Hamza B. kan doodstraf krijgen in Marokko Meer trek in techniek op het hbo Weekend: veel vakantiefiles BINNENLAND 9 Van 23.07 tot 30.07.2014 m m PRINSEN EN PRINSESSEN De ANWB verwacht zaterdag grote drukte op de Europese wegen naar vakantiebestem mingen. In Frankrijk wordt het druk op de A6/A7 en A9 van Pa rijs tot de Spaanse grens en op de Aio van Parijs naar Bor deaux. Ook in Duitsland wor den lange files verwacht: op de A3 van Würzburg naar Neuren berg, op de A5 van Frankfurt F-16 naast de baan, toestel beschadigd Een F-16 van vliegbasis Volkel is gisterochtend tijdens het taxiën naast de baan geraakt. Mogelijk is het neuswiel afge broken. De piloot heeft het toe stel veilig kunnen verlaten. De F-16 was op weg voor een trai- ningsvlucht. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niks be kend. OM: Geen cassatie in zaak-Van der Stap Het Openbaar Ministerie gaat de veroordeling van Ron P. tot 4,5 jaar cel voor doodslag op de Rijswijkse studente Anneke van der Stap niet aanvechten bij de Hoge Raad. Het OM ziet' onvoldoende aanknopingspun ten voor een kansrijke cassatie. Eerder was levenslang geëist te gen P. wegens moord. naar Bazel, op de A7 bij Ham burg en de A8 en A93 bij Mün- chen. In de Alpen komt het ver keer in en rond de Gotthard- tunnel vrijwel zeker vast te staan. Op de Nederlandse we gen wordt het druk door evene menten als het Truckstarfesti- val in Assen en het festival Zwarte Cross in Lichtenvoor de. Vrouw (28) dood bij steekpartij op straat Een 28-jarige vrouw is gister middag in Amsterdam-Zuid oost op straat doodgestoken. Een omstander, die haar te hulp schoot, raakte daarbij ge wond. Een 53-jarige man is aan gehouden, meldt de politie. De vrouw overleed in het zie kenhuis aan haar verwondin gen. Meeste asielzoekers sinds 2001 Het aantal asielzoekers in Ne derland is in de eerste helft van dit jaar verdubbeld ten op zichte van dezelfde periode vo rig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. In to taal kwamen er 12.300 asielzoe kers naar Nederland, voorna melijk uit Syrië (3700 anvra- gen) en Eritrea (3500). reparatie! •f II -T Vanaf CO ar Gratis levering en ophalen in een straal tot 100 km Tel.: 0165 32 8 470 yermindenitg LvarL tapijten! R j MMMI De Nederlandse zaak kwam giste ren voor het eerst voor een Marok kaanse rechter. Klein van stuk, wat dikkig geworden, gestoken in een fluorescerend geel sportshirt en een blauwe trainingsbroek woonde Hamza B. de zitting bij. De Nederlandse Marokkaan zou betrokken zijn bij de liquidatie van twee mannen (21 en 28 jaar) en een poging tot moord op een derde man, eind december 2012, in de Amsterdamse Staatslieden buurt. De slachtoffers en twee motoragenten werden beschoten vanuit een Audi met daarin drie mannen. Wie de trekker overhaal de, is onduidelijk gebleven. „Wij gaan uit van medepleging. Het is afwachten hoe Marokko daarmee omgaat", zegt de onder zoeksleider van de Amsterdamse politie, die ook aanwezig was in de zaal. „De auto is gestopt, er zijn mannen uitgestapt. Dus het kan heel goed zijn dat er meerde re mensen achter het stuur heb ben gezeten." De daders zouden in opdracht hebben gehandeld. Hamza B. is volgens de Amster damse politie een van de uitvoer ders in een internationale, los-vas- te criminele groep, die onderling ruzie kreeg. Hamza B. werd in juni 2013 opge pakt op het vliegveld van Tanger. De Nederlandse Marokkaan vluchtte naar Marokko op de dag dat een van de medeverdachten in de liquidatiezaak werd opge pakt. In Marokko waande hij zich tot dat moment veilig voor de Ne derlandse justitie. Klachten van Hamza B. dat hij door de Marok kaanse politie zou zijn mishan deld, kan zijn advocaat niet beves tigen. „Ik was bij de verhoren en ik heb geen tekenen gezien." Omdat Marokko geen onderda nen uitlevert, droeg het Neder landse Openbaar Ministerie op ba sis van het verdrag Wederzijdse Rechtshulp uit 2012 zo'n twee maanden geleden het strafdossier van B. over aan Marokko. Dat ver drag maakt verdergaande samen werking tussen beide landen mo gelijk, op het gebied van onder zoek en vervolging. De doodstraf wordt in Marokko nog zelden opgelegd en is sinds 1993 niet meer uitgevoerd. El Joni: „Naar de wet is de doodstraf mo gelijk, of dertig jaar cel. Maar wij gaan uit van vrijspraak. Er is te weinig bewijs. Op de bestuurders stoel zijn veel DNA-sporen gevon den, niet alleen van mijn cliënt." Verdachte zou betrokken zijn geweest bij de liquidatie van twee mannen in Amsterdam Er hebben zich tot 1 juli 7,9 pro cent meer studenten aangemeld voor een technische opleiding dan vorig jaar. De economische opleidingen zitten op een min van 3,4 procent. Lerarenopleidin gen doen het ook goed (plus 7,8 procent), evenals agrarische studies (plus 9,1 procent). Gezond heidszorgopleidingen nemen af met 4,2 procent. Avans Hogescholen, een hbo-in- stelling met vestigingen in Den Bosch, Tilburg en Breda, merkt ook dat niet alleen technische studies, maar ook lerarenopleidin gen het goed doen. „Beide zitten in de plus. Het zijn duidelijke stij- gers", zegt woordvoerder Serge Mouthaan. Tegen de landelijke trend in noteert Avans ook stijgen de cijfers voor de economische op leidingen. Enkele weken geleden presenteerde de Vereniging van Universiteiten de instroomcijfers voor het wetenschappelijk onder wijs. Ook die registreerde een groeiende belangstelling voor tech nische opleidingen. WOENSDAG 23 JULI 2014 DEN HAAG VOLKEL DEN HAAG AMSTERDAM DEN HAAG APELDOORN - Op Paleis Het Loo wemelde het gisteren van de prinsen en prin- IVulllllKllj IvC sessen. Jonge bezoekers kregen op de eerste Prinse(sse)ndag van dit jaar een Qf-ipr koninklijke behandeling: ze werden geschminkt, mochten hun kroon versieren J en plaatsnemen op een heuse troon. De komende drie dinsdagen kunnen kin deren terecht voor deze koninklijke belevenis, foto Luuk van der Lee/HH "r 'mt nigin^tefckenverfij Frartmes en bescherm ketens werdenver e Gaten worden opnieuw geknoopt «1 e Kanten worden vernieuwd door onze correspondent Rik Coverde AMSTERDAM/TANGER - De van een dubbele liquidatie verdachte Ham za B. hangt in Marokko in het uiter ste geval de doodstraf boven het hoofd. Dat zei zijn advocaat Ah med el Joni gisteren, bij de start van de zaak tegen Hamza B. in de kuststad Tanger. door Patrick Wiercx DEN HAAG - Het aantal aanmeldin gen voor het eerste jaar van techni sche studies in het hoger beroeps onderwijs neemt toe. De animo voor een economische studie op het hbo neemt juist iets af. Dat blijkt uit cijfers van de Vereniging Hogescholen (VH), de vroegere HBO Raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9