PZC Vakantiebijbelclub voor kinderen NepWapeilS duur SOUVenirtje Hotspot Gedurende de zomervakantie is er iedere maandag- en donderdagavond de mogelijkheid om te stappen in de Groese Duintjes in Groede. 3 12 Beroemde voetstappen in Geen dag is hetzelfde Vlissingse kazematten als je op de kermis werkt Weer wat koeier na tropisch weekeinde. Windkracht; N4 Neerslag; mm Veel stapgelegenheden zijn er niet in Zeeuws-Vlaanderen, daarom lopen de Groese Duin tjes iedere zomervakantie weer regelma tig vol. Voor 6 euro in combinatie met het la ten zien van je identiteitsbewijs, mag je het strandcafé binnen. „Het is wat duur, maar blijkbaar hebben bezoekers daar geen problemen", vertelt een meis je. „Nou, ik vind het eigenlijk wel wat te duur, hoor", reageert één van haar vriendinnen. Al jarenlang zijn de Groe se Duintjes populair bij toeristen, maar ook de lokale bevolking trekt er heen. „Er is hier verder gewoon geen moer te doen, je moet wat", vertelt Didier Bat- terman. „Daarnaast is het hier gezellig en komen er veel vrienden. Alleen is het soms te druk." Want druk is het hier bijna altijd. „Het valt nu nog mee, zo op de eerste avond, maar over een paar weken sta je een uur in de rij voor de wc", vertelt een meisje, die zelf uit Terneuzen komt. „Veel mensen gaan dan ook naar buiten om hun behoefte te doen. Maar dan ga ik altijd met een ander. Want in mijn eentje in het don ker in de duinen, dat durf ik niet hoor." Een van haar vrienden vult aan: „Zelfs bij de mannentoiletten is er geen begin nen aan. Hiervoor kun je gewoon even tegen een boom aan gaan staan, zie je soms vier jongens op een rijtje staan. Maar als dat het enige is, hoor je ons niet klagen. Verder is het altijd gezel lig!" Voor de kinderen in Oostka- pelle is er vanaf vandaag tot en met donderdag va kantiebijbelclub. Gedurende de dag wordt er onder meer geluis terd naar verhalen, geknutseld. Al le kinderen vanaf vier jaar zijn welkom. Donderdagavond is er als afsluiting een pannenkoeken- feest, waarbij de ouders mee mo gen. Voor meer informatie: vbc_oostkapelle@hotmail.com Het lijkt erg stoer en is dan ook in sommige vakantie landen een gewild souve nir; een nepwapen. Maar wat veel vakantiegangers niet weten, is dat het bezit ervan illegaal is en kan leiden tot een boete of zelfs cel straf. Op de jongerenwebsite www.vet-nep.nl wordt gewaar schuwd voor de gevolgen van het hebben van een nepwapen. Zo worden veel overvallen met nep- wapens gepleegd, omdat ze lastig van echte te onderscheiden zijn. 21 juli 2014 Al jarenlang zijn de Groese Duintjes populair bij toeristen, maar ook de lokale bevolking trekt er heen. foto Peter Nicolai Stappen in de Duintjes door Tom Scheele De Groese Duintjes zijn tot 21 augustus ie dere maandag- en donderdagavond open vanaf 10.00 uur. O pagina 5 Alle uitjes in Zeeland door Tom Scheele Meer weten over de regelgeving met betrekking tot nepwapens? Kijk op: vraaghetdepolitie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45