Zomeragenda Van zaad tot mossel Vroege vogel safari Funsportkamp op het strand Wandel langs godshuizen ZOMERKRANT 5 tanr MAANDAG 21 JULI 2014 Diverse locaties, Noord-Beveland Amusefietstocht Noord-Beveland U kunt uw routes zelf bepalen met de fietsknoop- puntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoefende fiet ser sportief de hele dag op stap. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te be zoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe, salade,... Diverse startlocaties, van 10.00 tot 18.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Eten wat de Wemeldingse pot schaft Iedere maandagavond serveren we een lekker Zeeuws hoofdgerecht voor 8,50 euro. Heerlijk genie ten in Wemeldinge op prachtige locatie! Schoudeeweg, vanaf 18.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Zeilen op de Oosterschelde Westenschouwen, Schouwen-Duiveland Springen in de tijd Een ontdekkingsfietstocht vanaf het jaar 2460 voor Chr. tot heden waarbij ook aandacht voor de Noor mannen die in 837 Schouwen binnenvielen. U gaat ook naar de proefvakken (waar de Rijkswaterstaat en het Waterschap dijkglooiingen hebben voorzien van zand en grond om te onderzoeken welke zoutverdra- gendeplanten er komen te groeien. Hoog educatief gehalte voor kinderen. (15 kilometer). Steenweg 13a, vanaf 11.00 uur Meer op www.vwzeeland.nl of onze site! Middelburg, Walcheren Boerderijbeleving met proeverij van producten Tijdens de boerderijbeleving geven wij u een kijkje achter de schermen van kaasopslag en in de stallen. Verder is er veel te proeven van de lekkere zuivelpro ducten die op Schellach worden gemaakt. Ook voor de kinderen zijn er leuke activiteiten. Vooraf aanmelden via: info@kaasboerderijschellach.nl 0118-613984 Prooyenseweg 26, van 10.00 tot 12.00 Veere, Walcheren Collectie in kant De tentoonstelling laat zien dat kant nog altijd een inspiratiebron is voor creatief talent. Deelneemsters aan het handwerkcafe hebben de collectie van het museum als uitdaging gebruikt voor nieuwe kantwer ken. Daarbij is gebruik gemaakt van verschillende technieken. Kaai 27, van 13.00 tot 17.00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Zomermarkt Cadzand Bad Boulevard de Wielingen, van 12.00 tot 18.00 Nieuwvliet, West Zeeuws-Vlaanderen Yoga op het strand Voor iedereen tussen 16 en 96 jaar. Gratis; donaties zijn welkom. Zeedijk 19, van 9.15 tot 10.15 Renesse, Schouwen-Duiveland Circus Bellmondo Roelandsweg (nabij Manege Grol), 14.00 Brouwershaven, Schouwen-Duiveland Zomer weekmarkt Er rijdt ook een boemeltrein van Park Port Greve in Den Osse naar Brouwershaven en terug. Voor de kin deren is er zweefmolen. De Markt, van 10.00 tot 17.00 Domburg, Walcheren Beach Yoga Ook met bewolking gaat de yoga les op het strand gewoon door. Je zult ervaren hoe heerlijk rustig het dan is op het strand. Laat je niet afschrikken, we wo nen tenslotte in Nederland en wisselvallig weer hoort er nu eenmaal bij. Watertoren Oost, van 20.00 tot 21.00 Domburg, Walcheren De Zeeuwse landschappen van Henk Chabot Begin 20e eeuw wordt Domburg een van de belang rijkste kunstenaarsdorpen van Nederland. Bekende schilders als Jan en Charley Toorop en Piet Mond riaan strijken er neer. Ze komen af op het Zeeuwse Licht. Ook tegenwoordig zijn er in Domburg nog di verse galerieën te vinden. In het Marie Tak van Poort vliet museum zijn wisselende tentoonstellingen te bewonderen. Ooststraat 10a, van 13.00 tot 17.00 Domburg, Walcheren Seizoensmarkt Domburg Weststraat, Markt, Óoststraat, Stationsstraat, van 10.00 tot 21.00 Grijpskerke, Walcheren Zeeuws kampioenschap ringlopen (t/m 12 jaar) Zeeuws Kampioenschap ringlopen, voor basisschool leerlingen t/m 12 jaar Centrum, gehele dag Koudekerke, Walcheren 23e Stoofweitoernooi 17+ Tennistoernooi in de categorieën Heren enkel, da mes enkel en dubbel: 4, 5, 6, 7 (HD,DD,GD). Inschrij ven via: www.toernooi.nl. Biggekerksestraat 8, gehele dag Middelburg, Walcheren Boeken- en Verzamelmarkt te Middelburg Markt, van 11.00 tot 17.00 Tijdens dit drie- tot vijfdaagse kamp maak je kennis met de vetste Fun&Beach sports. Ben je minimaal acht jaar oud? Meld je dan aan voor één van de vetste kampen in Nederland! Wil je al eens kijken wat je allemaal kan leren? Neem dan vast een kijkje op moio.nl Cadzand, Vlamingpolderweg 3a, gehe le dag Heerlijk genieten op het water tijdens een zeiltocht van 1 Vi uur op de Oosterschelde. Havenkantoor Wemeldinge, 13.00 en 15.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Vegetarische Vietnamese Kookworkshop Op 3 maandagen wordt de workshop vegetarisch Vietnamees koken gegeven. Tijdens de workshop leer je hoe vlees en vis vervangende producten ge maakt worden met verse ingrediënten. Kortom een hele gezonde manier van koken. Alle drie de work shops samen voor 100 euro. Schoudeeweg 1van 13.00 tot 17.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Recreatief volleybal Gezellig met elkaar een potje volleyballen! Schoudeeweg 1, van 21.00 tot 22.30 Yerseke, Zuid-Beveland Rondleiding mosselbedrijf Een gids zal u in twee uur alles vertellen over de mosselcultuur en verwerking van de mosselen. Na de mosselfabriek bezoekt u nog een oesterkwekerij waar u een oester kunt proeven. Eigen vervoer nood zakelijk. Aanmelden bij het WV kantoor. Kerkplein 1van 13.30 tot 15.30 Nieuw Namen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Meester van der Heijdengroeve Nieuw-Namen Hier komt oeraarde van 3,5 miljoen jaar oud aan de oppervlakte. En dat is uniek in Nederland. Nergens anders zijn schelpen, zand en fossielen uit het tijd vak van het Plioceen aan de 'bovengrond' te zien. Kerkepad, van 9.00 tot 17.00 Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Weekmarkt Elke maandagochtend weekmarkt in Breskens. Markt met een selectie van versproducten als kaas, vleeswaren, groenten. Oranjeplein, van 8.00 tot 12.00 H Een mossel kotter vist mosselen op. foto Dirk-Jan Gjeltema Bij deze rondvaart ziet u wat er zoal op het water speelt, voor dat de mosselen aan wal ko men om verwerkt te worden: de vei ling, het verwatergebied, de vismetho- de en het aan wal zetten door de wal- vissers. U krijgt het verhaal 'live' van mosselzaad tot consumptiemossel en kunt zelfs mosselen rauw proeven. Yerseke, Meerpaalweg 20, gehele dag Op zoek naar zilte hapjes, foto Marcelle Davidse Tijdens het ontbijt aan de boor den van het nationaal park Oos terschelde gaan we genieten van wat voor moois we allemaal in de natuur zien en beleven. Daarbij wordt uitleg over het gebied gegeven door de gastheren van Nationaal Park Oos terschelde. Wemeldinge, Schoudeeweg 1van 7.30 tot 9.00 Q Op het strand zijn tal van sporten mogelijk, foto Peter Nicolai Een gids leidt wandelaars langs religieus erfgoed van Middel burg: de Adbijkerken, de Rooms-Katholieke Kerk, de Doopsge zinde Kerk, de Gasthuiskerk en de Sy nagoge. De wandeling duurt ongeveer ander half uur en begint bij de balie in de Wandelkerk, links naaast de abdijtoren. Volwassenen betalen 4 euro, kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis mee. Wandelkerk, 13.30 uur 6 De Gasthuiskerk. foto Willem Staat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49