Zeeuw grijpt 's zomers niet vaak naar de fles Déja vu Taakstraf geëist voor aanslag op 'Bijlman' Voorarrest verlengd in zedenzaak Oost-Souburg ZEELAND 27 commentaar Man beboet voor veroorzaken van verkeersongeluk Geniet! geeft makeover cadeau 16- EN 17-JARIGEN KOMEN NOG STEEDS AAN DRANK VLISSINGEN - Overal in Nederland wordt in de zomer veel meer alco hol gedronken dan door het jaar heen. Maar Zeeuwen laten de drank in de zomer vaker staan dan mensen uit andere provin cies. Landelijk gezien drinkt 34 pro cent van de bevolking meer in de vakantieperiode ten opzichte van 22 procent in Zeeland. Dat is één van de conclusies uit een onder zoek van GGZ-kliniek U-center onder 1051 Nederlanders. Vier op de tien mannen nuttigt meer alco hol dan normaal, en bijna 30 pro cent van de vrouwen. Onder jon geren ligt dit percentage hoger, maar tegelijk spreken deze men sen elkaar ook vaker aan op hun drinkgedrag. Zeeuwen wijzen fa milieleden, vrienden en beken den niet op hun drankgebruik. Landelijk gezien zegt 5 procent van de bevolking zijn of haar om geving te wijzen op het drankge bruik in de vakantie. In Zeeland is dat percentage nihil. Of de Zeeuwen alcohol niet als pro bleem zien, of dat mensen niets tegen elkaar durven zeggen, we ten de onderzoekers niet. En weer doemt het ont- polderingsspook op. De Raad van State buigt zich dit najaar over het bezwaar van de Vogel bescherming om door middel van strekdammen de natuur in de Westerschelde te herstellen. Dat levert niets op, meent de natuurbeschermingsorganisa tie en ze wordt daarin bijgeval len door de adviseur van de Raad van State. Als dit rechtscollege het advies overneemt en het strekdam- menplan naar de prullenmand verwijst, is het terug naar af met dit deel van het natuurher- stel in de Westerschelde. Dan komt de conclusie van de Com missie Maljers uit 2006 weer boven water: er is, hoe goed je ook zoekt, geen goed alterna tief voor ontpoldering. En zo belandt Zeeland in een déja vu: de heroplevende ont- polderingsdiscussie zal de cam pagne voor de Statenverkiezin gen van maart 2015 bepalen. En rest de constatering dat Zee land op dit punt in acht jaar maar weinig is opgeschoten. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 22- jarige Frans R. uit Sint Annaland conform de eis veroordeeld tot een boete van 1500 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De man werd verdacht van het veroorza ken van een verkeersongeval op 29 november 2012. R. reed met zijn bedrijfsbusje van Poortvliet naar huis. Toen hij bij een inhaal manoeuvre halverwege een truck reed zag hij plots een personen auto opdoemen, bestuurd door een 53-jarige vrouw. De vrouw stuurde naar rechts en kwam te gen een boom tot stilstand. Zij liep een gebroken borstbeen op. Met de buurman van de ouders van W. in Heinkenszand - beter bekend als 'de Bijlman '- bleek het allemaal niet te boteren. De spanning tussen de Bijlman en de buurt en in het bijzonder de bu ren bereikte een climax toen deze op 28 februari 2013 tijdens een psy chose op het schuurdak van zijn buurman klom, de buurman be dreigde, met een zwaard zwaaide en een bijl door de voordeur sloeg. De Bijlman verdween daarop tij delijk in een cel. Enkele dagen later zag W. de Bijl man in 's-Heer Arendskerke fiet sen en reed hij hem met zijn be stelbus van achteren aan. De Bijl man kwam te vallen en W. reed door. De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. Weet u iemand die wel een make over verdiend heeft? Geniet! geeft een totale metamorfose weg. An dere haarkleur, botox, fillers, waxen, kledingadvies: het team van Knapp! gaat er helemaal te genaan. Kandidaten moeten be schikbaar zijn op 30 juli en 6 au gustus en bereid zijn zich hele maal over te geven aan het team van Knapp! Vermeld zowel uw contactgegevens als die van uw kandidaat voor de make-over. Dus naam, adres, telefoon, e-mail- adres. Voeg recente foto(s) toe en eventueel een link naar een Face- bookpagina voor meer foto's. Mail naar geniet@pzc.nl, vermeld in het onderwerpveld: make-over. Of schrijf: Postbus 5046,4380 KA Vlissingen. Deadline: 23 juli. Het voorarrest van de verdachte wordt niet opgeheven en ook niet geschorst. De rechtbank in Mid delburg heeft dat gisteren beslo ten. V. wordt ervan verdacht van sep tember tot en met half november 2011 zijn 17-jarig, minder begaafd nichtje te hebben aangezet tot prostitutie. Hij maakte foto's van haar, plaats te seksadvertenties, gaf haar soft drugs en maakte afspraken met klanten voor haar. Ook zou hij haar naar de klanten op seksloca- ties hebben gebracht en rekende hij af. De opbrengst zou in zijn ei gen zakken zijn verdwenen. Daar naast zou hij het meisje ook heb ben verkracht en ontucht met haar hebben gepleegd. V. ontkent overigens alles. In maart 2012 werd V. voor een soortgelijk feit door de Middel burgse rechtbank verdeeld tot drie jaar gevangenisstraf waarvan een jaar voorwaardelijk. Ook toen ging het om een minder begaafd jong meisje. DINSDAG 22 JULI 2014 isserie iur»> In Renesse hoefje geen 18 jaar te zijn om ongestraft een biertje te kunnen drinken in je tent of vakantiehuisje, foto Dirk-Jan Gjeltema Minder dan de helft van de Zeeuw se horeca houdt zich aan de leef tijdsgrens (18 plus) voor de ver koop van alcoholische drank. Dat blijkt uit een onderzoek met mysteryshoppers in 8 van de 13 gemeenten, dat begin deze maand gepubliceerd werd. In april en mei legden de mystery shoppers 365 bezoeken af. De proefkonijnen zelfwaren wel 18 jaar of ouder, maar zagen er vol gens de stuurgroep niet zo uit Bij twijfel moet naar een id-bewijs worden gevraagd. In totaal ging het bij 59 procent goed. Van de commerciële horeca in Noord-Beveland houdt 67 procent zich aan de 18-plus regel. Ook Schouwen-Duiveland (58 pro cent), Middelburg en Borsele (bei den 50) scoren boven het Zeeuws gemiddelde. De horeca in Reimerswaal (22 pro cent), Kapelle (23) en Goes (29) kijkt het minst nauw. Ruim 70 procent van de paracom- merciële horeca zoals sportkanti nes en dorpshuizen verkochten geen alcohol onder de 18. Zeeuwse supermarkten hielden zich in 67 procent van de gevallen aan de regels. Het aantal jonge 'comazuipers' is in 2013 flink toegenomen ten op zichte van het jaar ervoor. Waren het er in 2012 nog zeventien, in 2013 werden 32 jongeren opgeno men in het ADRZ, waar de Zeeuw se alcoholpoli gevestigd is. door Ad Roos MIDDELBURG - Tegen de 27-jarige Oscar W. uit Goes is gisteren voor de rechtbank in Middelburg voor poging tot doodslag op 'de Bijl man' een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden geëist. De officier van justitie vordert boven dien dat hij een schadevergoeding van 1313 euro betaalt. door Ad Roos MIDDELBURG - De 31-jarige Oost- Souburger Dominique V., verdach te in een zedenzaak, blijft voorals nog achter de tralies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49