GL wil 'postzegelpark' op WEA-kavel Goes Raffinaderij steunt warme maaltijden BEVELANDEN en THOLEN 25 Vakantiepark Hoek weert vechtersbazen Dat blijkt uit vragen die de fractie gisteren heeft gesteld aan het col lege van burgemeester en wethou ders. Nu ontwikkelaar Marsaki heeft la ten weten de voormalige WEA-ka vel 'in afwachting van betere tij den' met gras te willen inzaaien, is dit volgens de partij een uitgele zen moment om te kijken of daar zo lang een postzegelpark kan ko- men. Dat is een klein, aantrekke lijk stukje groen in de openbare ruimte. Bewoners kunnen elkaar daar ont moeten en kunnen er activiteiten ontplooien. Op diverse plaatsen zijn daar vol gens de fractie positieve ervarin gen mee opgedaan, bijvoorbeeld in Amersfoort. Buurtbewoners worden actief bij de inrichting, het beheer en onderhoud van zo'n parkje betrokken. De GroenLinks-fractie heeft het college gevraagd of het bereid is de totstandkoming van zo'n buurtparkje op die locatie te be vorderen. De stichting doneert 48.000 euro voor deze voorziening en zorgt er voor dat de warme maaltijdvoor ziening op deze manier voor de Borselse samenleving behouden blijft. Het doel van de stichting is onder meer de ondersteuning van de instandhouding van de leef baarheid van de omliggende ker nen van de raffinaderij. Het be drijf onderschrijft met de donatie dat een maaltijdvoorziening voor senioren belangrijk is voor de leef baarheid in een dorp. Het VrijwilligersHuis in 's-Gra- venpolder, coördinator van de maaltijdvoorziening, is blij met de financiële steun. „Het is belang rijk dat mensen met wat onder steuning in hun eigen huis en bin nen de veilige omgeving van het eigen dorp oud kunnen worden. Ook kwetsbare groepen verdie nen een plekje in het eigen dorp." De warme maaltijdvoorziening in Borsele levert vijf dagen per week aan 175 personen een maaltijd. On geveer 170 vrijwilligers zetten zich hiervoor in. hoek - De vechtersbazen die vori ge week vrijdag voor de nodige ophef zorgden op het bungalow park Marina Beach in Hoek, zijn niet meer welkom. „Op geen enkel van de dertien parken van de Oostappen Groep Vakantieparken", zegt woordvoer der Robert Ronday. „Dergelijk ge drag tolereren we uiteraard niet. Ik ben er niet bij geweest, maar heb begrepen dat het er redelijk heftig aan toeging. Het was kenne lijk een familievete of iets in die geest. Die werd verder uitgevoch ten met onder meer knuppels. De parkbeheerder heeft zeer terecht de politie ingeschakeld." Volgens Ronday staat veiligheid van de gasten altijd voorop. Lang wachten aan de receptie bij Marina Beach is niet meer aan de orde volgens Ronday. „Het loopt prima en dat willen we zo hou den." Film en friet voor ouderen en singles In het dorpshuis in Kruinin- gen zijn deze zomer twee film- en frietmiddagen voor senioren en alleenstaanden. De deur gaat op beide dagen om 14.00 open, een half uur later begint de film. Na af loop krijgen bezoekers een puntzak friet en een ijsje toe. De middagen zijn op 27 juli en op 8 augustus. Vierhandig orgelspel in Grote Kerk Jan van der Male en Rien Troost geven op 26 juli een orgelconcert op het Van Dam orgel in de Grote Kerk in Tholen. Ze spelen samen, met vier handen dus, in de serie zomerconcerten, werk van onder meer De Vries, Graf en Bach. Het concert duurt van 14.30 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Avondpuzzelrit over Bevelandse dijkjes Vanavond is de Colijnse puz- zelrit. Er zijn ritten voor er varen en onervaren rijders. MAC De Bevelanden en On dernemersvereniging Co- li jnsplaat organiseren de rit. Hij voert over dijkjes en bin nenwegen van Noord-Beve land. Inschrijven is van 18.30 tot 19.00 uur in Bistro Zee- landia in Colijnsplaat. ZES HECTARE GROOT EN GEMIDDELD 13 METER HOOG Ruilwinkel in zomer tijdelijk gesloten De Ruilwinkel in Goes gaat twee weken dicht vanwege de zomervakantie. De zo- mersluiting gaat in vanaf vrijdag 25 juli om 16.00 uur. Op zaterdag 6 september is de Ruilwinkel wel open en dan is er ook weer rommel markt vanaf 10.00 uur. Kijk voor meer info op www.ruilwinkelgoes.nl WOENSDAG 23 JULI 2014 door Frank van Cooten GOES - GroenLinks pleit voor een 'postzegelpark' op de voormalige WEA-kavel op de hoek Voorstad/ Oostsingel in Goes. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Stichting Zeeland Refinery ondersteunt de warme maaltijdvoorziening voor ouderen in de gemeente Borsele. in een lege polder? KRUININGEN THOLEN COLIJNSPLAAT Dilly en Rob Chevalier en Margreet van Aken op het land achter de huizen aan de Zuidhof. „Alle negen gezinnen zijn tegen." foto Izaak Verkeste Het nieuwe koppelstation bij Ril land is onderdeel van het project Zuid-West 380 kV, dat voorziet in een nieuwe hoogspanningslijn tus sen Borssele en Tilburg. Enkele maanden geleden is het project gesplitst in twee delen. Het stuk Borssele-Rilland wordt, mede vanwege het geplande wind molenpark voor de Zeeuwse kust, als eerste uitgevoerd. Het koppel station is hiervoor noodzakelijk. Het station is verder van belang om de exportcapaciteit richting België uit te breiden. Daar ont staat extra vraag naar elektriciteit wanneer de kerncentrales in Doel en Thiange dicht gaan. Het koppelstation komt vlakbij de A58 te liggen en zal goed te zien zijn. De bliksempieken en de aan- sluitportalen voor de verbindingen worden zo'n 24 meter hoog. Het hoofdrailsysteem dat het grootste deel van het station in be slag neemt, wordt circa 13 meter hoog. De gebouwtjes op het sta tion zijn maximaal 4 meter hoog. Tennet zegt dat het complex 's nachts zo min mogelijk is verlicht. Het terrein wordt zo'n zes hectare groot Tennet is in gesprek met de grondeigenaar over de aankoop. De negen gezinnen aan de Zuid hof komen niet in aanmerking voor uitkoop of vergoeding. Wel kunnen ze proberen om na alle procedures planschade te claimen. In het Noord-Hollandse Oostzaan staat ook een 380 kV-koppelstation van Tennet. foto Marco Okhuizen/HH GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55