Duizenden euro's schade bij snelkraak in Tholen Snoei de taxushaag en wordt 'haagdonor' SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Expeditie naar de Roggenplaat - 500 gram kibbeling voor maar 6,- voor maar 5, - NIEUW op de dinsdagmarkt in Goes! - 4 Hollandse nieuwe "vers van het mes" Volgens de politie sloegen twee dieven rond 4.30 uur toe bij de winkel aan de Dalemsestraat. Met een hamer werd een ruit ingesla gen, een paar minuten later gin gen de daders op de scooter er vandoor met sigaretten en shag. Eigenaar Leen Tichem zegt dat de buren de daders hebben zien vluchten op een donkerkleurige scooter. De politie heeft de man nen, die in de richting van het centrum reden, nog gezocht maar niet gevonden. Op camerabeel den is te zien dat één van de man nen in donkere kleding is gehuld en dat de ander een lichtgrijze trainingsbroek droeg. Een deel van de buit, pakjes siga retten en blikken shag, zijn door een voorbijganger later op de dag gevonden tussen het terrein van de scouting en de ijsbaan. De poli tie is op zoek naar een groep jon geren die op dat moment in de buurt in een legertent overnacht ten. Ook anderen mensen die iets van de daders hebben gezien, wordt gevraagd zich te melden. GOES - De landelijke organisatie 'Vergroot de Hoop' doneert vijftig euro per kubieke meter ingeza meld taxussnoeisel. Het Openbaar Lichaam AfValstof- fenverwerking Zeeland (OLAZ) krijgt dit geld en verdeeld het ver volgens over de gemeenten waar het snoeisel vandaan komt. De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD.) exploiteert de dertien Zeeuwse milieustraten voor OLAZ. De gemeenten mogen zelf beslis sen over de bestemming van het geld. Voorwaarde is wel dat het ten goede komt van een erkende organisatie of instelling die zich rechtstreeks met de bestrijding van kanker bezighoudt. Elke kubieke meter taxussnoeisel is goed voor één chemotherapie. 'Vergroot de Hoop' gaat voor tien duizend chemotherapieën. Er is reeds bij de ruim 59 deelnemende gemeenten voor 4459 chemotherapieën aan taxussnoei sel verzameld. Jaarlijks zijn er tienduizenden be handelingen nodig. „Zonde dus om het snoeisel van de taxushaag verloren te laten gaan", stelt de landelijke organisatie. Fred Bron, manager van de ZRD, is enthou siast over de actie. „Onze ervaring is dat deze actie de mensen bij zonder aanspreekt. Dat geldt ook voor onze medewerkers op de mi lieustraten. We beseffen dat de animo in Zeeland nog wat moet groeien. We willen er volgend jaar in ieder geval wat vroeger bij zijn." Verhalenavond met Ode aan de zee Het thema van de traditione le 'Zomeravond met verha len' in de kerk van Burgh is dit jaar Ode aan de zee. De verhalenavond vindt mor gen om 19.30 uur plaats. Er zijn verhalen over vissers truien, de vuurtoren en Jo- na. Ook is er een verhaal in de streektaal. De leiding is in handen van Maarten Die- penbroek en Arie Damman. Weer Bachconcert in Nieuwe Kerk Na de restauratie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee vindt donderdag 24 juli om 20.00 uur weer een Bachcon cert plaats op het grote orgel van de kerk. Door de restau ratie is de akoestiek beter dan ooit. Het Bachconcert wordt gegeven door de vas te organist van de kerk, Ri- nus Verhage. De toegang is tien euro voor volwassenen en vijf euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Alcoholcontroles bij Visserijdagen Tijdens de Visserijdagen in Bruinisse heeft de politie 471 automobilisten laten bla zen. Een 51-jarige man uit Delft scoorde het hoogst in de alcoholtest en moest zijn rijbewijs inleveren. Boetes van tussen de 370 en 750 eu ro werden uitgedeeld aan au tomobilisten uit Stad aan het Haringvliet (30 jaar), Oosterland (57), Stavenisse (29), Rotterdam (75) en Vlis- singen (35). De controles wa ren in het dorp en op de pa rallelweg langs de N59. BURGHSLUIS - Natuurmonumen ten houdt samen met schip De Onrust en Nationaal Park Ooster- schelde de 'Expeditie Roggen- plaat'. De vaartochten staan gepland op 25 juli en 11 augustus. De Onrust vertrekt om 19.30 uur vanuit het haventje van Burghsluis, Nieuwe Havenweg 5. De tocht duurt an derhalf uur. Aanmelden is noodzakelijk. Dat kan via www.natuurmonumen- ten.nl/agenda of telefonisch via 0113- 644044. Leden van Natuur monumenten betalen tien euro, niet-leden betalen twaalf euro en kinderen tot en met 12 jaar beta len respectievelijk zes of acht eu ro. r(wij staan tegenover de Zeeman) Van deze kennismakingsaanbieding mogen alle 1 Zeeuwen mee profiteren. 1 Op al onze markten krijgt u de gehele week tegen inlevering van deze bon: "De verse zccvlsspcclallsten door Joeri Wisse THOLEN - Boekhandel Dieleman in Tholen is door een snelkraak in de nacht van zondag op maandag voor duizenden euro's gedupeerd. Beheerder Hedon van Asperen van de milieustraat in Middelburg bij het snoeisel van de taxus, foto's Izaak Verkeste door Frank van Cooten BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE BRUINISSE DINSDAG 22 JULI 2014 Dinsdag: Goes, woensdag: Putte, donderdag: Middelburg, L vrijdag: Vlissingen, zaterdag: Oost-Souburg °°i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51