ZEELAND 29 stelde, heb ik eigenlijk al bereikt." Lachend: „En, Feniksvrouw natuurlijk hè. Uitgegeven door een grote uitgeverij. Want dat wilde ik. Dat is mijn missie. Ik wil het onderwerp zo breed mogelijk verspreiden en onder de aan dacht brengen. Mijn boek is uitgegeven nadat ik via Tenpages de eerste tien pagina's van mijn manuscript op internet heb gezet, op zoek naar aandeelhouders. Ik moest vervol gens binnen vier maanden tien mille hebben om het boek uitgegeven te krijgen. Daar heb ik, samen met vrienden keihard voor geknokt. Geflyerd op zomermarkten, re cepties en zelfs in de trein. En twee dagen voor de deadline van die vier maanden was het geld er. En nu ligt het boek er. Ik ben er su- pertrots op. Ik ben klaar met mijn verleden. Heb nog wel angsten, bang in het donker bijvoorbeeld. De nare passages in het boek schreef ik 's nachts. Alleen in het donker, met dreigende muziek op de achtergrond. Ik kijk nog steeds achter om als er iemand achter me de trap op komt. Maar ik heb mijn leven op orde, happy met mijn man en kinderen. We genieten samen van alles. En...Ik bezig aan m'n tweede boek. Want schrijven wil ik zeker blijven doen." Ik laat me door jou geen pijn meer doen. Nooit meer. Ik hou ontzettend veel van je, maar weet je, ik hou nog meer van mezelf. Je hoeft me niet te zoe ken, want ik zal me nooit meer voor jou verstop pen. Ik kan nu zijn wie ik ben. Zonder onzekerheid en eenzaamheid. Ik ben nu eindelijk trots op wie ik ben. WOENSDAG 23 JULI 2014 Feniksvrouw, Rachelle Verhage Uitgeverij De Fontein €18,99 ISBN 9789032514327 300 pagina's Rachelle Verhage: „Het schrijven was erg intensief. Ik heb veel, heel veel tranen gelaten." foto Ruben Oreel Rachelle Verhage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29