ZEELAND Inkijkverbod Winnaar Teun Dingemanse almanak Scouts gered na omslaan bootje op Oosterschelde 36 en 37 De Raad van State krijgt een advies: strekdammen verbeteren de kwaliteit van de getijdenatuur in de Westerschelde niet. 15 jaar cel voor schieten met kalashnikov DINSDAG 22 juli 2014 Komt er een vervolg op de Scheldebeker? vussiNGEN - De natuur in de Wes terschelde schiet niets op met strekdammen. Dat staat in een advies aan de Raad van State. Die buigt zich over een bezwaar van Vogelbe scherming Nederland tegen de plannen van de provincie voor na- tuurherstel. De provincie wil nieuwe schor ren en slikken maken door ter hoogte van Oost-Zeeuws-Vlaan- deren strekdammen aan te leggen en bestaande te verhogen. Daar mee wil de provincie voorkomen dat voor meer getijdenatuur naast de Hedwigepolder ook andere pol ders moeten worden opgeofferd. Nederland en Vlaanderen hebben afgesproken dat in de Westerschel de 600 hectare nieuwe natuur wordt aangelegd om verminde ring van natuurwaarden, mede door inpolderingen in de vorige eeuw, enigszins te herstellen. Het onder water zetten van de Hedwi gepolder in het oosten van de Westerschelde zorgt voor de helft van het herstel. Voor de andere helft - verder westwaarts - was aanvankelijk ook ontpoldering in beeld, maar de provincie heeft na veel bezwaren daartegen gekozen voor de aanleg van strekdammen. Die laten het het water minder snel stromen, waardoor klei be zinkt en slikken en schorren ont staan. Die leveren voedsel op voor vogels. De Vogelbescherming vindt dit geen natuurherstel en heeft bij de Raad van State beroep aangete kend. Nieuwe natuur ontstaat vol gens de Vogelbescherming alleen als wordt ontpolderd. De Raad van State heeft de Stichting advi sering bestuursrechtspraak (Stab) om advies gevraagd. Die stelt in een vertrouwelijk advies vast dat de aanleg van schorren en slikken de voortgaande verslechtering van het systeem van de Wester schelde niet tegengaat of ver zacht. Als de Raad van State het advies overneemt en de Vogelbescher ming in het gelijk stelt, moet de provincie (die voert namens het Rijk de regie voor deze maatrege len) opnieuw op zoek naar moge lijkheden voor natuurherstel in de Westerschelde tussen Waarde en Vlissingen. ZEEUWS KAMPIOENSCHAP RINGLOPEN WEMELDINGE - Op de Oosterschel de is maandagmiddag een bootje met jonge scouts uit België omge slagen. Dat gebeurde ter hoogte van de Steldijk, vlakbij Wemeldin- ge- Volgens de Veiligheidsregio Zee land zijn alle opvarenden gered. De inzittenden van het bootje zijn na hun redding door ambu lancepersoneel op onderkoelings- verschijnselen en kleine verwon dingen gecontroleerd. Twee andere bootjes met Bel gische scouts werden door Rijks waterstaat naar de haven van Goes begeleid. Gemak dient de mens. En met de ve le gemakken die internet biedt, wordt het ook voor verslaggevers veel eenvoudiger hun werk te doen. Althans, dat zou je denken. Op de re dactie was wat onduidelijkheid over een adres waar een verslaggever heen moest voor een interview. Via Google Maps werd dat probleem vlot verholpen. De interviewer wil de het zichzelf nog gemakkelijker maken door via Google Streetview ook even te kijken hoe het huis eruit ziet. Maar wat hij ook probeerde, het lukte hem niet om digitaal bij het huis te komen. Zijn collega grijnsde: „Kijk dan, die straat is een richtingverkeer. Vanaf deze kant geldt een inkijkverbod." if Z o Sr P§ helpen natuur niet Dammen door Ben Jansen en Jeffrey Kutterink O pagina 27: Commentaar pagina 30 en 31: Verzin een list tegen ontpoldering GRIJPSKERKE - Teun Dingemanse uit Grijpskerke is giste ren tijdens het Zeeuws Kampioenschap ringlopen voor de derde keer in vier jaar tijd Zeeuws Kampioen ringlopen geworden. Er kwamen in Grijpskerke 68 ringlopers met een maximale leeftijd van 12 jaar aan de start, onder wie Sem Wisse (foto). Gezien het verschil in leeftijd waren er drie ringloopbaantjes waarbij de hoogte van de ring ver schillend was. Na dertig beurten ringlopen waren er vier rijders die alle dertig ringen wisten te steken. Lars van Keulen miste als eerste de ring van 26 millimeter en werd vierde. Nancy de Visser miste de 14 millimeter en moest genoegen nemen met de derde beker. Uiteindelijk bleven Milan Janse uit Souburg en Teun Dingemanse uit Grijps kerke over op de kleinste ring van 10 millimeter. Doordat Teun deze ring in één keer stak werd hij wederom Zeeuws Kampioen ringlopen, foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25