Het koninklijk huis van de toekomst _L1L ZOMERKRANT 3 66 Zijn er hier ook Fransen op 't Pleintje? Gij gaat er gin klote van verstaan vanmiddag Leestip EP men te kijken van alle 289 MHi7-slachtof- fers. Iemand heeft erbij geschreven Ver geet ook Gaza niet', met daarbij een lijst met honderden namen van Palestijnse do den. We nemen een kleine pauze op een terras voor een versnapering die welver diend is, vinden we zelf. Blijkt het oudste gasthof van Europa te zijn: Court de Saint Georges oftewel Sint Jorishof, een monumentaal etablissement uit 1228 Tja, niet gek dat zoiets geweldig ouds een keer opgeknapt moet worden. 'Na de Gentse Feesten zullen wij de restauratie van de achterste zaal verderzetten' veront schuldigt de bedrijfsleiding zich op de menukaart. Er zitten gasten van allerlei pluimage bij Sint Joris, transpirerende Duitsers, een Engels gezin met petjes op, maar ook wat stijlvollere types, zoals die keurige mevrouw die haar linkerhand on der haar koffiekop houdt als ze die met de rechter naar de mond brengt. Dat is vast een autochtone klant die hier wel va ker komt. Minder elegant is een aantal passanten, op wie je oog nou eenmaal moet vallen als je op een terras zit. Van die mensen die menen aan de mode te moeten meedoen, ongeachtach, vul het zelf maar in. Zij genieten vast en ze ker ook van het Gentse vertier. Onder de voorbijgangers ontwaren we ineens Co van Schaik, die een paar maanden gele den nog op tv kwam omdat hij de langst zittende wethouder is (PvdA). Goh, die heeft tijd zat nu natuurlijk. Een andere Zeeuws-Vlaming treffen we bij 't Belfort. Muziekdocent Eric Provoost luistert in de Radio Moderntent naar een jazzband oude stijl. En ook hij geniet. Uiteraard. En niet alleen van de muziek. De Selectie is één van de zo- mertitels bij uitgeverij Van Goor. Een typisch zo- merboek over het koninklijk huis van de toekomst. In De Selectie gaat het om Ameri ca, die zich tegen haar eigen wil inschrijft voor de wedstrijd om met prins Maxon te trouwen. Ze laat haar ex-vriend, Aspen, achter. Vastberaden om zo snel mogelijk weer naar huis te gaan, stapt ze op het vliegtuig naar de koninklij ke familie. Maar zodra ze in het paleis is en prins Maxon heeft ont moet, besluit ze te blijven. De Selectie is een luchtig zomer- boek, waar je meteen verslaafd aan raakt. Kiera Cass weet de we reld waarin America leeft zo rea listisch te omschrijven, dat je het gevoel hebt dat je erbij zou kun nen zijn. Daarnaast zijn de hoofdpersonen heel fijn om over te lezen. Ameri ca is een normaal meisje, dat hele maal niks moet hebben van rijke mensen. Als ze dan in het paleis aankomt, verandert haar houding volledig. Het boek is dan misschien niet bijster origineel, maar het is wel leuk om te lezen. De onderlinge strijd tussen de meisjes maakt het verhaal spannender. Daar komt dan ook nog eens een prachtige omslag bij. Dit boek moet je alleen daarom al in de kast hebben staan. WOENSDAG 23 JULI 2014 Gentse Feesten is 't goed Dirk Bauters, entertainer door Lilian van Gaaien De Selectie is het eerste deel in een tri logie. Het is te koop in de boekhandel voor 15,00 euro en als e-book voor 9,99 euro. Een parel om in je boekenkast te hebben staan. Clowns kunnen alles van het publiek gebruiken tot en met kinderwagens aan toe. foto's Camile Schelstraete SCLZCTiON-TRilOüiK J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43