De hemel, dat is iets tussen Hem en mij Voorzitter, gaan we het ook nog hebben over geld of hoe zit het? waarschijnlijk te koop WALCHEREN 25 VLISSINGEN - Wie ook binnen komt, iedereen wordt warm wel kom geheten in De Herberg aan het Bellamypark. Dat keurige echt paar, die meneer met de dikke blo te buik en de oudere man die in zichzelf zit te gniffelen. „Ik kan praten met engelen", ver klapt hij. En met God." Hij vertelt dat zijn moeder Jeho va's Getuige was, en zijn vader ka tholiek. Die sneuvelde als agent in Axel tijdens de oorlog, een paar maanden voordat zijn zoon gebo ren werd. Moeder kwam alleen te staan. „Dat kon toen niet, dus ze wilde van me af. Daarom sprak ze een vloek over me uit." Hij wist nooit van die vloek, tot een kennis hem erop wees. „Dat verklaarde die kouwe plek die ik altijd naast me heb gevoeld. Enge len zijn koud, wist je dat niet? En God is nog veel erger." Vanaf het moment dat de vloek is opgeheven, is de Vlissinger veel gelukkiger. Omdat hij niet langer hoefde te zoeken naar het juiste geloof, maar vooral ook omdat hij sindsdien verzekerd is van een plekje in de hemel. „Eerst geloof de ik dat niet. Daarom heeft God me één keer mee naar boven geno men. Naar de eetzaal. Ik heb het toen met mijn eigen ogen gezien, maar ik zeg er alleen niets over. Dat is iets tussen Hem en mij." De man is vaak vergezeld van twee engelen. Elia en Coen heten ze. „Ik kan ze zien door de camera op mijn telefoon. We praten veel. Waarover? O, over van alles. Ou wehoeren, maar ook serieuze din gen. Die vliegramp ook, ja. Daar kon God echt niets aan doen. Hij is niet technisch onderlegd. Hij leert nu wel wat bij van mij, maar daar kan hij nog geen raket mee stoppen. Helaas, want hij vindt het vreselijk wat er is gebeurd." De man glimlacht en strijkt zijn krantje recht. Voor zijn neus staat een vers kopje koffie. „Ik kom hier graag. De dominee is heel aar dig, de sfeer is heel vrij. Je kunt hier gewoon jezelf zijn, iedereen is gelijk. Net als bij God." Beachvolleybal voor kinderen Beachvolleyballer Dirk Boeh- lé geeft vrijdag een gratis beachvolleybalclinic voor kinderen van negen tot twaalf jaar op het strand van Vrouwenpolder. De les is óm 16.00 uur bij het strand paviljoen Breezand. Na de les is er nog een toernooi. Dit is de laatste van een se rie toernooien die de Stich ting Promotie Beachvolley bal Zeeland afgelopen maan den heeft georganiseerd. Brandje in zeecontainer Bij een bedrijf aan de Verho len Vliet aan de Buitenha ven in Vlissingen heeft dins dag een brandje gewoed. De brand ontstond in een zee container. De brandweer heeft kunnen voorkomen dat het vuur oversloeg. In de zeecontainer zaten volgens de Veiligheidsregio Zeeland gasflessen en autobanden. Er is niemand gewond ge raakt. Wandeling langs bijzondere bomen Een natuurgids wandelt za terdag 26 juli met belangstel lenden langs de bijzondere bomen in de binnenstad van Middelburg. De gids ver telt over de gingko, de vleu- gelnoot, linde, tulpenboom en taxus. De bomen staan vaak op wat verborgen plaat sen in de stad. Vertrek om 13.30 uur op de Markt. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Orgelconcert in de Sint Jacobskerk Aanstaande vrijdag is het vierde concert in de serie middagpauzebespelingen in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Adriaan Hoek speelt vanaf 12.00 uur werken van Joseph Haydn, Dietrich Bux- tehude, Johann Sebastian Bach en Guy Bovet. Hoek is organist in Sint-Annaland. Het concert is gratis. Vlissingse raadsleden kwamen gisteravond voor het eerst samen in een zomersessie, als voorberei ding op de bezuinigingen in de zo- mernota. Eigenlijk zou dat in het geheim gebeuren op basisschool De Houtuyn, maar na een hoop heibel over al die beslotenheid werd de bijeenkomst toch open baar: in het stadhuis. Publiek was er niet. Wel ambtena ren, bijna net zo veel als raadsle den. Tot ergernis van raadsleden, waaronder LPV'er Wim Hirdes. „Ik zit hier niet om met ambtena ren te discussiëren. Wij stellen ka ders, jullie voeren ze uit." Echter, tot dre kaders kwam het maar niet. De presentatie over het thema van gisteravond, leefbaar heid, die voor raadsleden echt geen nieuws bevatte, verzandde in een debat over de betrouwbaar heid van leefbaarheidsonderzoe- ken. Die pakken niet zelden nega tief uit voor Vlissingen. Om kosten te besparen, kan meer verantwoordelijkheid bij burgers worden gelegd, werd geopperd. Jo sephine Elliott van D66 gaf zelf het goede voorbeeld. „Ik ga regel matig met een afvalprikker door mijn wijk Bossenburgh." Heel gezellig allemaal, zei Hirdes, „maar gaan we het nog over geld hebben? Daar ging 't toch om?" Collega-raadsleden keken even verontwaardigd naar burgemees ter Letty Demmers. Die antwoord de: „Geld is een creatieve oplos sing voor problemen. U moet rich ting aangeven, dan gaan wij daar mee aan de slag." Er zijn nog negen sessies om eens te worden hoe over de gemeente Vlissingen de komende jaren vele miljoenen kan bezuinigen. WOENSDAG 23 JULI 2014 M Protestantse ontmoetingscentrum De Herberg, aan het Bellamypark in Vlissingen, wil meer bieden dan de dienst op zondag, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VROUWENPOLDER VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Gekeuvel over leef- baarheidsonderzoek en afvalprik- kers voor bewoners. Moest daar voor nou de deur op slot?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25