24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- 50 Alarmbrief Vlissingen biedt daklozen enig perspectief van £45.- voor BEVELANDEN en THOLEN 21 1 Laatste tien zieke kastanjes Van der Biltlaan worden gekapt Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Dat blijkt uit een alarmerende brief van Vlissingen aan de ande re Zeeuwse gemeenten. Directe aanleiding was de zelfverbran ding van een dakloze man eind fe bruari in het centrum van Vlissin gen, nadat hij overal nul op het re kest kreeg. Uit de brief blijkt dat het Vlissin gen als centrumgemeente niet meer lukt voldoende noodopvang en hulp tebieden. Op verzoek van Vlissingen schrapen de Zeeuwse gemeenten nu 130.000 euro bij elkaar (34,3 cent per inwo ner) om de ergste nood te leni gen. Dat zou voldoende moeten zijn om een jaar lang dertig daklo zen te begeleiden naar passende huisvesting. Men hoopt hiermee de druk weg te nemen op de twee enige voorzieningen voor nachtopvang: het Witte Huis van Emergis in Vlissingen (tien bed den) en het Leger des Heils in Terneuzen/Vogelwaarde (zes bed den). Dit jaar liep de nood zo hoog op dat het Witte Huis een opname stop afkondigde. „Dagelijks wor den er dak- en thuislozen wegge stuurd omdat de nachtopvang vol is", schrijft Vlissingen in de alarm brief. „Hulpverleners (professio nals en particulieren) kunnen geen rol van betekenis spelen, mensen in perspectiefloze situa ties worden gebruikt en mis bruikt, wanhoop en overlast vra gen aandacht in de openbare ruimte." De gemeente constateert ook dat steeds meer daklozen in Vlissin gen blijven 'hangen' in de hoop alsnog opvang te vinden in het Witte Huis, temeer omdat ze zon der die opvang niet in aanmer king komen voor begeleiding, en al evenmin terecht kunnen bij de sociale dienst. Middelburg, Veere, Borsele en Vlissingen zijn inmiddels ak koord met de extra bijdrage. De andere gemeenten lijken ook posi tief. Later wordt bekeken of aller lei regels kunnen worden wegge nomen die hulp in de weg staan. Het geld wordt vooral ingezet in Terneuzen, zodat daar geen daklo zen meer worden doorgestuurd naar Vlissingen. Het gaat niet zo zeer om uitbreiding van de nacht opvang, maar veeleer om begelei ding van daklozen naar passende huisvesting in de gemeente van herkomst. Maar, schrijft Vlissin gen, dan moeten daar wel vol doende geschikte woningen aan wezig zijn. Drie tweedaagse rommelmarkten Rondom de Nicolaaskerk in Kortgene worden komend weekeinde en de twee eerste weekeinden van augustus op vrijdag en zaterdag rommel markten gehouden. De ver koop duurt telkens van 9 tot 16 uur. De opbrengst is voor de restauratie van de grote ramen in de monumentale kerk. Woodworks speelt in café Havenzicht Café Havenzicht in Kamper land houdt deze zomer een reeks concerten op 'zwoele maandagavonden'. Vandaag speelt de band Woodworks. Het trio speelt behalve akoestische rock ook folkmu ziek op uitsluitend houten instrumenten. Het gratis concert begint om 20 uur. Viissinger vast na brandstichting Een 28-jarige Viissinger is afge lopen weekend opgepakt na brandstichting in een kamer verhuurpand aan de Nieuw- straat, zaterdag rond 18.30 uur. Bewoners konden het vuur op de overloop snel blussen met water. Later is de dader elders in Vlissingen gearresteerd. Hij zit vast. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant kapelle - Ook de laatste tien kas tanjebomen aan de Van der Bilt laan in Kapelle moeten eraan gelo ven. De bomen blijken ziek. Wethouder Jon Herselman be treurt het dat de grote bomen worden gekapt. „We hebben vorig jaar bijna de he le Van der Biltlaan moeten kap pen omdat de bomen ziek waren. Veel mensen vonden dat doodzon de, ik ook." De gemeente hoopte dat de tien kastanjes tussen het Molenwater en de Stationssingel nog een jaar of vijf zouden kun nen blijven staan. „Maar helaas, ze zijn te zeer aangetast", zegt Herselman. Net als in het noorde lijk deel van de Van der Biltlaan, zullen op de plaats van de tien kastanjes andere bomen terugko men. Herselman: „We kiezen voor twee verschillende soorten. Mocht er een ziekte uitbreken, hoeven we niet weer alles te kap- Vodafone Voordeel Web Voor vragen en meer informatie bel: 09000603te 045 per gesprek) MAANDAG 21 JULI 2014 trekken door Henk Postma VLISSINGEN - In de Zeeuwse ge meenten bestaat een schreeuwend gebrek aan passende hulzen voor mensen die dakloos zijn geraakt, vaak als gevolg van geestelijke nood, verslaving en schulden. De VW-busjes kregen een aparte plaats, foto's Izaak Verkeste KORTGENE KAMPERLAND VLISSINGEN hebben goede herinneringen aan de kever. 99 Tal van mensen Een actieaoonnemenr heeft een coiïtradduur van 2jaar. De aansluitkosten bedragen €30,en de bezorgkosten zijr gratis. Actie geldig tot minimaal 10-0/-2G14 en aiieen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 300MB £40> C20.- €19.- 240MIN 180SMS 400MB 4S> €22.50 GRATIS 360MIN 240SMS 400MB £S5> C27.50 GRATIS Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59