Er ging een wereld voor ons open. Voor mijn vader én voor mij. Bus-/fietsreis Dresden Elbe Radweg gliTtWiif-TliT - Cehoorverlies. Het overkwam Herman Smits. Pas na 7 jaar werd het onderkend. Zijn dochter Monique maakte het van dichtbij mee. Gehoor gaat geleidelijk achteruit "Niemand had er aanvankelijk erg in. Dat de tv net wat te hard stond. De omslachtige telefoontjes. Of dat hij soms afhaakte in een groeps gesprek. Totdat mijn vader naar een specialist ging. Toen bleek dat zijn gehoor al jarenlang achteruitging." 1 op de 10 heeft gehoorverlies "Ik ben er toen over gaan lezen. 1 op de 10 mensen heeft een vorm van gehoorverlies. Bijna driekwart voelt zich daardoor geïsoleerd. Dat is veel! Plus, mensen wachten vaak te lang om er iets aan te doen." Risico's worden onderschat "Door gehoorverlies kan je concentratie verminderen. Het kan gevaar opleveren, bijvoorbeeld op je werk of in het verkeer. En hoe langer je wacht, hoe lastiger je aan een hoortoestel went." Informatie en tips om te helpen "Ik vond dit een handig boekje. Informatie, tips, een Hoorcheck die je thuis kunt doen, samen met je partner, of met je zoon of dochter. Achteraf dacht ik wel: Hadden we maar eerder actie ondernomen." Hoe herken ik gehoorverlies? Toen het gehoor van haar vader Herman achteruitging, verdiepte Monique Smits zich in het onderwerp. In het kleine boekje over gehoorverlies van Schoonenberg vond zij antwoorden op veel van haar vragen. Het boekje is gratis te bestellen via schoonenberg.nl/info of0800-0515 Schoonenberg Exclusieve lezersreis Gratis huur ^Gazelle toerfiets! Boek vóór 28 juli op Kras.nl/LR21433 QetMnKvx» woensdag 23 juli 2014 Advertentie HOORCOMFORT0 7 dagen nu vanaf 439 Exclusief voor onze lezers: ga naar Kras.nl/LR21433 ■of 50% korting op gebruik Gazelle E-bike 100% vertrekgarantie Comfort Class bus Ontbijt diner Nederlandse reisleiding Beleef de Elbe Radweg. Met haar prachtige natuur, karakteristieke wijndorpen en schitterende steden is dit één van de mooiste fietsroutes van Duitsland. Deze exclusieve, compleet verzorgde reis mag u niet missen! Dag 1: heenreis. Dag 2-6: wij hebben mooie routes met een mix van steden en natuur voor u uitgestippeld: Route 1tocht door het merengebied van het Oberspreewald. Route 2: van Nossen naar Meissen en over de Elbe Radweg naar Dresden. Route 3: door het Saksische wijngebied. Route 4: u kiest: Dresden of het Tharandter Wald? Route 5: natuurpark de Sachsische Schweiz. Dag 7: terugreis. Inclusief: reis per Comfort Class bus, ervaren meenemen eigen fiets, chauffeur, Nederlandse fiets-/reisleider, 6 Exclusief: zie onze website, nachten verblijf in Leonardo Hotel Freital o.b.v. 6 x Vertrek: op 26/7,9/8 en 6/9 2014. ontbijtbuffet en 3-gangendiner, fietsprogramma, routes, afscheidskoffietafel, gratis gebruik Gazelle toerfiets, 50% korting op gebruik E-bike of gratis 7-daagse bus-/fietsreis Deze lezersaanbieding is geldig als u boekt vóór 28 juli 2014. Ga naar Kras.nl/LR21433 of bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR21433 Prijzen zijn vanafprijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20