Leger Toch Israëlische militair spoorloos I 9 Opmaat naar een kandidatuur: militairen tegen migratie Geen vijand, maar vriend 10 BUITENLAND ISRAEL EN PALESTIJNEN •v SS J 'V Zondag claimde Harnas dat het een Israëlische militair gevangen had genomen. Dat leidde tot vreugde onder Palestijnen, maar volgens Israël was de zevende mi litair ook dood. Het leger is er nog steeds van overtuigd dat ook de zevende militair de inslag in de pantserwagen niet heeft over leefd. In totaal zijn zeker 29 mili tairen omgekomen sinds de aan vallen op de Gazastrook 8 juli zijn begonnen. Bij de aanvallen zijn volgens het leger van Israël meer dan driedui zend doelen bestookt. Daarbij zijn zeker 600 Palestij nen gedood en meer dan 3300 gewond ge raakt. Onder de doden is ook een Duits gezin van zeven personen. Hulpverleners spreken van een hel op aarde en stellen dat de meeste slachtoffers vrouwen en kinderen zijn. De smalle Ga zastrook is een van de armste en dichtstbevolkte gebieden ter we reld. Er leven meer dan vijfdui zend mensen op een vierkante ki lometer. Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de luchtvaart (EA- SA) raadt luchtvaartmaatschappij en sterk af om naar de Israëlische stad Tel Aviv te vliegen. Dat heeft het agentschap gisteren bekendge maakt nadat eerder op de dag een raket op het vliegveld Ben Gurion ontplofte. Verscheidene Europese maatschappijen, zoals de KLM, hadden zelf al besloten niet naar Tel Aviv te vertrekken. De Amerikaanse luchtvaartautori teit FAA legde gisteravond vluch ten van en naar Tel Aviv van alle Amerikaanse maatschappijen voor 24 uur stil. Dat is de tactiek van Rick Perry. Jammer alleen dat langs de Tex- aanse grens met Mexico, waar het probleem speelt, de plaatselijke autoriteiten totaal geen brood zien in de daadkracht van de Re publikein. Perry deed in 2012 ook al mee aan de voorverkiezingen van zijn partij voor het hoogste ambt. Zijn campagne klapte in el kaar nadat hij in een tv-debat vol ledig de draad kwijt raakte. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. De gouverneur doet voor 2016 nog niet officieel mee, maar ging de afgelopen acht maanden al vier keer naar Iowa, waar de eer ste voorverkiezing plaatsvindt. De National Guard moet van Per ry de stroom vluchtelingen uit Midden-Amerika beperken. Ze komen met duizenden bin nen, veelal kinderen zonder papie ren die geweld en mishandeling ontvluchten. De VS sturen hen niet gelijk terug zoals ze dat wel doen met volwassenen. Washing ton ziet zich voor een groot pro bleem gesteld. In 2012 kwamen ruim 10.000 mensen illegaal de grens met Texas over, het laatste jaar waren dat er 60.000. De op- vang puilt uit. Met de Republikei nen kan president Obama geen overeenstemming bereiken over een plan van aanpak en een bud get. Perry weet het wel: duizend reservisten naar de grens. „An ders worden mensensmokkelaars aangemoedigd deze mensen nog meer te misbruiken." Sheriffs in de grensregio noemen het plan belachelijk. Ze zijn niet geraadpleegd en vinden dat Perry de zaak 'militariseert'. Politiechef Omar Lucio van Cameron county: „Dit wordt gedaan om politieke redenen. Ik denk niet dat het gaat helpen. Militairen kunnen niet het werk van een politieagent doen." Afgezien van het feit dat er vol gens sommigen geen juridische basis is voor de inzet van de reser visten, zien de sheriffs liever dat de 72 miljoen dollar die de actie van Perry zal kosten, wordt be steed aan meer eigen mensen. Perry vond het een paar jaar gele den nog 'harteloos' vluchtelingen terug te sturen. Zijn uitspraken waren toen tegen het zere been van de partijleiding. Immigratie is een moeilijk onderwerp: aspi rant-presidenten proberen met een coulante opstelling stemmen te winnen onder latino-kiezers. Maar soms wijzigen ze hun me ning grondig. Het sentiment on der het volk inzake nieuwkomers wil nogal eens wisselen. Er is zelfs een groeiende groep Spaans- taligen die genoeg heeft van de in stroom. Het zal zeer waarschijn lijk meespelen bij Perry, die de ko mende twee jaar vaker zal probe ren de balans te vinden op het pu blicitaire immigratie-koord. EP TEL AVIV/CAZA - Het Israëlische le ger is tijdens de aanvallen in de Ga- zastrook toch een man kwijtge raakt. Het leger heeft gisteren la ten weten dat het de stoffelijke res ten van zes militairen die zondag bij een aanval op hun pantserwa gen zijn omgekomen, heeft geïden tificeerd. Maar de zevende inzitten de is niet gevonden. ^■flH W* fr M. -V Het is een ware rage op Twitter. Mos lims en joden die foto's verspreiden waarop ze laten zien dat ze niet el- kaars vijanden zijn. De actie 'Jews- AndArabsRefuseToBeEnemies' (Joden en Arabieren weigeren vijanden te zijn) zou zijn opgezet door een Israëli sche en een Syrische student door John Jas AUSTIN - Stel je wilt president van Amerika worden. Je bent nu nog gouverneur van Texas, een staat met een vluchtelingenprobleem. Wat doe je dan? Je stuurt er militai ren van de National Guard, de reser vestrijdkrachten, op af. De Texaanse gouverneur Rick Perry, foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10