Depressiviteit maakte het gezin kapot TOEN IK JE ZAG ZOMERKRANT 3 Leestïp Isa Hoes niet gauw verwacht in de zomer." De sneeuwballengevechten worden buiten gehouden, het liefst in de zon. „Maar wees niet bang, de sneeuw smelt niet meteen, hoor", legt hij uit. „Dat lijkt ie dereen te denken, maar het ligt in grote bakken, dus het blijft wel even koel." De drie spelvarianten worden in teams gespeeld. Zo gaat het er bij 'Snowbattle' om dat je zo veel mogelijk tegenstanders raakt, om zo punten te vergaren. Bij 'Cap ture the flag' is het de bedoeling als team zoveel mogelijk vlaggen te veroveren en als afsluiter wordt meestal 'Last man stan ding' gespeeld. De naam zeg het al, dege ne die als laatste overblijft, is de winnaar. „Er is ook altijd een scheidsrechter bij, die bijvoorbeeld in de gaten houdt wie er geraakt worden, en hij stuurt deze dan ook naar de kant. Deze geeft vooraf ook een korte instructie over het hele gebeu ren." Toen de medewerkers van Skidome het yukigassen gingen testen, kwamen ze er achter dat het een nogal intensieve bezig heid was. „Je bent al gauw twee uur be zig, waarbij je constant sneeuwballen moet gooien. De meesten gooien dan ook nog eens heel hard, terwijl dat nergens voor nodig is", vertelt Robert. „We kwa men er toen achter dat er genoeg rustpe riodes tussen moeten zitten. Hoe lang die precies zijn, dat testen we de komen de tijd uit." „Wil je winnen, dan zul je een goede tac tiek moeten hebben, bij elk spel weer een andere. Want je kunt wel blind op de vlag aflopen, maar dan word je meteen af gegooid. En dat geldt bij de andere varian ten ook. Je kunt echter ook niet het hele spel afwachten, want dan scoor je geen punten. Je zult een goede balans moeten vinden in het aanvallen en verdedigen, wat dat betreft lijkt het ook weer op paintballen. Alleen ben je hier niet zo snel door je munitie heen." Over de verdediging en de aanval heeft Robert nog wel meer te vertellen. „Het speelveld bestaat uit meerdere vakken en elk team heeft dan ook een verdediging en een aanval. Die twee linies voeren ook verschillende taken uit. Dit zorgt er ook weer voor dat er binnen één spel variatie zit, je gaat je echt niet vervelen. Al vin den sommigen het al genoeg om gewoon twee uur lang sneeuwballen op elkaar te gooien", grapt hij." Het speelveld bestaat natuurlijk niet al leen uit twee bakken met sneeuw. „Er staan ook diverse obstakels, waarachter je bijvoorbeeld kunt schuilen. En ook om sneeuwballen te maken, kun je achter een obstakel terecht. Maar verwacht niet dat je daar het hele spel achter kunt zit ten, daar zijn ze te klein voor." De zomerperiode is doorgaans de rustig ste van het jaar bij Skidome. „Veel men sen die op wintersport gaan, willen van te voren bij ons oefenen, dat doen ze in deze periode dus niet. Daarnaast is het ook gewoon fijner om met zulk weer bui ten te zijn", vertelt Robert. „Daarom moesten we een activiteit bedenken die ook zomers populair zou zijn. Met deze sneeuwballengevechten blijven we toch enigszins vasthouden aan de winter, maar brengen we de bezoeker toch naar buiten, een ideale combinatie." Het yukigassen kan in de komende maan den natuurlijk nog verbeterd worden. „We beginnen er net mee, zoals gezegd moeten we de rustperiodes nog wat bij schaven. Misschien komen er nog nieu we spelvarianten bij of zetten we andere obstakels neer. Het is eerst even wachten hoe dit aanslaat, de eerste reacties zijn in ieder geval positief." Bijna iedereen kan meedoen aan het sneeuwballen gooien. „Er is eigenlijk geen minimum leeftijd, maar zelf denk ik dat het vanaf een jaar of dertien het beste is. Er zitten nog aardig wat regels aan vast, waar iedereen zich wel aan moet houden. Voor een kinderfeestje is het in deze vorm niet helemaal geschikt. Verder kan iedereen gewoon meedoen. Pakken hoefje niet aan te doen, al is het aan te raden om sportieve kleding mee te nemen, die natuurlijk nat mag worden. Want je bekogelt elkaar in principe ge woon met water." Een verhaal over een man die leed aan zware depressivi teit, geschreven door zijn ei gen vrouw. Dat is heftig. Isa Hoes deed het wel. Over Antonie Ka merling. „Wat schrijf je over iemand die er niet meer is? Ik wil je niet tekort- doen. In je hoofd kijken kon ik niet, had ik dat maar gekund. Of was het voor mij dan net zo ver schrikkelijk geweest als voor jou?", schrijft Isa Hoes. Het is een verhaal over het leven van twee mensen die zielsveel van elkaar hielden. Hoes en Ka merling leerde elkaar kennen tij dens de audities van Goede Tijden Slechte Tijden. De Soap wordt een succes en Antonie, die Peter Kel der speelt, wordt enorm populair. De twee kregen een relatie en speelde nog in vele in televisiese ries, speelfilms, toneelstukken en musicals. Voor de buitenwereld was het een perfect stel, maar An tonie schijnt slecht tegen kritiek te kunnen en zit privé steeds va ker in een negatieve stemming. „Leek dat alleen maar zo? Zat er onder die enthousiaste, tomeloos veel energie uitstralende, charis matische man, een veel te onze ker jongetje dat zichzelf over schreeuwde?" Je leest hoe Isa Hoes het gezin bij elkaar probeert te houden, maar Antonie ziet geen uitweg meer en beëindigd toch zijn leven. Met de len uit haar eigen dagboek ver sterkt ze het verhaal en roept het nog meer emoties op bij de lezer. Mijn leven met Antonie DINSDAG 22 JULI 2014 brandende zomerzon De meesten gooien heel hard, terwijl dat nergens voor nodig is: geraakt is geraakt Robert Ros De sneeuwballengevechten zijn vanaf 1 juli tot 1 september te boeken voor groepen vanaf tien mensen. Per persoon kost het 19,50 eu ro. Kijk voor meer informatie, om een offerte aan te vragen of voor de openingstijden op: www.skidome.nl door Jerry van Luijk Isa Hoes, Toen ik je zag. 19,95 euro De hardcover-editie van het boek Toen ik je zag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43