Nieuwe zaak Visamy tweede in haringtest Keukens 66 Ik heb de haring het liefst zo groen mogelijk, met veel oudere mensen onder de klanten 20 BEVELANDEN en THOLEN ZEEUWSE KEVERDAC Toegankelijk was hij vroeger: de VW-kever. Een glimmend collectors item is het nu. Mooi is-ie altijd al geweest. Brand betekent einde van de watertaxi op het Veerse Meer Ttoee bedrijven failliet verklaard Keuken AP Plus Met zaterdaghulp Marijn Meeuw sen hebben de mannen van Vi samy zich voorbereid op een dag met veel haring schoonmaken. Bram en Hendrik wisselen elkaar af aan de snijtafel, maar Bram snijdt toch het meeste. Hij doet het dan ook al vanaf zijn tiende. Het geheim van een beste haring willen ze best prijsgeven, al is het geen eenvoudig rekensommetje van goed schoonmaken, goed be waren en netjes verpakken. Bram: „Wij krijgen onze haring door een vaste leverancier aangele verd. Die weet wat we willen. Ik heb de haring het liefst zo groen mogelijk, want hier hebben we veel oudere mensen als klant. Die kopen vier haringen maar eten die niet meteen op. Een haring rijpt verder uit als die gesneden is, en na een poosje in de koelkast wordt die zouter. Hoe jonger, hoe langer ze lekker blijven." Een haringkar, waar negen van de tien klanten het visje meteen la ten zakken, koopt dus andere ha ring dan een viswinkel waar er doorgaans een papiertje en een plastic zakje omheen moet. De diepgevroren tonnetjes moe ten 48 uur tijd hebben om te ont dooien en moeten dan meteen ge sneden worden. Dat moet brand schoon gebeuren op precies de juiste temperatuur. De mannen van Visamy zijn daar heel nauw gezet in want er is een directe re latie tussen de smaak en de tem peratuur. Visamy doet er naar wens gesne den uien of verse zeekraal bij. Voor de harinkjes die we zelf ko pen om thuis te proeven heeft Bram nog een extra toevoeging: koelelementjes. Twee zakjes met elk zes grote ijsklonten zorgen er voor dat de haring niet te ver uit- rijpt en de smaakt niet verloren gaat Het werkt fantastisch; zes ha ringen zijn in minder dan geen tijd op. GOES - Er zullen best meer auto mobielen bestaan, waarover je luid de loftrompet kunt steken. Een Rolls Royce of een Bentley. Maar wie kan daarover uit eigen ervaring spreken? De Volkswagen kever brengt nog hele volksstam men in vervoering en zijn grote neef het VW-busje ook. Want lang niet iedereen die zondag op de Grote Markt in Goes naar de kevers van de Zeeuwse keverclub kwam kijken, is nog in het bezit van zo'n prachtkar. Maar velen hebben er ooit in gereden en de meesten kijken daar met nostal gische gevoelens op terug. Jacques Brons uit Vlissingen, bij voorbeeld, wiens eerste auto een kever was. „Eentje uit 1958, een lichtgrijze, toen al 14 jaar oud. Hij lustte wel een slokje benzine, maar wat reed-ie lekker. Met die driehoekige draairaampjes voorin had je geen airco nodig. Als je ging kamperen, haalde je de stoel eruit en je zat het beste van de he le camping. In het buitenland, als het heuvelachtig werd, stond het aan de kant bezaaid met kokende motors. De luchtgekoelde kevers ploegden dapper door, de berg op." Brons kreeg een auto van zijn baas en deed de kever weg. „Ik had hem moeten houden, na tuurlijk, dat zie ik nu ook wel. Maar dan moet je er zelf aan kun nen klussen. Dat doen deze men sen denk ik ook." En niet alleen klussen, ook poet sen. Want nagenoeg alle kevers op de Markt glimmen als spiegels. De baasjes van de busjes lijken even zuinig op hun juweeltjes en veel bezitters van een vintage VW hebben ook nog authentieke imperials kunnen vinden, die mee glimmen. De Zeeuwse Kever dag, voor de derde keer in Goes, was weer een lust voor het oog. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Executieverkoop ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing VEERE - De brand op de watertaxi voor het Veere Meer betekent dat de dienst is opgeheven. „Dit is voorlopig einde verhaal", reageert woordvoerder Carel Peterson op de uitslaande brand die het boot je vrijdagmiddag verwoestte. De watertaxi brandde uit, toen die lag afgemeerd aan de buiten steiger bij Veere. Getuigen zagen al een tijdlang rook uit het bootje komen en belden de brandweer, terwijl de schipper nog dacht er ger te kunnen voorkomen. Vol gens Peterson is ook het afspra- kenboek verbrand, waardoor het niet mogelijk is klanten af te bel len die boekten voor de komende weken. De watertaxi was pas drie maanden in de vaart, mede dank zij subsidies. Het bootje bevoer op afspraak het hele Veerse Meer. Peterson: „Het hangt van de verze kering af of ooit een vervangend scheepje in de vaart kan worden gebracht." GOES - De rechtbank heeft vorige week het faillissement uitgespro ken voor Doeland G. H. Sterken- burg BV, gevestigd op Het Rip in Kamperland en Schoonen Spuite- rij Reclame BV, gevestigd aan de Slabbecoornweg in Tholen. Voor Doeland is J. Kerf uit Goes tot curator benoemd en K. van Overloop uit Goes handelt het fail lissement van Schoonen af. Op Het Rip ging eerder dit jaar Met selbedrijf De Kam failliet. 'AM-45-87' Bram van Prooyen, Marijn Meeuwsen en Hendrik Marijs doen er alles aan om de haring zo lekker mogelijk te verkopen, foto Izaak Verkeste door Mieke van der Jagt GOES - Nog maar vier maanden is vishandel Visamy aan de Noten straat in Goes, bij winkelcentrum De Bussel, open en nu al scoren Bram van Prooyen en zijn collega Hendrik Marijs een tweede Zeeuw se plaats in de AD haringtest. Op zaterdagmiddag, als de testresulta ten nog maar net op het internet zijn verschenen, zijn de klanten er al als de kippen bij. Ook wij willen het wel eens zelf proeven. Bram van Prooyen Kevers blijven door Mieke van der Jagt a Sommige kevers zijn nog een werk-in-uitvoering. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58