Geen verveling meer op lange reis Pina colada, maar dan anders I 1 9 1 V I 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 De smaakmaker Zomerdrankje 1 en lange reis voor de boeg? Of wil je je niet vervelen tij dens je vakantie? Dan zijn deze reisspelletjes een iets voor jou. Ganzenbord is al een oud bord spel, maar nu kan je het ook op de iPad spelen. Met iPawn komt het spel tot leven en beleef je hoe jouw gans over het speelbord vliegt. Je koopt iPawn Ganzen bord voor 9,99 euro op lobbes.nl Regenwormen is een eenvoudig dobbelspel om de uurtjes mee te vullen op vakantie. Met acht dob belstenen spaar je de wormen bij elkaar. Heb je aan het einde de meeste wormen, dan ben jij de winnaar. Voor 13,99 euro ligt het spel in de schappen van Intertoys. Kinderen hoeven zich niet meer te vervelen tijdens een lange auto rit. Met Auto Bingo is de autoreis een stuk leuker. Streep alles aan wat je om je heen allemaal ziet. Voor maar 8,95 euro bij spellen- rijk.nl zijn de kinderen lekker rus tig tijdens de lange autoritten. De van oorsprong Duitse Barba ra Burkhardt geeft taalcursus sen Nederlands aan Duitse toeristen. Twee jaar geleden kwam ze op het idee en sinds dien is het een groot succes. Het doel van de lessen is de mensen iets te leren. Het gaat hierbij om de taal, maar ook om de Nederlandse cultuur. Met behulp van prentenboeken leert ze de Duitse toe risten meer over Nederland. „We beginnen met de standaard-dingen, zoals iets bestel len in een restaurant, of de weg vragen. Maar zodra ze dat onder de knie hebben, gaan we een stapje verder en kunnen ze echt Nederlands gaan leren", vertelt Barba ra. „De lessen zijn op maat, als iemand al een beetje Nederlands kan, gaan we natuur lijk een stapje hoger. Totdat ze mijn hulp niet meer nodig hebben." Naast prentenboeken moeten de Duitse toeristen ook Nederlandse teksten lezen en woorden vertalen van Nederlands naar Duits. Zo spreken ze de woorden goed uit en weten ze ook de betekenis ervan. Het moeilijkste om de mensen te leren is het durven spreken van een andere taal. „Vaak zijn mensen toch onzeker als ze in een andere taal moeten praten. En er zijn veel Nederlanders die Duits kunnen, en die willen de toeristen dan natuurlijk hel pen door in het Duits te praten. Maar dat is eigenlijk niet de bedoeling." Barbara gaat meestal naar de gasten toe. „Ze voelen zich vaak beter op hun gemak op hun eigen camping. Het moet namelijk niet voelen alsof ze naar school gaan. Ze moeten plezier hebben in het leren van een andere taal en cultuur. Dat kan het bes te in hun eigen omgeving. Ik geef bijvoor beeld ook geen huiswerk en ben ook niet echt streng. Ik wil dat mijn leerlingen een leuke tijd hebben en daarbij iets leren." Frank en Tamara Beckers volgen al een tijd je een cursus bij Barbara. Ze spreken al vrij goed Nederlands en zijn daar dan ook trots op. „Bij de cursus komen ze dan met verha len aanzetten waarin ze voor het eerst Ne derlands hebben gebruikt. Frank was bij voorbeeld zo enthousiast toen hij voor het eerst iets in het Nederlands bestelde, en nog kreeg wat hij wilde ook. Dat zijn leuke verhalen." Barbara probeert de cursus ook zo interac tief mogelijk te organiseren. „Ik wijs bij voorbeeld iets aan in het prentenboek, en zij kunnen mij dan vertellen wat ze den ken dat het is. Of we doen het andersom, zij kunnen mij dingen vragen, en ik vertel er dan wat over. Zo leren ze ook initiatief te nemen, en ze denken na over de Neder landse cultuur." Ze vertelt dan ook wat persoonlijke verha len. „Er zijn een hoop dingen die ik hier in Nederland heb meegemaakt, en dat soort anekdotes vertel ik dan. Dat maakt het leuk, maar ook leerzaam. Voor veel toeris ten zijn die verhalen heel herkenbaar." Het leukste aan het geven van de cursus sen vindt Barbara dat je iets kunt toevoe gen. „De mensen leren wat, maar ze leren ook meer begrip voor elkaar te tonen. Door dat ik de Duitser meer leer over de Neder landse taal en cultuur, zullen ze dat ook meer accepteren. Daar word ik blij van." Pina Colada is een drankje dat iedereen wel kent, maar er zijn ook verschillende va riaties op te bedenken. Je kunt de Pina Colada bijvoorbeeld ook eens serveren met aardbeien. Het drankje wordt dan Lava Flow ge noemd. Er zijn verschillende soorten re cepten voor dit drankje, maar het makkelijkste is om kokosmelk, vloeibare room, aarbeien, ananas sap en witte rum met elkaar te mengen. Voeg kleine blokjes ijs toe om het tot een verfrissend drankje te maken. Met het drankje kan nog meer ge varieerd worden. Voeg bijvoor beeld eens een banaan toe voor een nog zoetere smaak. Mocht je trek hebben in een ge zonde variant, dan kun je de vloei bare room vervangen door yog hurt en de rum eruit laten. Zo heb je een heerlijke smoothie om je dag mee te beginnen. Ganzenbord in een vernieuwde versie, alles te spelen vanaf de iPad. Met de animaties en de gan zen op het scherm komt het spel tot leven. 9,99 euro op lobbes.nl Een dobbelspel voor tussendoor. Met acht dobbelstenen moet je meer dan twintig ogen gooien om kans te maken op de overwinning. Voor 13,99 euro bij Intertoys. Vervelen tijdens de autoreis is ver leden tijd. Met auto bingo gaat de reis een sneller, kruis alles aan wat je om je heen zit met dit leuke spel. Voor 8,95 op spellenrijk.nl door Jerry van Luijk Nederlandse les, maar lekker geen huiswerk Barbara (midden) wijst leerlingen Frank (links) en Tamara (rechts) iets aan in het prentenboek, foto Mark Neelemans door Lilian van Gaaien De taalcursus Duits-Nederlands is onderdeel van de Sommer-Spass-Akademie in Zeeuws-Vlaande- ren. Voor meer informatie kijkt u op talentenbu- reau.eu. door Lilian van Gaaien Lava Flow: pina colada met aardbeien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44