44 Er waren honderd vrachtwagens nodig om alle onderdelen voor de kraan aan te voeren 44 Met een versterkte kade kunnen we 44 Het kleinste stukje staal dat van 160 meter valt, wordt in feite een kogel. Je wilt niet dat iemand daar dan net loopt ZEELAND 27 jjb-hs heeft DSV een speciaal funda ment gebouwd. Voor het beton- plateau zijn 70 heipalen geslagen. Een dure grap, maar wel een in vestering die zich in de toekomst kan uitbetalen. Heesters: „Hier mee kunnen we ons, samen met onze partners, profileren in de offshore." In totaal werken 100 mensen aan de Rowan Viking. Per poot zijn ongeveer 15 mede werkers in touw. Uiteraard las sers, die voor een deel in het bui tenland zijn gerecruteerd. „Want daar vind je nog vrij veel vakmen sen. Die hebben we niet alleen no dig omdat we op grote hoogte werken, maar ook omdat de staal soort - staaltype S690 - bijzonder is. Er zijn weinig lassers die daar ruime ervaring mee hebben." Veiligheid wordt met hoofdletters geschreven. Per poot zifn altijd twee liften beschikbaar, zodat in het geval van een calamiteit perso neel snel voet op vaste bodem kan zetten. Als grote objecten naar boven worden gehesen of als er risicovolle werkzaamheden in de poten worden verricht, dan kan werken beneden - op het plat form met zijn forse helikopterdek - even niet. „De grote hoogte waarop we werken, vraagt om een strak veiligheidsbeleid Het kleinste stukje staal dat vanaf een hoogte van 160 meter valt, wordt in feite een kogel. Je wilt niet dat iemand daar dan net loopt." Op de werf in Vlissingen-Oost worden ook de weersverwachtin gen en buienradar nauwlettend in de gaten gehouden. Harde wind en onweer kunnen tot werk- stops leiden. „We hebben één keer een blikseminslag gehad", wijst Heesters op een spectaculai re foto die aan de muur in zijn kantoor hangt: hels hemelvuur verlicht de Rowan Viking. Tot veel vertraging heeft de inslag niet geleid. Het karwei ligt op schema, onderstreept Heesters. Naast de pootverlengingen be staat de order tevens uit aanpas sing van het platform voor zijn nieuwe taak in de Noorse wate ren. ondergaat de Rowan Viking bij Damen Shiprepair Vlissingen een 'special survey', wat een soort apk voor booreilanden is. „Het hu zarenstukje is natuurlijk dat we lassen op 160 meter hoogte. Toch zit de uitdaging evengoed in een precies management van het pro ces." Medio augustus vertrekt de kolos naar Noorwe gen. Dan heeft DSV - net zoals andere bedrijven in Zee land - zijn visitekaartje in de off shore afgegeven. En een flinke omzet gedraaid, al wil Heesters niet meer prijsgeven dat het om een order van vele miljoenen eu ro's gaat. „We zaten al in de offshore. We hebben twee boorplatforms omge bouwd tot accommodatieplat forms. Dat was qua complexiteit en veiligheid wel wat anders dan de Rowan Viking. We hopen nu meer orders voor de offshore bin nen te halen. Dat is commercieel noodzakelijk, nu rederijen weinig investeren in scheepsreparaties." Kansen zijn er. Offshore in het Noordzee-gebied is een groei markt. Vlissingen pikt met zijn gunstige ligging en ruimte daar al de nodige graantjes van mee. Bij Damen Shiprepair zitten er dan ook meerdere offshore-projec ten in de pijplijn. Heesters: „We zijn bezig om een platform in huis te halen en eind dit jaar gaan we een offshoreschip opnieuw uit rusten." ons, samen met onze partners, profileren in de offshore WOENSDAG 23 JULI 2014 De Mammoet-kraan geeft een druk van 30 ton per vierkante meter. Het vergde een nieuw stuk fundering. Verlenging van de poten van de Rowan Viking op 160 meter hoogte is een mooie affiche. Damen Shiprepair aast op meer offshore-orders, foto's DSV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27