands paardenspullen om tijdens Jumpin' De Weel te verko pen. De opbrengst gaat volledig naar kansarme kinderen in Cam bodja.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28