Zonder spits zijn Slagter en Langeveld ook vleugellam 66 Op een gegeven moment begin je toch te denken: gaat het nog wel goedkomen? 32 TOUR DE FRANCE Maandag Het nieuws dat Lotto van is plan is in de wielersport te stappen, zorgt op de rustdag bij Belkin voor opluchting en vrolijkheid. Mark Cavendish scheurde enkele pezen in zijn schouder en moest geopereerd worden. Maan dag was hij even terug in Frankrijk, maar niet van harte. „Ik mis de Tour. Sinds 2007 was ik er telkens bij", aldus de 29-jarige Brit. NARBONNE - Op de rustdag in Narbonne knettert de radio vro lijk vanuit de vrachtwagen van de Belkinploeg. Tegen elf uur verzamelen de renners zich er voor een trainingsrit. De opluch ting is alom voelbaar, de stem ming is prima. „Ik stel voor: eerst wind tegen", oppert Bauke Mollema olijk. Het is duidelijk. Het nieuws dat de Lotto is gestrikt als nieuwe hoofdsponsor voor de ploeg zorgt voor vrolijkheid. „Ik heb altijd hoop gehouden", zegt Bram Tankink. „Maar op een gegeven moment begin je toch te denken: gaat het nog wel goedkomen?" Het nieuws over Lotto hebben de renners op dat moment overi gens alleen via de media verno men. Sep Vanmarcke houdt zich daarom liever nog even op de vlakte. „Zo lang het niet volledig bevestigd is, wacht ik liever nog even af', toont de Belg zich van zijn voorzichtige kant. Leezer en Tankink hebben er op dat mo ment al meer vertrouwen in. „Dit gaat een leuk ritje worden", geeft Leezer de achterblijvers mee als de groene groep zich in gang trekt. Het personeel begroet het nieuws eveneens als een bevrij ding. Weken hebben ze in onze kerheid geleefd. „Met name voor het thuisfront was het een moei lijke periode", zegt mecanicien Vincent Hendriks. „Ik kreeg de laatste weken wel telefoontjes van andere ploegen, dat ik bij hen kon komen werken. Maar ui teraard blijf ik liever hier." Enkele uren later, tijdens het ge bruikelijke persuurtje van de ploeg in het Novotel van Narbon ne, kan teambaas Richard Plugge niet anders dan bevestigen dat Lotto, BrandLoyalty en de be trokken schaats- en wielerploeg werken aan een samenwerking. „We hadden liever twee, drie we ken geleden voor de start van de Tour een nieuwe hoofdsponsor willen presenteren", laat hij we ten. Nu kwam hij op dat mo- ment pas in contact met de Lot to en ging het alsnog snel. „Goe de ideeën kunnen snel tot iets leiden", weet Plugge, die ooit als journalist Schaatsen.nl opzette. „Met Patrick Wouters (lange tijd manager van de TVM-schaats- ploeg, red.) had ik al eens eerder nagedacht over de combinatie van een wieier- en een schaats ploeg. Ik krijg nu al reacties uit het bedrijfsleven dat men het een gaaf en leuk bedacht con cept vindt. Diverse bedrijven wil len er op inhaken." Beetje bij beetje schetst Plugge hoe het idee kon uitgroeien tot de red ding van de ploeg. „Jac Orie en ik zijn hier razend enthousiast over. We klikken heel goed. Het zijn twee sporten waarbij veel overlappen te bedenken zijn." Dat het nieuws zondag al uitlek te, zegt Plugge jammer te vin den. ,Je zoekt liever zelf naar het beste moment daarvoor." Het po sitieve effect dat het uitlekken heeft gehad op de sfeer binnen de ploeg, noemt hij 'een bijko mend voordeel.' Mollema reageerde enthousiast op wat de ploeg te wachten staat. „Wielrennen en schaatsen hebben raakvlakken met elkaar. Wie weet gaan we in de winter rondjes schaatsen", klinkt het ge amuseerd. Om er op serieuzere toon aan toe voegen dat hij ver wacht dat de beide teams in spor tief opzicht gescheiden te werk zullen gaan. Of hij daar zelfbij is? „Ik wacht eerst de Tour af', zegt Mollema over de belangstelling van ande re ploegen. In dat opzicht komt het nieuws waarschijnlijk even eens als geroepen. Volgens Plug ge valt het echter wel mee hoe hard er aan zijn renners wordt getrokken. Oftewel: de ploeg heeft het geld en de renners om volgend seizoen verder te gaan op het hoogste niveau. „Ik denk Nadat hij de anderen had uitge zwaaid, zette Langeveld zich aan een ander klusje: het schrobben van zijn raceschoentjes. Hoeveel ritten hij ze nog gaat dragen weet de Nederlandse kampioen niet. „Ik ga in ieder geval starten mor- gen (vandaag, red.), maar als je me niet ziet bij de finish, ben ik afgestapt", zegt hij terwijl het sop in het rond springt. „Ik zit nu aan de antibiotica. Als dit niet snel verbetert, heeft het geen zin om verder te gaan. Ik kan niet meer diep gaan. Nou, zie dan die ber gen maar eens over te komen." De gezondheidsproblemen van Langeveld passen in het beeld van de Tour die Garmin rijdt: tegensla gen in plaats van successen. Kop man Andrew Talansky viel vorige week uit omdat twee valpartijen verder rijden onmogelijk maak ten. „Je gaat hier van start met een bepaald doel. Mijn taak stond in april al vast. Ik moest Andrew op het vlakke uit de wind hou den. Toen hij uitviel, waren we onze spits kwijt." Garmin moest verder met renners die niet meer wisten bij wie ze hun voorzetten kwijt konden. „Je probeert nog wel om te schakelen, maar dat is lastig", beseft Langeveld. „Als het om persoonlijke succes sen gaat, is de Tour inderdaad minder geschikt voor type ren ners als Sebas en ik", vult Tom-Jel- te Slagter hem aan. Hij is dan net teruggekeerd van de trainingsrit. „De Tour is ontzettend mooi om te rijden. Vooral vanwege al het WMi le Tour Opluchting door sponsordeal door Ad Pertijs Bram Tankink l Sebastian Langenveld kwam deze Tour al eerder de man met de hamer te gen. Hij twijfelt of hij Parijs wel gaat halen, foto VI Images door Ad Pertijs NARBONNE - Sebastian Langeveld had gisteren een echte rustdag. „Ik heb te veel last van mijn luchtwe gen", verklaarde de Lissenaar waar om hij 's morgens de trainingsrit aan zich voorbij liet gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32