Scootmobielen 1890,- VLIEGRAMP MH17 7 Rusland op rand van recessie molenaar De EU praat vandaag over nieuwe sancties tegen Rusland. Het probleem is dat die straffen gevolgen kunnen hebben voor de langzaam herstellende economie in het Westen. De militaire operaties in het oosten van het land zijn in een actieve fase. Woordvoerder van het Oekraïense leger Veel mensen hebben de behoefte om hun betrokken heid bij slachtoffers te uiten Woordvoerder Haagse Kloosterkerk Alle EU-landen moeten besluiten geen militaire uitrusting aan Rusland te leveren. Britse premier David Cameron Poetin. Vandaag buigen de minis ters in Brussel zich over uitbrei ding van de zwarte lijst. Ook wordt besproken 'of er maatrege len kunnen worden genomen te gen personen of entiteiten die op actieve wijze materiële of finan ciële steun verlenen aan de Russi sche besluitvormers die verant woordelijk zijn voor de annexatie van de Krim of de destabilisatie van Oost-Oekraïne.' Voor eind juli moet hierover besloten zijn. Personen of organisaties die de werkzaamheden van internationa le organisaties in Oekraïne belem meren, komen ook in aanmerking voor sancties. De EU-leiders hebben vorige week aan de Europese Investe ringsbank en de Europese Bank voor Wederopbouw Ontwikke ling gevraagd geen nieuwe lenin gen aan Rusland te verstrekken en de Europese Commissie schrapt bilaterale programma's. Het gaat om in totaal bijna 3 mil jard euro. Diplomaten in Brussel wijzen op het gevaar dat de sancties als een boemerang terug kunnen slaan op het fragiele herstel van de eco nomie in de eurozone. De Britse minister van Financiën George Osborne verklaarde gisteren aan de BBC: „We zijn bereid de prijs te betalen." bloemen wat rangschikt. De woe de in Nederland groeit met de dag, maar zijn Sasja en Alia nou die vuile, gewetenloze schoften uit Oost-Oekraïne? Het verdriet van veel bewoners rond de plaats van deze misdaad toont oprecht. Natuurlijk is het ingewikkeld, ge voelens lopen door elkaar. Velen voelen zich niet schuldig, want 'onze troepen' doen dit soort din gen niet. Bovendien: er is een oor log aan de gang, en de bommen- dreiging hangt iedereen iedere dag boven het hoofd. Dat neemt niet weg dat bewoners van de re gio Donetsk eerlijk medeleven to nen als ze horen dat je uit Neder land komt: gewone burgers, Oek raïense militairen, maar ook pro-Russische opstandelingen. Op de locatie van de cockpit komt Lena aanlopen met een vriendin. Haar stem breekt: „Al die kinde ren aan boord. Ik heb zelf twee kinderen en twee kleinkinderen." BRUSSEL - De Britse premier Da vid Cameron wil hard optreden tegen Rusland. De Engelsen zijn bereid de mogelijke economische terugslag (bij voorbeeld als gevolg van hoge gasprijzen) als conse quentie te aanvaarden. Ook Frankrijk is bereid ver te gaan om Vladimir Poetin te straf fen. „Maar alleen als iedereen meedoet", laat minister van Bui tenlandse Zaken Laurent Fabius niet na te zeggen. Vandaag spreken de ministers van Buitenlandse Zaken over een nieuwe serie sancties tegen Rus land. Het zou kunnen betekenen dat Frankrijk niet overgaat tot de levering van twee marinesche pen, die voor 1,2 miljard euro op de scheepswerf in Saint-Nazaire worden gebouwd. Een van de schepen is zo goed als klaar: sinds twee weken trainen vierhonderd Russen al op het schip uit de zoge heten Mistralklasse. De EU wil Moskou straffen met een 'drietrapsraket' aan maatrege len voor zijn bemoeienis in Oek raïne. Direct na de annexatie van de Krim ging fase 1 in: Brussel schortte de onderhandelingen met Moskou over visumvrij rei zen op, evenals die over een nieuw groot handelsakkoord. In fase 2 werd een zwarte lijst op gesteld van 72 mensen die hebben meegeholpen bij de afsplitsing en annexatie van de Krim. Hun te goeden in de EU zijn bevroren en ze hebben een inreisverbod voor de unie. Onder hen ook de pro-Russische oud-president van Oekraïne Viktor Janoekovitsj en een aantal vertrouwelingen van AMSTERDAM - Rusland balanceert inmiddels op het randje van een recessie. Oorzaak: de eerdere sanc tiemaatregelen, in combinatie met het uitblijven van overheids maatregelen om de economie te hervormen. Volgens het meest re cente rapport van het IMF van be gin juli komt de economische groei van Rusland in 2014 uit op 0,2 procent, ver beneden die van 2013 (1,3 procent) en mijlen achter bij de door Poetin in 2012 bij zijn installatie als president beloofde jaarlijkse groei van 5 a 6 procent per jaar. Verdere sancties duwen het land onherroepelijk in een re cessie. Ga er lekker op uit! Gratis uitgebreide brochure? Bel 0800 - 27 40 400 www.molenaaf.nl DINSDAG 22 JULI 2014 Harde sancties raken ook EU Vrouwen uit Grabovo houden een herdenkingsbijeenkomst voor de slachtoffers, foto Paul Hansen/HH door Petra Janbroers en Wilko Voordouw Naar de winkel of een ommetje maken Tot 50 km bereik Meerdere modellen Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Va§te seoetmobielen NUV.A. Met ongeloof en grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het neerstorten van vlucht MH17 boven het grondgebied van Oekraïne. Onze gedachten zijn bij de familieleden, vrienden en naasten van de slachtoffers. Wij leven intens met hen mee. Ankie Broekers-Knol Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal Geert Jan Hamilton Griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal Anouchka van Miltenburg Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Jacqueline Biesheuvel-Vermeijden Griffier van de Tweede Kamer der Staten-Generaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7