ZEEUWS-VLAANDEREN Inkijkverbod Een ijsje gaat er altijd in Asbest wordt snel opgeruimd almanak 36 en 37 Raad van State krijgt advies: strek dammen verbeteren kwaliteit van getijde- natuur in de Westerschelde niet. 15 jaar cel voor schieten met kalashnikov DINSDAG 22 juli 2014 j§ 9É ras Komt er een vervolg op de Scheldebeker? VLISSINGEN - De natuur in de Wes terschelde schiet niets op met strekdammen. Dat staat in een advies aan de Raad van State. Die buigt zich over een bezwaar van Vogelbe scherming Nederland tegen de plannen van de provincie voor na- tuurherstel. De provincie wil nieuwe schor ren en slikken maken door ter hoogte van Oost-Zeeuws-Vlaan- deren strekdammen aan te leggen en bestaande te verhogen. Daar mee wil de provincie voorkomen dat voor meer getijdenatuur naast de Hedwigepolder meer polders onder water moeten. Nederland en Vlaanderen hebben afgesproken dat in de Westerschel de 600 hectare nieuwe natuur wordt aangelegd om verminde ring van natuurwaarden, mede door inpolderingen in de vorige eeuw, enigszins te herstellen. Het onder water zetten van de Hedwi gepolder in het oosten van de Westerschelde zorgt voor de helft van het herstel. Voor de andere helft - verder westwaarts - was eerst ook ontpoldering in beeld, maar de provincie heeft na bezwa ren daartegen gekozen voor de aanleg van strekdammen. Die la ten het het water minder snel stromen, waardoor klei bezinkt en slikken en schorren ontstaan. Die leveren voedsel op voor vo gels. De Vogelbescherming vindt dit geen natuurherstel en heeft bij de Raad van State beroep aangete kend. Nieuwe natuur ontstaat vol gens de Vogelbescherming alleen als wordt ontpolderd. De Raad van State heeft de Stichting advi sering bestuursrechtspraak (Stab) om advies gevraagd. Die stelt in een vertrouwelijk advies vast dat de aanleg van schorren en slikken de voortgaande verslechtering van het systeem van de Wester schelde niet tegengaat of ver zacht. Als de Raad van State het advies overneemt en de Vogelbescher ming in het gelijk stelt, moet de provincie (die voert namens het Rijk de regie voor deze maatrege len) weer op zoek naar mogelijk heden voor natuurherstel in de Westerschelde tussen Waarde/Os- senisse en Vlissingen/Breskens: LAMSWAARDE - Een gespeciali seerd bedrijf begint hoogstwaar schijnlijk vandaag, dinsdag, met het verwijderen van het asbest dat zondagochtend is vrijgeko men bij een brand in een schuur aan de Frederik Hendrikstraat in Lamswaarde. Het kankerverwekkende asbest is rond de schuur en in een achter liggend weiland terechtgekomen. Omwonenden hoeven zich geen zorgen te maken, aldus de Veilig heidsregio Zeeland. De brandweer moest maandag ochtend overigens weer in actie komen om in de schuur na te blussen. Gemak dient de mens. En met de ve le gemakken die internet biedt, wordt het ook voor verslaggevers veel eenvoudiger hun werk te doen. Althans, dat zou je denken. Op de re dactie was wat onduidelijkheid over een adres waar een verslaggever heen moest voor een interview. Via Google Maps werd dat probleem vlot verholpen. De interviewer wilde het zichzelf nog gemakkelijker maken door via Google Streetview ook even te kij ken hoe het huis eruitziet. Maar wat hij ook probeerde, het lukte hem niet om digitaal bij het huis te komen. Zijn collega grijnsde: „Kijk dan, die straat is eenrichtingverkeer. Vanaf deze kant geldt een inkijkverbod." P7i1 'yr1 y r helpen natuur niet Dammen door Ben Jansen en Jeffrey Kutterink ©pagina 27: Commentaar pagina 30 en 31: Verzin een list tegen ontpoldering Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS - Slenteren over de jaarmarkt in Breskens. Ve le, vele tientallen kramen op een afgeladen Spuiplein en een overvol Oranjeplein. Daar word je echt wel een beet je moe van. Ook als de zon dan eens een keer niet hoog aan de hemel staat, gaat een ijsje of een slush puppy (ijsdrankje met vruchtensmaak) er best in. Deze vijf jeugdige marktbezoe- kers genieten van een koele lekkernij, terwijl enkele dik in gepakte Duitse toeristen even verderop liever een warme wafel verorberen. Of de marktkooplieden, die geen eten of drinken verkochten ook goede zaken deden, is de vraag, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57