tot slot paardenpoep 24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- van £45> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 44 Wel jammer dat er zoveel werk is weggegaan na opening van de tunnel Neckermann.com leed dit jaar elke maand verlies van 600.000 euro. mÊÊÊÊÊ V p/mnd ZEEUWS-VLAANDEREN 21 prijzen twee vakantiegangers uit Apeldoorn het Zeeuws-Vlaamse land. Sankie Koster die Axel verte genwoordigt en het nieuwe mu seum Het Warenhuis in Axel vol op aan het promoten is, roemt het Bourgondische in Zeeuws-Vlaan deren. Jos Huijgens uit Ossenisse heeft wat dat betreft de daad bij het woord gevoegd met zijn hob bybrouwerij De Kip. Hij heeft een Zeeuws-Vlaams jubileumbier ont wikkeld. Proeven mag. En ja, het smaakt lekker vol. Jessica de Koning, met man en kinderen op stap, geniet. Ze komt uit Zandstraat. 'Het mooiste stuk je Nederland' noemt ze Zeeuws- Vlaanderen, met mensen die 'ge woon doen'. „Wat wel jammer is, is dat er zoveel werk is weggegaan na opening van de tunnel." Jessi ca, afkomstig uit het onderwijs, is zelf op zoek naar een andere baan en kijkt ook naar 'de overkant'. „Je moet wel." Verkeer andersom is er ook, blijkt in de stand van Westdorpe. Fabri- ce Lottin is ruim een jaar geleden naar Westdorpe gekomenvanuit Gent, voor 'de rust'. „Het warm ste dorp van Nederland", pro moot hij zijn nieuwe woonstee, waar hij inmiddels in de dorps raad zit. Zangeres Ellen Shae zet een lied in. „Ook zij komt uit Westdorpe!", meldt Fabrice. Hij straalt. Zo heeft iedereen iets om fier op te zijn. SINT JANSTEEN - Het lijkt een won der dat postorderbedrijf-webshop Neckermann.com in Sint Jansteen het nog tot 24 juni dit jaar heeft volgehouden. Uit het eerste faillis- sementsverslag van de curatoren Benne van Leeuwen en Jeroen de Waard uit Goes blijkt dat het be drijf in 2014 elke maand niet min der dan ongeveer 600.000 euro verlies leed. Over heel 2014 had dit een verlies van 7,2 miljoen euro opgeleverd. Neckermann.com deed het dan nog relatief 'goed'. Het verlies in 2013 was nog hoger, ruim tien mil joen. Ook de twee jaren ervoor was sprake van rode cijfers: ruim 16 miljoen verlies in 2011 en 2,6 miljoen in 2012. Neckermann.com in Sint Jan steen, dat in 2012 zelfstandig door ging na het faillissement van het Duitse moederconcern, kon zo lang het hoofd nog boven water houden dankzij een kredietvoor ziening van de Rabobank a 14,25 miljoen euro. Eind mei was die nagenoeg volledig gebruikt. De Valovis-bank in Duitsland die de financiering van aankopen op af betaling regelde, wilde daar bo vendien eind juni mee stoppen. Voor Neckermann.com was dat heel belangrijk. Het overgrote deel van de klanten kocht bij het bedrijf op afbetaling. De kredietvoorziening van de Ra bobank raakte op en de Valoris- bank hield het voor gezien. Het waren de druppels die de emmer voor Neckermann.com - en 244 medewerkers, van wie zeventien in België - deden overlopen. Het bedrijf dat de Nederlandse tak van Neckermann begin 2013 red de, de investeringsmaatschappij Axivate Capital Holding, leek wei nig anders te kunnen doen dan de stekker eruit te trekken. De stille manier waarop dit in eer ste instantie is gedaan, via een uit de Verenigde Staten overgewaai de pre pack-constructie, heeft tot veel kritiek geleid. Axivate heeft 18 juni bij de rechtbank in Breda om toepassing van die construc tie gevraagd om zaken als ver koop van panden en een door start van het bedrijf te regelen. Na een faillissement dat bekend ge maakt moet worden, zou dit moei lijker zijn. De doorstart als web shop is er gekomen, met vijftien medewerkers. Het faillissement kwam 24 juni. Vakbonden en on dernemingsraad voelden zich bui ten spel gezet. De curatoren laten zich daar in hun eerste verslag niet over uit. Asbest vrijgekomen bij brand in schuur Bij een brand in een schuur (20 bij 15 meter) aan de Fre- derik Hendrikstraat 16 in Lamswaarde is zondagoch tend het kankerverwekken de asbest vrijgekomen. Het vuur is vermoedelijk ont staan doordat stro is gaan smeulen. De eerste melding kwam tegen half negen bin nen, iets voor elf uur was de brand onder controle. Nie mand is gewond geraakt. Flinke vechtpartij op Marina Beach Op vakantiepark Marina Beach bij Hoek is vrijdag te gen middernacht een flinke vechtpartij geweest. Het be trof volgens de politie een ruzie in de familiesfeer. Mes sen en honkbalknuppels zijn gebruikt. Eén man had een kapotte wenkbrauw en miste enkele tanden. Twee mannen, van wie er één be hoorlijk dronken was, zaten onder het bloed. Niemand wilde aangifte doen. Automobilist rijdt door na aanrijding Een automobilist die zater dagmiddag de fiets van een inwoner (18) van Westdorpe heeft overreden, is doorgere den. Het ongeluk gebeurde op de kruising Molenstraat- Kerkdreef. De 18-jarige wist van zijn fiets te springen. De auto is een antracietkleurige BMW uit België, met groot wit teken op de achterruit Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant 240MIN 180SMS 400MB Vodafone Voordeel Web Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603<c 0.45 per gesprek) &6ATTA i Jaar op jaar rode cijfers MRHBP |£ra RfeT Fier-festival Jessica de Koning, Zandstraat door Harmen van der Werf LAMSWAARDE HOEK WESTDORPE MAANDAG 21 JULI 2014 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB £40> €20.- €19.- 400MB £4S> €22.30 GRATIS 400MB jGSS:- €27.®° GRATIS MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL Altijd leuk, op een boerenknol zitten. Deze zusjes mochten het zaterdag op de Markt in IJzendijke. Wel met zonnepetjes op. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65