Fré Vos was een betrokken bestuurder Provincie let op bouw 24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- O fc ®m 50 1929-2014 ®S« W p/mnd SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Brief Vlissingen biedt daklozen enig perspectief van €45.- voor 0ÖÖ Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Fré Vos uit Schuddebeurs is afgelopen donderdag op 84-jarige leeftijd overleden. Vos was tot op het laatst actief voor de Schouwen-Duivelandse gemeenschap. Hij verdiende zijn brood als direc teur van de Nutsspaarbank in Zie- rikzee, maar zijn functie als voor zitter van woningbouwvereni ging Beter Wonen (het latere Zeeuwland) voelde als zijni hoofd- baan, liet hij bij zijn afscheid van de woningbouwvereniging we ten. De geboren Groninger kreeg in 1968 zijn eerste bestuurlijke functie bij Beter Wonen. Hij stond aan de wieg van het on langs gesloten Sportcentrum On derdak in Zierikzee en hij was trots op de woningbouw in het Zierikzeese Havenkwartier, waar de Watersnoodramp grote gaten had geslagen. Vos was veertig jaar actief voor de woningbouwvereni ging, waarvan dertig jaar als voor zitter. Bij zijn afscheid in 2008 werd hij benoemd tot ere-voorzit- ter. Fré Vos door Henk Postma Vos was ook lang actief voor de stichting Slot Moermond. Het Re- nesser Slotdag hem na aan het hart. Hij werd in 1971 penning meester en vervolgens vice-voor- zitter en voorzitter. Vlak voor zijn afscheid in 2012 werd de restaura tie van de grachtmuren, brug en wachttorentjes voltooid. Een jaar later werd de toekomst van het landgoed en slot veiliggesteld door verkoop aan een hotelketen. Vos was vanaf 1990 commissaris bij de Slavenkas in Zierikzee, een fonds dat zich richt op histo- risch-maritieme zaken. Vos wordt in familiekring begra ven. Donderdag wordt een her denkingsbijeenkomst gehouden in Slot Moermond in Renesse. Aanvang 14.30 uur. VLISSINGEN - In de Zeeuwse ge meenten bestaat een schreeu wend gebrek aan passende hui zen voor mensen die dakloos zijn geraakt, vaak als gevolg van geeste lijke nood, verslaving en schul den. Dat blijkt uit een alarmerende brief van Vlissingen aan de ande re Zeeuwse gemeenten. Directe aanleiding was de zelfverbran ding van een dakloze man eind fe bruari in het centrum van Vlissin gen, nadat hij overal nul op het re kest kreeg. Uit de brief blijkt dat het Vlissin gen als centrumgemeente niet meer lukt voldoende noodopvang en hulp te bieden. Op verzoek van Vlissingen schrapen de Zeeuwse gemeenten nu 130.000 euro bij elkaar (34,3 cent per inwo ner) om de ergste nood te leni gen. Dat zou voldoende moeten zijn om een jaar lang dertig daklo zen te begeleiden naar passende huisvesting. Fietstocht in omgeving Ouddorp De Vekabo en ASD houden van avond een fietstocht in de om geving van Ouddorp. Deelne mers moeten zich om 18.30 uur melden op parkeerplaats Wij de Wereld, hoek Rampweg en Brouwersdam. Vandaar is het vertrek per auto naar het start punt in Ouddorp. Deelname kost 2 euro. Orgelconcert in Nicolaaskerk Bart Jacobs uit België geeft morgen een orgelconcert in de Grote- of Sint Nicolaas kerk in Brouwershaven. Hij speelt een gevarieerd pro gramma met het thema 'Bach's beste leerlingen'. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is 7,50, kin deren tot 12 jaar gratis. Zomeravond met verhalen in Burgh 'Ode aan de zee' is het thema van de traditionele verhalen avond in de kerk in Burgh, ko mende woensdag. Er zijn ver halen over visserstruien, de vuurtoren en Jona. Ook is er een verhaal in streektaal. De lei ding is in handen van ds. Maar ten Diepenbroek en Arie Dam man. Aanvang 19.30 uur. I Dollen met reusachtige ballen in het water. ZIERIKZEE - De provincie Zeeland gaat Schouwen-Duiveland scherp in de gaten houden op het gebied van woningbouw. De gemeente moet bij ieder plan dat tot uitvoering komt, motive ren waarom het plan past binnen de gemeentelijke woonvisie en de afspraken die zijn gemaakt over aantallen nieuwe woningen. Dat kan de gemeente voor proble men stellen want er liggen inmid dels al zoveel 'harde' woning bouwprogramma's op de plank, dat er nagenoeg geen ruimte meer is voor nieuwe initiatieven. Dan zou de gemeente boven de af gesproken aantallen komen. Dat betekent dat B en W alleen kun nen instemmen met een nieuw plan, als een ander plan komt te vervallen. Deze situatie doet zich vooral in Zierikzee voor. Als met de bouw van woningen een probleem van leegstand wordt opgelost, zijn er wel moge lijkheden en gelden de harde af spraken over aantallen niet. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant - 240MIN 180SMS 400MB Vodafone Voordeel Web Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 (e 0,45 per gesprek) BROUWERSDAM BROUWERSHAVEN BURGH-HAAMSTEDE MAANDAG 21 JULI 2014 trekker MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB £40> €20.- €19.- 400MB £4S> C22.50 GRATIS 400MB 885".- €27.50 GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55