ZEELAND Bril Thema Contrast Botsingen met naaktrecranten almanak 30 en 31 Vlissingen wil andere Zeeuwse gemeenten enthousiast maken voor tijdelijke ligplaatsen historische schepen. Vette scoop in Midfield Café VRIJDAG 25 juli 2014 25 Westerschelde beetje dieper? Geen sprake van VLISSINGEN - Historische schepen moeten worden gestimuleerd om naar Zeeland te komen. Daarom wil de gemeente Vlissingen graag meedoen aan de zogenaamde schepencarrousel. Dat is een roula tiesysteem voor mensen met een historisch schip. Het idee is dat schippers voor maximaal drie maanden een lig plaats krijgen. Na die tijd varen ze verder naar een andere stad. In de tussentijd moeten ze bereid zijn om het publiek kennis te laten maken met hun schip, bijvoor beeld door het geven van een rondleiding. Vlissingen is de eer ste gemeente in Zeeland die zich aanmeldt voor de carroussel. De gemeente wil graag dat andere Zeeuwse plaatsen volgen, zodat de schepen ook echt kunnen rou leren. Het systeem werkt al een paar jaar in Gelderland, vertelt An- nelinde Gerritsen, de initatief- neemster. „We hebben in 2010 de eerste tour opgezet. Op dit mo ment hebben we veertien locaties in Gelderland en net daarbuiten. Er zijn ongeveer tachtig schepen ingeschreven; twintig schippers doen echt actief mee." Voor schippers is het systeem een buitenkans: er is een tekort aan ligplaatsen voor historische sche pen. En niet alle ligplaatsen zijn even gunstig gelegen. „Het is fijn dat schippers kunnen rouleren", zegt Gerritsen. „In het verleden werden schippers vaak wegge stuurd. Vaak vinden ze het ook prettig om te kunnen varen." De gemeente Vlissingen ver wacht positieve effecten van de carrousel: het ziet er goed uit en de schepen brengen leven in de brouwerij. Vlissingen wil een lig plaats aanbieden in het Dok, de haven op het Scheldeterrein. De kades daar worden nu nauwelijks gebruikt, al worden er wel voorbe reidingen getroffen voor de aan leg van een jachthaven. Voor die jachthaven is het een probleem dat de brng daar langzaam open en dicht gaat: hij kan niet zomaar elk moment draaien. Voor sche pen die daar langere tijd liggen, is dat niet nodig. Vlissingen wil Middelburg, Veere, Goes, Zierikzee en Terneuzen en thousiast maken voor het plan. „Veel schippers vinden het pret tig om in dezelfde regio te blij ven", zegt Gerritsen. „Daarom 30U het beter zijn als andere plaat sen in Zeeland ook meededen. In Gelderland zie je trouwens wel dat de ene ligplaats populairder is dan de andere. Doetinchem is bij voorbeeld een gewilde ligplaats voor de winter, omdat de water stand daar niet fluctueert." Vlissingen wil schippers in ieder geval het eerste jaar gratis laten liggen in het Dok. GROEDE - Naaktrecreanten in Groe- de lopen volgens andere strand- gasten te vaak buiten de daarvoor bestemde, paden. Dat geeft wrij ving met recreanten die op het strand voor geklede badgasten ver blijven. Met name die recreanten met kinderen ergeren zich aan de oprukkende naaktrecreanten. De gemeente Sluis zegt regelma tig een kijkje te nemen bij het naaktstrand. Woordvoerder De Schepper: „Als mensen buiten de zone zitten of staan, worden ze ge waarschuwd. Als het daarna nog eens gebeurt, krijgen ze een boete die kan oplopen tot 405 euro." Die inwoner van Kloetinge was hoognodig toe aan een nieuwe bril. Hij was letterlijk uitgekeken op zijn huidige montuur en bovendien wa ren de glazen zo bekrast dat hij het gevoel had permanent in de mist te lopen. Dus toog hij naar de brillenboer in de stad, waar hij snel een model van zijn gading vond. Een week later kon hij de bril ophalen en dat maak te een spreekwoordelijke wereld van verschil. „Ik zie alles weer haarscherp", meld de hij zijn echtgenote. „Hm, dus ook mijn rimpels en grijze haren?", ant woordde zij met enige vertwijfeling in haar stem: „Zet dan maar weer gauw je oude bril op!" PZC voor oude schepen Carrousel door Nadia Berkelder Tip? redactie@pzc.nl SEROOSKERKE - Ruim veertig exposanten tonen hun werk op 21 locaties in en om Serooskerke en Grijpskerke tijdens de tiende Kunstroute Midden Walcheren. Thema van deze jaarlijkse kunstroute is 'Contrast'. In De Zandput is een overzichtsexpositie te zien. Zo tonen de leerlingen van de groepen vijf en zes van basisschool De Wegwijzer uit Serooskerke gedecoreerd keramiek. De exposanten ex poseren tot en met zaterdag werk in tuinen, ateliers en woonhuizen; van schilderijen, beelden en keramiek tot sie raden, textielvormen en fotografie. Ook het monumenta le park Welgelegen in Serooskerke vormt weer decor voor kunstwerken, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25