tijd op dezelfde plek bleef peddelen' SPORT 35 zou worden ofzo." Zo ver zou het niet komen. De 26-jarige Vlissinger kwam als vijf de uit het water. „En als ik toen niet gevallen was, had er mischien nog wel meer in geze ten. Ik zat nu maar kort achter nummer vier en drie. Maar goed, ik hoopte bij de eerste zeven te zwemmen. Dan is de de vijfde plaats gewoon goed." Roland Klein-Bölting eindigde de historische zwemtocht als twee de. De zwemmer uit Bocholt ein digde zes minuten na Beerens. De Duitser had uur, 18 minuten en 52 seconden nodig om onder de fï- nishboog in Brekens door te ko men. Angelo de Meijer uit Wach- tebeke maakte er helemaal een in ternationaal podium van en werd derde in 1.18.23. Kort achter vijfde man De Ridder werd Vlissinger Jan Brink zesde en daarmee de tweede Zeeuw. „Ik ben super tevreden", glunderde de inmiddels :48-jarige Brink. „Mijn doel was een toptiennote ring, maar het ging fantastisch. In 1962 heeft mijn schoonvader deze wedstrijd gezwommen. En nu ik, echt geweldig." Brink was blij met de oranje boei- tjes waar de zwemmers mee zwommen. „Het veld waaiert snel uit elkaar en dan heb je geen zicht op de andere zwemmers. Nu met die felle boeien kon je toch nog wat anderen zien." vier keer per week een uur lang, maar als je eenmaal in het zoute water ligt, is dat toch heel an ders", gaf de tweede dame blijk van de zwaarte van de wedstrijd. „Maar de wedstrijd op zich was echt heel speciaal. Ik zwom in een groepje met Alex Eversdijk en Thijmen van de Beek. Ik had Amy van Lier al vanaf de start niet meer gezien en ik ken haar een beetje van de openwaterwedstrij- den. Daarin is ze normaal gespro- De 37-jarige Annabel Kos ten is maar wat blij met haar derde plaats in de strijd om de Scheldebeker. ken erg sterk, dus ik wist al wel dat ik haar niet meer zo snel bij zou kunnen halen." Om toch nog op een zo hoog mo gelijke eindklassering uit te ko men, zette de Zeeuws-Vlaamse al les op alles om de anderen in het water te volgen. Waar anderen de vele begeleidingsboten, jetski's en andere vaartuigen (in totaal onge veer dertig) als kompas gebruik ten, zwom zij vooral de richting die haar groepsgenoten uitgingen. „Ik was heel blij dat ik niet alleen zwom. Dat had ik toch een beetje eng gevonden. Zo in dat open wa ter..." Toen Kosten uiteindelijk als ne gentiende deelnemer het zand weer onder haar voeten voelde, was zij nog niet zo zeker van haar derde plek bij de dames. Kosten: „Ik keek even snel of er nog iemand achter me zat. Dat was niet het geval, dus ik kon met een gerust hart naar de finish lo pen. Voor de vorm ben ik nog maar gaan joggen." De Rijcke deed ook nog een po ging tot een eindsprint(je). „Het was erg bijzonder om dat strand op te komen", haalde zij het mo ment nog eens voor de geest. „Al die mensen die daar langs de kant voor je staan te juichen en te klap pen: dat was geweldig. Ik probeer de daarom nog maar een stuk te sprinten. Ik moet heel eerlijk zeg gen dat dat na zes kilometer zwemmen niet heel gemakkelijk meer ging, maar ik heb er alles uit geperst wat er nog in zat." MAANDAG 21 JULI 2014 PILOTS zwemgeschiedenis Sommige zwemmers werden op het strand begeleid door familieleden. foto Peter Nicolai Amy van Lier komt als eerste vrouw uit het water, foto Peter Nicolai m De zwemmers op de Westerschelde. foto Lex de Meester H Vlak voor de start was er een minuut stilte voor de slachtoffers van de vliegramp, foto Lex de Meester De aankomst van winnaar Wietse Beerens op het strand van Breskens. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67