Zwemles in 't Sas 22 ZEELAND CITY OF DANCE EN GO DUTCH zeeland in de vorige eeuw NeoBarock met CPE Bach Filmzomer in Cinema Heksenwaan in beeld en tekst Met twee festivals in één weekeinde heeft Middelburg muziek en straatacts voor iedereen geboden. Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 433° AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Veel inzenders hebben het goed gezien. De oplos sing van de raadkaart van 14 juli is Wilhelminadorp. Pëter Minderhoud is er geboren en getogen. Hij schrijft: „Na de middelbare school ben ik er ver trokken, maar sinds 2011 woon ik weer in Wilhelminadorp. De fo to moet genomen zijn vóór 1937. In dat jaar maakte namelijk de door een van de vroegere direc teuren van de Koninklijke Maat schap 'de Wilhelminapolder', G.J. van den Bosch jr., gebouwde directeurswoning (links op de fo to, voorbij de brug) plaats voor het huidige gebouw. Dat fungeer de nog tot 1993 als directeurswo ning. Omdat toenmalig directeur Duvekot er niet meer in wilde wonen, werd het huis verkocht aan particulieren. In de 'nieuwe' directeurswoning heb ik het grootste deel van mijn jeugd doorgebracht als zoon van Jan Minderhoud, die directeur van de Wilhelminapolder was van 1957 tot 1986. In de zomer van 1958 heb ik als 4-jarige mijn - zwemdiploma A gehaald aan het Goese Sas, na zwemlessen van ene Hans Lindenbergh. Rechts vooraan op de foto is de (toenma lige) hervormde pastorie aan de Oosthavendijk te herkennen. In het hoge pand aan de Westhaven- dijk, links voor de brug, was in mijn jeugd de winkel gevestigd van L. de Pree, tevens brugge- draaier en raadslid van de toen malige gemeente Kattendijke. Hans van Oost uit Goes vult aan: „Het hoge huis rechts is de pasto rie, die had toen nog blinden (lui ken) voor de ramen. Verder zie je tegenover de brug de kopgevel van het nieuwe gemeentehuis, het oude gemeentehuis werd een café. Rechts naast het café was de Kerkstraat, als je die overstak kwam je bij de bakker, maar je moest goed uitkijken voor de rails van de lorries die de Wilhel minapolder gebruikte voor ver voer van de gewassen, die rails liep over de brug door naar de Oosthavendijk." VEERE - NeoBarock speelt zondag 27 juli, aanvang 15.30 uur, in de Grote Kerk in Veere werk van C.P.E. Bach. Dat is de zoon van de grootste componist aller tijden, of wel Carl Philipp Emanuel Bach. C.P.E. Bach wordt in dit program ma geplaatst in de context van het Potsdammer Hof, waar hij ac tief was, zoals geestverwanten als Kirnberger, Janitsch en Graun, en waar de nieuwe, galante stijl zich vrij kon ontwikkelen. De musici van het nog jonge Duitse ensem ble NeoBarock voeren het uit en worden geprezen om de passie, perfectie en avontuurlijkheid Volker Möller (viool), Maren Ries (viool), Ariane Spiegel (cello) en Marta Dotkus (klavecimbel). MIDDELBURG - In Cinema Middel burg in de Kloveniersdoelen is in het kader van Filmzomer, donder dag 24 en zaterdag 26 juli Philome- na te zien. Het is een zoektocht van een vrouw naar haar zoon, die door nonnen in een klooster in Ierland ooit zou zijn verkocht. The Immigrant gaat over twee Pool se zussen, die vorige eeuw aan kwamen in Amerika. Een van de twee wordt geweigerd: te zien op vrijdag 25 juli, maandag en woens dag 30 juli. In Supercondriaque is het hilarische duo uit de succes film Bienvenue chez les Ch'tis op dreef. Te zien op vrijdag 25 juli, 26 juli en di 29 juli. In de serie Zo- merdoc wordt Parts of a Family zondag 27 juli vertoond. MIDDELBURG - Het boek Heksen waan van schrijver Martijn Adel- mund en illustrator Iris Compiet wordt zaterdag 26 juli om 15.00 uur gepresenteerd in de Drvkkery in Middelburg. Iris Compiet maakt een heksenportret in ieder gekocht boek, Martijn Adelmund leest voor en er is een proeverij van 'kotervlees'! Heksenwaan is een boek over hek sen voor jongvolwassenen (13+)- Wat betekent het om mens te zijn en op te groeien in een wereld waarin de heks zich dominant waant en daar ook naar handelt? Heksenwaan is het eerste deel in deze Heksenserie. Het vervolg, Heksenkind, is in november ver krijgbaar. MIDDELBURG - Het begon zaterdag met City of Dance en eindigde gis teren met het gloednieuwe Neder landstalige festival Go Dutch op Hof van Tange. „City of Dance XXL trekt altijd veel bezoekers", zegt organisator Martin Priem. „De festivaltenten stonden er al, dus hebben we be sloten er nog een dag aan te kop pelen, maar dan met andere mu ziek", zegt hij. City of Dance XXL is meer dan een muziekfestival. Op de Middel burgse Markt klonken zaterdag middag weliswaar de zware beats, maar straatartiesten vermaakten ook de bezoekers. Om even na half vier werd het stil op de Markt. Wethouder Saskia Szara- finski legde het dancefestival één minuut stil om de bezoekers van de vliegtuigramp van afgelopen donderdag te herdenken. Daarna was de Markt weer het domein van DJ's, tot middernacht. Martin Priem kijkt tevreden terug op de eerste dag: „Met tussen de 3500 en 4000 man was het vol. Al leen die regenbui was wat min der, maar zelfs toen bleef ieder een staan." Het Go Dutch Festival een dag la ter komt in de middag rustig op gang. „Het is nog niet heel druk", vertelt bezoeker Nick van Eennen- naan. Op het Go Dutch Festival treden Nederlandse artiesten op, als Nick Simon, Vinzzent en De Gebroeders Ko en diverse DJ's. „Er is voor iedereen wat", zegt Nick. „Als je de muziek beu bent, vertrek je naar een ander podium. Zelf kom ik voor Surrender, die heb ik een keer op Hrieps gezien en sindsdien ben ik fan." De Zeeuwse dialectband is sowie so populair onder bezoekers. Rein- ier Boogaard looopt rond met een shirt van Surrender. „Ik heb ze twee weken geleden nog gezien. De andere muziek is niet echt aan mij besteed." Ook van buiten Zeeland komen bezoekers op de shows af. „Wij zijn vanochtend vertrokken van uit Zuid-Limburg", vertelt Gas ton Coolen. „Dat was een idee van mijn vriend Sander, die had kaarten gewonnen." Sander Kae- len kan er wel om lachen. „Dat is toch leuk, al die Nederlandstalige muziek. En dankzij Paul Elstak is het de rit helemaal waard." Het duurt niet lang voordat de eer ste polonaise wordt ingezet voor het hoofdpodium, maar leanette van der Pas en Ria de Jong slaan deze nog even over. „We moeten nog de hele dag en komen eigen lijk voor Nick Simon." Het Go Dutch Festival trekt bezoekers van alle leeftijden. Er zijn gezin nen, ouderen en jongeren. „Dat was gisteren wel anders", vertelt kraamverkoper Yucel Yurdem. „Dat ligt natuurlijk aan de mu ziekstijl." Martin Priem kijkt terug op 'een gekkenhuis', „Het is twee dagen volle bak geweest, maar de precie ze cijfers weten we pas tegen het einde van de dag." Go Dutch maakt De winnaars van deze week zijn Marjan Vermeer, Colijnsplaat; J. Roose-Seg- boer, Vlissingen; Hans van Oost, Goes feest compleet door Tom Scheele Albertina uit Wemeldinge bij Go Dutch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60