PZC V Aquarellen in 't Kerkje Thomas Berge in de Efteling 26 i De smaakmaker Liggen en bakken op het strand is er niet meer bij in Renesse; de mannen van SportBreak laten zowel jong als oud zweten in het zand. 23 )üli 2014 Zon» zon, zon. Vergeet je zonnebrand niet! Windkracht: NO 4 Neerslag: o mm Tien dagen feest in Gent De Boshut zorgt voor een onvergetelijke vakantie Drie dagen per week wordt er gesport op het strand van Renesse. SportBreak organiseert voor kinderen en gezinnen een sportieve dag. „Op campings is er voor de leeftijd van twaalf tot en met vijftien niet veel te doen, daarom heb ik dit een aantal ja ren geleden bedacht", vertelt Joeri Wal lenberg, organisator van SportBreak. Ondertussen is het niet alleen bij deze leeftijdscategorie gebleven. Ook voor de kinderen tussen negen en elf en voor gezinnen wordt een dag georganiseerd. „Elke dag veranderen we de spellen, op dinsdag hebben we een zandkastelen- wedstrijd, maar op donderdag is het een teamdag met de gezinnen en gaan we boogschieten. Aan het einde van de dag komt de barbecue te voorschijn." De 36 kinderen die zich gisteren had den aangemeld, zijn vooral toeristen. „Ze kwamen langs de tent op de cam ping, tóen we het hoorden wilden we gelijk mee doen", zegt één van de vier kinderen van de familie Klaver uit La ren. „Voor maar 6 euro per kind is dit echt hartstikke leuk", voegt hun vader eraan toe. De kinderen beginnen met het ope- ningsspel zandkastelen bouwen. „We bouwen een zeemeermin, dat doen we met zand, zeewier en spullen die we vinden op het strand", zegt de elfjarige Han Roording uit Gendt. Daarna begin nen de sportspellen als voetbal en kick- ball. Aan het einde van de dag wordt er afgesloten met een ludiek spel: trefbal met waterballonen. In 't Kerkje van Ellesdiek is nog de rest van de maand de tentoonstelling 'De Verfij ning' te zien. Dit is een expositie schilderijen en aquarellen van cur sisten van Kunsteducatie Walche ren. De expositie is te bezoeken tijdens de open middagen van het kerkje: vandaag, en aanstaande za terdag en zondag. U kunt er dan terecht van 13.30 tot 16.00 uur. En tree is kostenloos. Ellewoutsdijk, Hellewoudstraat 1. Alle uitjes in Zeeland Heel juli en augustus is het zomer in de Efteling, met dagelijkse openingstijden tot 20.00 uur. Op de zaterdagen viert het park het Negen Pleinen Festijn. Dan blijft het park open tot middernacht en ontstaat er 's avonds een zinderende festi val-sfeer op negen verschillende pleinen. Aanstaande zaterdag staat Thomas Berge op de Brink met hun gastoptredens. Er zijn optredens van méér dan honderd artiesten, acrobaten en kleinkunstenaars. Het actuele zo- merprogramma van de Efteling is opgenomen in de nieuwe release van de Efteling-app. Daarmee kunnen gasten hun bezoek plan nen en hoeven ze geen optreden te missen. Samen een zeemeermin bouwen op het strand, foto Ronald den Dekker Lekker sporten op 't strand door Jerry van Luijk Meer informatie: sportbreakrenesse.nl O pagina 5:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41