Advocaat met Servië richting EK van 2016 Clinckemaillie op recordjacht in duel met West-Zeeuws-Vlaamse selectie 34 SPORT PAARDENSPORT Lafeber snapt niet dat golftoernooi in Charkov nog op de kalender staat Evenement kan de toeloop van deelnemers nog steeds niet aan. Ook dit jaar is er weer een wachtlijst in Nisse. Voor de 66-jarige Advocaat gaat daarmee zijn wens in vervulling om opnieuw als coach van een nationaal elftal aan de slag te kun nen. „Ik wilde niet meer als clubtrainer werken", aldus Advo caat. „De spoeling om bonds coach te worden, was natuurlijk een stuk dunner. Er was vaag con tact met Zuid-Afrika, maar dat is me te ver weg. De Servische bond heeft zelf het initiatief geno men om met mij in gesprek te gaan. Ze hebben een prima ploeg, waarmee we ons helemaal kun nen gaan richten op het EK van 2016. In principe loopt mijn con tract tot aan het einde van dat toernooi, maar de praktijk is na tuurlijk dat je ermee stopt wan neer we ons niet zouden weten te kwalificeren." Advocaat volgt Ljubinko Drulovic op, die op interim-basis was aan gesteld na het vertrek van Sinisa Mihajlovic. Advocaat moet Servië in Groep I met Portugal, Dene marken, Armenië en Albanië naar het EK van 2016 in Frankrijk leiden. Afgelopen seizoen was Advocaat coach bij AZ, maar hij besloot zelf uit Alkmaar te vertrekken. In het seizoen 2009-2010 werkte hij ook al bij de club. Ook was hij trainer bij onder meer PSV en Glasgow Rangers. Hij was eerder bondscoach in Ne derland, de Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Korea, België en Rusland. Carlos Dunga keert terug als bondscoach van Brazilië. De Bra ziliaanse oud-international werd gisteren in Rio de Janeiro gepre senteerd als de opvolger van Luiz Felipe Scolari, die na het dramati sche WK in eigen land vertrok. Door opeenvolgende nederlagen tegen Duitsland (1-7) en Neder land (0-3) eindigde Brazilië volle dig ontredderd op de vierde plaats. „Goedendag! Hier ben ik weer. Ik ben intens gelukkig dat ik weer terug ben in deze functie", liet Dunga opgetogen weten. Hij on dertekent een contract voor vier jaar, tot en met het WK van 2018 in Rusland. Bij dat toernooi moet Brazilië zich revancheren voor de recente afgang voor eigen pu bliek. „We moeten niet geloven dat we de besten zijn. We moeten wel ge loven dat we de beste spelers heb ben", betoogde Dunga. „We zul len keihard gaan vechten om weer bij de beste ploegen van de wereld te horen." De Eindhovenaar noemt het 'een schande' dat de Tour een toernooi in het Oekraïense Charkov in september nog niet heeft gecan- celd. „Het is al een tijd onrustig en onveilig in Oekraïne. En dan is het helemaal raar om daar een golftoernooi te spelen", vindt Lafeber. „Niet alleen uit veilig heidsoverwegingen, maar zeker ook uit respect voor de slachtof fers van de vliegramp en hun na bestaanden moet de European Tour het toernooi in Charkov schrappen", aldus Lafeber, die hoe dan ook niet zal spelen in Oekraïne. Het toernooi in Charkov werd vo rig jaar gewonnen door de Neder lander Daan Huizing. Byron Bentley (in 2011) en Maar ten van Hecke (2012) zijn de enige spelers uit de huidige West- Zeeuws-Vlaamse selectie die eer der raak schoten tegen Hoek. Aan de kant van Hoek kan Guillaume Clinckemaillie topscorer aller tij den worden. Hij mikte in de twee laatste ontmoetingen zes keer raak en deelt binnen de club de eerste plaats momenteel met Josi- mar Pattinama, die al een paar jaar niet meer voor Hoek speelt. De opvallendste naam in de regio selectie is die van Thomas Leur- gans. De uit Aardenburg afkom stige verdediger speelde enkele seizoenen in de hoofdmacht van Biervliet en verkaste naar het Deense Odense, waar hij nu op amateurniveau uitkomt. Het duel begint om 19.30 uur en wordt ge leid door Nieck Elderson, die Hoek vorige week ook floot tegen de beloften van AA Gent. Voor de West-Zeeuws-Vlaamse selectie zijn de volgende spelers geselecteerd: de keepers Bryan de Waele (Aardenburg) en Thijs van Houte (Breskens) en de veldspe- lers Dwight van Hulle, Wesley Mieras (IJzendijke), lohnny de Jae ger, Bart van den Hemel (Bres kens), Ruben van der Meulen, Maarten van Hecke, Sjoerd Ever- aard (Philippine), Erik Adam, Ben Ongenae, Derek de Booij (Bier vliet), Giel-Jan de Neve (Schoon- dijke), Byron Bentley (Sluis), Loek Thomaes (Hoofdplaat), Rick Mae- nhout, Raoul Schippers, Arjen Versluis (Oostburg), Hylke Stroo (Zaamslag) en Thomas Leurgans (Odense). NISSE - Elk jaar een stapje hoger. Dat is het doel van de organisatie van Jumpin' De Weel, het zomer se paardensportspektakel in de buurt van Nisse. In 2001 begon het evenement met een spring- wedstrijd van één dag. Inmiddels duurt Jumpin' De Weel acht da gen en het eind van de groei lijkt nog niet in zicht. Vrijdag is de eer ste dag van de twaalfde editie, waarin meer dan ooit wedstrijd sport en topsport elkaar ontmoe ten. Net als vorig jaar was - nadat de inschrijving open ging - het maxi mumaantal deelnemers binnen een paar uur bereikt. De toeloop was zelfs zo hevig dat de website enige tijd op tilt sprong. Om veel deelnemers niet teleur te stellen, zorgde de organisatie voor extra startplaatsen. Zo werd woensdag 30 juli aan het programma van de springwedstrijden toegevoegd en ook het tempo van de wedstrij den werd verhoogd. Zodoende kunnen in een uur meer combina ties starten. „Maar dat gaat niet ten koste van de kwaliteit van de wedstrijden", hecht Kees Wille- boer, de voorzitter van het organi satiecomité van De Weelruiters, eraan toe te voegen. Bij de springwedstrijden hoeft de organisatie dit jaar niet vaak 'nee' te verkopen. Bij de dressuur ligt dat anders. Daar staan behoorlijk wat combinaties op de wachtlijst. „Als we volgend jaar verder uit breiden, dan zal er zeker meer ruimte voor de dressuur komen", voorspelt Willeboer. Hij kreeg te maken met een groei- spurt op dit onderdeel, vooral om dat Jumpin' De Weel een week la ter dan gebruikelijk op de agenda staat. Daarmee is de concurrentie van andere evenementen een eind verdwenen. Vrijdag trapt de dressuur af met de basisrubrieken, zaterdag ko men de landelijke ruiters in actie. Voor het eerst worden ook de hoogste onderdelen, de Grand Prix, en de bijbehorende kür op muziek verreden. De meeste Zeeuwse toppers ko men in actie, maar ook sterke rui ters en amazones van buiten de provincie. Een van de laatsten die zich aanmeldde, was Anne van Olst uit Den Hout, van oorsprong een Deense. Zij komt voor haar moederland uit in internationale wedstrijden. Jumpin' maakt elk BELGRADO - Dick Advocaat gaat per 1 augustus aan de slag als bondscoach van Servië. De Haagse trainer heeft dit aan Voetbal Inter national laten weten. Hij tekent bin nenkort een contract voor twee jaar. EINDHOVEN - Golfer Maarten Lafe ber heeft gisteren hard uitgehaald naar de European Tour, de organisa tor van golfwedstrijden voor profs in Europa. door Koen de Vries door Peter van Kouteren BIERVLIET - Hoek en de West- Zeeuws-Vlaamse selectie staan vrij dagavond in Biervliet voor de twin tigste keer tegenover elkaar. De duels tussen beide elftallen zijn doorgaans doelpuntrijk. Hoek won vorig seizoen bijvoorbeeld met 7-0. In de voorgaande negentien wed strijden kwam de regioselectie tot niet meer dan achttien doelpunten. In alle negentien confrontaties met Hoek scoorde de West-Zeeuws-Vlaam- se selectie achttien keer. Vrijdag staan de twee ploegen voor de twintigste keer tegenover elkaar. De voetballers van VC Vlissingen zijn bezig aan hun warming-up bij de eer ste training van het seizoen, foto Ruben Oreel De belangstelling van ruiters en publiek voor Jumpin' De Weel is altijd groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34