i I i FNV haalt 35 miljoen binnen voor leden Promotie voor Jan Kees de Jager i I Sterke euro en medische divisie doen Philips pijn Nu tot 200,- korting ECONOMIE 13 Nieuw logo voor verzekeraar Reaal e3 469 499 499 Het grootste gedeelte van de 35 miljoen betreft ontslagzaken. Het gaat daarbij om ontslagvergoedin gen, niet betaald loon of sociale uitkeringen zoals de werkloos heidsuitkering. Dit is nog bere kend zonder de ontslagvergoedin gen voor de werknemers van Phi lip Morris en Facilicom. „Waarbij zeer goede afspraken zijn ge maakt dankzij de acties van de werknemers", zegt de vakbond. Voorzitter Ellen Dekkers van FNV Bondgenoten: „Dat neemt niet weg dat deze mensen een spannende tijd voor de boeg heb ben om aan nieuw werk te ko men." De vakbond kreeg over het eerste halfjaar bijna 8000 nieuwe juridische dossiers binnen. Ook daarvan hebben de meeste weer betrekking op ontslagzaken of niet betaald loon. Leden die er gens tegen aan lopen op het werk of met hun uitkering en die het niet lukt om het zelf of samen met collega's op te lossen, kun nen bij de vakbond terecht voor juridische bijstand. UTRECHT - Verzekeraar Reaal gaat vanaf deze week gefaseerd over op een nieuw logo. Het beeld merk van een zon markeert vol gens directievoorzitter Marcel van der Meulen 'een nieuwe stap' bij Reaal. Dat maakte het bedrijf maandag bekend. Het nieuwe logo is volgens hem een logische stap in de splitsing van de bank en verzekeraar SNS Reaal. De caleidoscoop uit het oude logo blijft bij SNS Bank. Re aal maakt deel uit van Vivat. De ex-minister mag bij het tele- combedrijf rekenen op een basis salaris van 625.000 euro per jaar en komt daarnaast in aanmerking voor diverse bonussen. De Jager (45) was van 2010 tot 2012 minis ter van Financiën in het kabi- net-Rutte I. Daarvoor was hij drie jaar staatssecretaris van Financiën in het vierde kabinet van Jan Peter Balkenende. Voor en na zijn politieke carrière gaf De Jager lei ding aan het ICT-bedrijf dat hij mede heeft opgericht. De Jager was tijdens het staartje van de crisistijd het financiële ba ken van Nederland en wordt bij de telecomgigant ook binnenge haald in moeilijke tijden. KPN werkt momenteel aan de verkoop van zijn Duitse dochter E-Plus aan Telefonica. Als die operatie is afgerond, wil het bedrijf de mana gementstructuur aanpassen. Daar bij wordt het bestuur uitgebreid met een operationeel en een com mercieel directeur. Tot De Jager in 2010 minister van Financiën werd, had hij zich voor namelijk beziggehouden met de hervorming van het belastingstel- sel. Als bewindsman kreeg hij de kredietcrisis op zijn bord. In Euro pa betekende dat onder meer het optuigen van steun voor Grieken land, in Nederland het voorberei den van bezuinigingen. Ook probeerde de schatkistbe waarder het vertrouwen in de fi nanciële sector te herstellen door bonussen te beperken. Bij banken die eerder door de overheid over eind werden gehouden, zoals ABN Amro, voerde De Jager een bonusverbod in. Toen in 2012 duidelijk werd dat opnieuw verkiezingen moesten worden gehouden, stelde De Jager zich niet beschikbaar als nieuwe partijleider en lijsttrekker voor het CDA. Een nieuw minister schap sloot de econoom niet uit. De christendemocraten keerden echter niet terug in de regering. Na bijna twee jaar politiek en be drijfsmatig advieswerk, kan de voormalige minister nu uitpak ken bij KPN, dat het al sinds sep tember 2013 zonder vaste finan cieel directeur moet stellen. Het politieke instinct van De Jager zou bij het telecombedrijf goed van pas kunnen komen. Tom Kabinet mag e-books verkopen De e-bookwebwinkel Tom Ka binet mag vooralsnog door gaan met het te koop aanbie den van tweedehands e-books via haar website. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank Amsterdam gisteren bepaald. Het Nederlands Uitgeversver bond (NUV) probeerde via een kort geding een verbod op de verkoop af te dwingen. Volgens de uitgevers maakt Tom Kabi net inbreuk op de auteursrechten. De site TomKa- binet.nl is een marktplaats waar gebruikers e-boeken tweedehands kunnen aanbie den en kopen. Philips heeft in het tweede kwar taal opnieuw flink last gehad van de sterke euro, die nadelig uitpakt voor inkomsten die in vreemde valuta's worden behaald. Vooral daardoor daalde de omzet met 6 procent tot 5,3 miljard euro, een sterkere afname dan analisten hadden voorzien. Dat meldde het elektronicaconcern gisteren. Het bedrijfsresultaat nam met bijna een derde af tot 415 miljoen euro. De nettowinst daalde met ruim 23 procent tot 243 miljoen euro. De lagere operationele resultaten werden deels gecompenseerd door lagere belastingen. Volgens topman Frans van Hou ten werd Philips in het tweede kwartaal nog altijd geplaagd door zwakke marktomstandigheden. Daarnaast leed de omzet bij de medische divisie onder de tijdelij ke sluiting van een fabriek voor scanapparatuur in de Verenigde Staten. Die zal in de loop van dit kwar taal geleidelijk de productie her vatten. Bij Philips Healthcare, goed voor zo'n 40 procent van de totale opbrengsten, was de omzet daling met 10 procent dan ook het sterkst Vakbonden dagen Heiploeg voor rechter CNV Vakmensen en FNV Bond genoten dagen de failliete gar- nalenverwerker Heiploeg voor de rechter. Ze eisen dat de 90 ontslagen werknemers hun baan terugkrijgen en dat de 210 medewerkers die hun baan behielden, maar tegen slechte re arbeidsvoorwaarden, hun oude salaris behouden. Hei ploeg ging begin dit jaar failliet en maakte direct daarna een doorstart als onderdeel van Parlevliet Van der Plas. Dat gebeurde volgens de uit Enge land overgewaaide methode van pre-pack. De bonden en de OR stonden daarbij buitenspel. Compleet verzorgd 100% vertrekgarantie DINSDAG 22 JULI 2014 UTRECHT - FNV Bondgenoten heeft in de eerste 6 maanden van het jaar ruim 35 miljoen euro binnenge haald voor leden met juridische za ken. Dat is zo'n 9 miljoen euro meer dan het gemiddelde over de afgelopen 3 jaar in dezelfde perio de, meldde de vakbond maandag. DEN HAAG - Jan Kees de Jager wordt de nieuwe financieel top man bij KPN. Dat maakte het tele- combedrijf gisteren bekend. Voor malig minister De Jager treedt op 15 augustus in dienst, waarna hij per 1 november de rol van finan cieel directeur op zich neemt. Jan Kees de Jager was tijdens het staartje van de crisistijd het financiële baken van Nederland I Jan Kees de Jager gaat aan de slag bij KPN. foto Wiebe Kiestra/HH AMSTERDAM AMSTERDAM ZOUTKAMP Snelle beslissers profiteren tijdelijk van extra korting tot wel 200,- per boeking! Inclusief cruise per MS Allegro***\ alle maaltijden, reisleiding aan boord en eventueel busreis van en naar Duitsland. Grote vaarreis Nederland Van Arnhem naar Kampen, Medemblik, Hoorn, Amsterdam, Gouda en Heusden. Inclusief rit museumstoomtram Vertrek: 16 augustus Zie: Kras.nl/91082 Rijn, Loreley en Rüdesheim Van Arnhem naar Düsseldorf, Bonn, Ander- nach, Boppard, Rüdesheim, Linz en Keulen. Busexcursie Arhdal mogelijk Vertrek: 30 augustus Zie: Kras.nl/91084 Zuidelijke Rijn en Moezel Van Keulen naar Andernach, Cochem, Bern- kastel, Zeil, Beilstein en Koblenz. Busexcursie Arhdal mogelijk Vertrek: 6 en 27 september Zie: Kras.nl/91042 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen 8 dagen v.a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13