pzc zoom in op schouwen-Duiveiand Rechter: Naakt op strand mag Hotspot Met een zelf gevulde mand lunchen in de wei? Dat kan! Kaasboerderij Schellach in Middelburg houdt sinds dit jaar picknicks tussen koeien. 2 Sneeuwballen gooien Toeristen leren C1 in de brandende zon Nederlands van Barbara Zomers weer, maar wei kans op 'n bui. Windkracht: NO 4 Neerslag: o mm r> - Onder de titel 'Ingezoomd' wordt er in de onlangs ge restaureerde Nieuwe Kerk in Zierikzee een expositie gehou den waarbij de natuur op Schou wen-Duiveiand centraal staat. Ruim tachtig cursisten van diver se teken- en schilderscursussen le verden gezamenlijk 93 werken af, waarin steeds op een andere ma nier het eiland wordt belicht. Tot 20 augustus. Dagelijks, behalve zondag, van 10.30 tot 16.30 uur. Goed nieuws voor de bijna twee miljoen naaktrecre- anten in Nederland: een uitspraak van het Hof in Den Haag van 11 juli betekent dat stran den en strandjes in ons land van nature niet ongeschikt zijn voor ongeklede recreatie. Daardoor mag op al die plekken in principe naakt worden gerecreëerd. Daarbij moet rekening worden ge houden met de omgeving (geen plek waar velen zich aan naakt heid kunnen storen). En als de si tuatie in de loop van de dag veran dert, is het verstandig om wat ver derop te gaan liggen. Op nfh.nl staat een compleet over zicht van officieel aangewezen naaktstranden en plekken waar bloot van de zon wordt genoten. Brug en zoontje Bas bezoekt hij van daag Kaasboerderij Schellach voor een picknick. „We komen zelf uit Friesland en zijn hier op vakantie. Dus vandaag stond dit op het programma", vertelt Gerbrig. „Ik vind het knap hoe rustig de mensen van de boerderij blijven, met al deze drukte, want zo veel drukte had ik niet verwacht." „De broodjes smaken goed, er zijn spel letjes voor kinderen en je kunt dicht bij de koeien komen", zegt Erik. Net op dat moment loopt er een koe vanuit de stal het weiland in. „Hij zal die toeristen wel gewend zijn, leuk om dat zo te zien. En in de stallen is er een kalfje dat zondag geboren is te zien." Sinds dit jaar worden er op Kaasboerde rij Schellach ook picknicks georgani seerd. „We hadden altijd al boerderijbe levingen en excursies, maar dit is er nu bijgekomen", vertelt Marja Kwekke- boom. „Deze boerderij is onderdeel van een door de Europese Unie gesubsidi eerd project, waarbij we mensen weer kennis willen laten maken met zuivel producten. Om te laten zien dat het veel gezonder is dan bijvoorbeeld fris drank. En het slaat aan, veel toeristen komen er op af, Belgen, Duitsers en Ne derlanders. Er zijn nu zelfs Fransen." et een volle picknick mand loopt de familie Elsinga het weiland in. „Laten we niet te ver lo- pen, straks eten de koeien onze broodjes op", grapt Erik. Samen met zijn vrouw Gerbrig van O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland Erik, Gerbrig en Bas genieten van hun broodje op het weiland. „We willen niet te dicht bij de koeien zitten, straks eten ze ons broodje op." foto Lex de Meester Picknicken tussen de koeien Ook een bezoek brengen? Kijk voor meer in formatie op: kaasboerderijschellach.nl door Tom Scheele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41