Zeeuwse topper leert kinderen volleyballen ft Verborgen parel 2 w::-; Sneeuwballen gooien bij dertig graden; het klinkt raar, maar het kan wel. Skidome Terneuzen biedt sneeuwballengevechten voor groepen aan. w 1 EP ~Y "IgT et is eigenlijk paintballen, maar dan met sneeuw", legt Robert Ros uit. Hij is werk nemer bij Skidome en heeft iL ÜL. de sneeuwballengevechten meerdere keren uitgetest. „Iedereen heeft wel eens buiten met sneeuw gegooid", begint hij zijn verhaal. „Dit is eigenlijk hetzelfde, maar dan in het zonnetje in plaats van in de kou. Daar naast zijn er echt regels aan verbonden." Het bedrijf is begin juli gestart met het houden van sneeuwballengevechten voor groepen. „Denk dan aan een vrijgezellen feest, het jaarlijkse uitje van een voetbal team of een bedrijfsfeest je. Vanaf tien man je bij ons boeken, maar ook voor vijf tig man valt er iets te regelen. Denk aan een competitie met meerdere teams, zo kan iedereen veel rusten, maar is het toch spannend. Ideaal is echter een groep van veertien man." Yukigassen, zo wordt het in Japan ge noemd. Daar is het inmiddels een sport, met een officiële bond. „Dat zie ik hier zo gauw niet gebeuren", grapt Robert. „Het is vooral een leuk tijdverdrijf, iets wat je e Zeeuwse topbeachvolley- baller Dirk Boehlé geeft vrijdagmiddag geeft de Zeeuwse in samenwerking met Stichting Promotie Beachvolley- bal Zeeland een beachvolleybalcli- nic voor kinderen van negen tot twaalf jaar op het strand van Vrou wenpolder bij Strandpaviljoen Breezand. Na de clinic spelen de kinderen nog een beachvolleybal- toernooitje. Dit toernooitje is de laatste in een serie van zes toernooien voor kin deren die Stichting Promotie Be- achvolleybal Zeeland afgelopen maanden op Walcheren heeft ge organiseerd. Bij deze toernooien werd gespeeld volgens de KBSS-methode. Het Kadijk Beach- volleybal Start Systeem (KBSS) is een methode voor de kinderen om gelijk al wedstrijdjes beachvol- leybal te kunne spelen. Daarom kunnen kinderen die nog niet goed kunnen beachvolleyballen, of dat misschien nog wel nooit ge daan hebben, ook meedoen. Het enige dat ze wel moet kunnen, is het vangen en gooien van een bal. Van te voren worden de teams op hun niveau ingedeeld. De clinic en het toernooitje begin nen om 16.00 uur en duren tot on geveer 18.00 uur. Deelname is gra tis. Alle kinderen tussen de negen en twaalf jaar kunnen meedoen, ook al hebben ze nog geen erva ring met beachvolleybal. MMNWVN Sneeuwballengevecht in de door Tom Scheele Vrouwenpolder, strandpaviljoen Bree zand, van 16.00 tot 18.00 uur. Vanaf 15.30 uur aanwezig zijn in verband met de indeling op niveau. Van tevo ren inschrijven gewenst, via www.pro- beach-zeeland.nl/kbss-toernooien Het toernooi bij Vrouwenpolder in 2013 Wie wil schuilen voor de sneeuw, kan even achter een obstakel gaan zitten. „Maar daar kan maar één persoon achter." Twee teams strijden tegen elkaar in de buitenlucht „Paintball, maar dan met sneeuw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42