O Voordeeluitjes.nl GEZOND 19 Kdivipioen m hotel- en busarrangementen Voordeeluitjes.nl/di12 085 760 5 760 3 dagen AlMn genieten in Drenthe handeling, maar dat hoeft niet te gelden voor een ander. Dat is ook niet onze rol. Het Zorginstituut Nederland heeft de ver antwoordelijkheid te bepalen welke be handelingen in het basispakket worden op genomen. Wel vinden we dat we eisen mogen stellen aan de kwaliteit van de zorgverlener. We verwachten van alterna tieve genezers bijvoorbeeld dat ze medi sche kennis hebben op minimaal hbo-ni- veau en aangesloten zijn bij een beroeps vereniging of koepelorganisatie. Het is een vaststaand gegeven dat mensen gebruik maken van alternatieve zorg. We zien het als onze verantwoordelijkheid om te hel pen ook een goede keuze te kunnen ma ken." Renckens is nog niet te spreken over deze aanvullende eisen. „Natuurlijk hopen ze de gekken kwijt te raken, maar de eisen die ze stellen, zijn veel te laag. De medi sche basiskennis die ze verwachten, stelt weinig voor. Zo worden alternatieve gene zers op een zetel gehesen omdat ze aan be paalde eisen voldoen, terwijl de therapie ën zelf echt volledig nutteloos zijn." 5 dagen All-In Mini Vakantie 3 dagen Kom wandelen in de Achterhoek 4 dagen Halfpension Last Minute een acupuncturist, homeopaat of magneti seur. Coöperatie VGZ, één van de grootste zorgverzekeraars in Nederland, geeft een vergoeding voor alternatieve zorg via het aanvullende pakket, al is de werking van alternatieve geneeswijzen nooit bewezen. „Meer dan 80 procent van onze verzeker den heeft een dergelijk pakket", vertelt woordvoerder Dennis Verschuren. „Wij vergoeden zorg via alternatieve genezers, omdat er vraag naar is vanuit de markt. Sterker nog: voor veel mensen is de alter natieve zorg die wij vergoeden een belang rijk aspect bij de keuze voor een aanvul lend pakket." Verschuren denkt dat alternatieve zorg pa tiënten kan helpen, al is de werking van al ternatieve geneeswijzen onvoldoende we tenschappelijk onderbouwd. „Bijvoor beeld acupunctuur blijkt echt te werken bij sommige klachten. Datzelfde geldt voor hypnotherapie. Maar het werkt al leen als het wordt ingezet als aanvulling op de reguliere zorg. Het heet niet voor niets complementaire zorg. Wij bieden het in elk geval aan in verschillende pak ketten. Het is aan de patiënten of ze er al dan niet gebruik van willen maken." Cees Renckens, erevoorzitter van de Vere niging tegen de kwakzalverij, is blij met het dalend aantal patiënten dat gebruik maakt van alternatieve therapieën. „Ik hoop dat die trend doorzet. Van alternatie ve behandeling is nooit de werkzaamheid aangetoond. Sommige behandelingen zijn bewezen onwerkzaam en kunnen zelfs schadelijk zijn." Renckens begrijpt wel waarom sommige patiënten er toe overgaan te kiezen voor al ternatieve behandelingen. „Er zijn bijvoor beeld veel chronisch zieken die gebruikma ken van alternatieve geneeswijzen. Als de reguliere gezondheidszorg een probleem kan oplossen, is er geen noodzaak op zoek te gaan naar een alternatief. Er zijn helaas veel langdurige aandoeningen die door de reguliere geneeskunde niet kunnen wor- Het is een vaststaand gegeven dat mensen gebruikmaken van alternatieve zorg den genezen, zoals suikerziekte, aandoe ningen aan het bewegingsapparaat en klachten waarbij de arts niets kan vin den." Alternatieve genezers vormen volgens hem met name een gevaar als ze de regu liere geneeskunde afwijzen. „Als mensen alternatieve zorg aanvullend op de regulie re zorg gebruiken, is er weinig aan de hand. Zolang de alternatieve genezer de behandeling door de arts maar niet onder mijnt door de behandeling af te wijzen of mensen aan te praten dat ze bepaalde ge neesmiddelen niet zouden moeten ne men." De grote zorgverzekeraars zijn samen be gonnen met het invoeren van kwaliteitsei sen waar zorgverleners in het alternatieve circuit aan moeten voldoen. Verschuren: „De afgelopen jaren was er een wildgroei aan alternatieve genezers. Helaas zitten daar ook onbetrouwbare zorgverleners tussen. Daarom proberen we nu in een gezamenlijk traject ter bevor dering van de kwaliteit van alternatieve zorg het kaf van het koren te scheiden. We hebben geen mening over de werking van de verschillende alternatieve behande lingen. De een kan baat hebben bij de be- Sauerland Duitsland Laagste prijsgarantie! Aanbiedingen zijn geldig t/m oktober 2014. Kijk op onze website voor alle voorwaarden. DINSDAG 22 JULI 2014 reageren? gezondheid@depersdienst.nl Designhotel AM Fang 4x overnachten 4x ontbijtbuffet 4x 3-gangenbuffet en nog veel meer... aankomst op alle dagen vanaf 245 Voordeeluitjes.nl/di12-amfang Dennis Verschuren Assen Drenthe Qe Bonte Wever 2x overnachten 2x ontbijt Ixlunchbuffet onbeperkt drankjes en nog veel meer... aankomst op alle dagen 139 aankomst vanaf sept op: zo, ma, di, wo 139 Voordeeluitjes.nl/di 12-bontewever Monschau Duitsland Hotel Eifelgold Rooding 3x overnachten 3x "sekt" ontbijt 3x 3-gangendiner gebruik van Thermen aankomst op: zo, ma, di, wo, do 124 vr, za 165 Voordeeluitjes.nl/di12-rooding Lochem j Gelderland Hampshire Hotel - Bon'Aparte 2x overnachten 2x ontbijtbuffet 1x 3-gangendiner en nog veel meer... aankomst op: zo 79 ma, di, wo 891 do, vr, za 109 aankomst in sept op: zo 791 ma, di, wo 891 do, vr, za 99 Voordeeluitjes.nl/di 12-bonaparte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19