De Boer overweegt basisteam te wijzigen SPORT 39 OPEN DAG FEYENOORD Vergeefse hoop van fans op verrassing uit helikopter tijdens open dag van Feyenoord. ER ROTTERDAM - Het is een dag van hoop. Van verwachting. Je weet nooit wie er, als verrassing, toch nog uit de helikopter komt. Mar tin van Geel, technisch directeur van Feyenoord, heeft voor de fans op de open dag echter geen surpri se. „Maar,, ik kan ze wel zeggen dat ze zich echt niet ongerust hoe ven te maken." De supporters moeten zich wat hem betreft eens wat zelfverzekerder opstel len. „We zijn Feyenoord." Niet dat Van Geel nu binnenkort al groen licht verwacht voor De Transfer van de Eeuw. Integen deel. Maar, vindt hij, supporters moeten zich niet gek laten maken door de publieke opinie. De directeur is het eigenlijk een beetje zat. „Ik heb de indruk dat ze ons in een hoek proberen te zetten. Als er bij PSV of Ajax een handvol spelers vertrekt, dan vin den we dat met z'n allen heel nor maal. Maar als er drie spelers bij Feyenoord weggaan, dan moeten wij ons meteen zorgen gaan ma ken. Ik vind dat onterecht." Dat later die middag - naast vier jonge talenten - slechts twee ech te aankopen (keeper Warner Ha- hn en verdediger Khalid Boulah- rouz) uit de helikopter stappen, is volgens Van Geel alleszins te billij ken. Met het aantrekken van Bou- lahrouz zijn alle verdedigende gaatjes te dichten. Zelfs als Stefan de Vrij vertrekt, kan Feyenoord schuiven. En op het middenveld ziet Feyenoord ook al weinig pro blemen. Als architect Jordy Clasie tenminste blijft. „Wij hebben la ten blijken dat Stefan voor een goede prijs nog kan gaan, maar dat het daarna wat ons betreft mooi is geweest. Of er moeten exorbitante bedragen worden ge boden." Nee, voor Van Geel is het helder. Feyenoord is slechts - en met gro te prioriteit! - op zoek naar een spits die min of meer de garantie op een doelpunt of twintig kan ge ven. De onderhandelingen over het huren van Bas Dost zijn zo goed als vastgelopen, John Guidet- ti staat ook nog op het lijstje. Maar snelle resultaten hoeft nie mand te verwachten. Tot frustra tie van veel supporters ongetwij feld. Op de open dag kwamen liefst 42.500 fans af, een plus van 2500 ten opzichte van vorig jaar. Het betekende: rijen voor de fan- shops, voor de hamburgertenten en de toiletten. De tribune achter het podium moest nota bene ook nog worden geopend om de toe loop van supporters in goede ba nen te leiden. De activiteiten in en om de Kuip konden zich op groot enthousiasme van de veelal jeugdige fans verheugen. Terwijl zij zich vermaakten, ging op de di verse Feyenoord-forums de dis cussie tussen de hardcore-fans over de selectie van 2014-2015 voort. Deze fans hebben een hele logische manier van redeneren. Verkoopt hun favoriete club enke le spelers, dan moeten er andere voor in de plaats komen. En wel meteen. Simpel. „Maar", zegt Van Geel, „haast drijft de prijs op. Wij gaan niet zomaar iemand contrac teren omdat de open dag, of de voorronde van de Champions Lea gue, eraan komt. Je moet welover wogen keuzes maken." „Er hebben", zegt Van Geel, „in de loop der jaren ongetwijfeld ook spelers in die helikopter geze- ten, waarvan iedereen zich later afvroeg: hoe hebben ze die bij Feyenoord nou ooit kunnen con tracteren. Dat nu willen wij voor komen. Wij gaan ons niet laten opjagen, wij gaan voor de beste optie. Denk niet dat we één moge lijkheid onbenut laten, zelfs schijnbaar 'onhaalbare' spelers blijven niet onbesproken. Er is maar één stelregel: we nemen geen overhaaste beslissingen." Riechedly Bazoer merkte voor het middaguur, dat de succescoach niet met zich laat sollen. Met een tablet in de hand gaf hij de jonge middenvelder in de kleedkamer een uitbrander. Die had, zo toon den de cijfers aan, zijn snor ge drukt. „Je doet te weinig", bulderde De Boer. Hij moest beterschap belo ven. Het voorval gaf aan hoe se rieus Ajax de vriendschappelijke ontmoetingen nam. Voor een en keling stond zijn basisplaats op het spel. Zo speelde Thulani Serero tot zijn spijt de ochtendwedstrijd tegen Achilles '29. Concurrent Lerin Duarte mocht zich enkele uren la ter bewijzen in de confrontatie met Real Sociedad. Toen Duarte vervolgens een geweldige indruk achterliet, leek het eerste grote slachtoffer van de voorbereiding gemaakt. De kleine Zuid-Afrikaan, die zijn contract onlangs verlengde, moet vrezen voor een rol op het tweede plan. In zijn poging Ajax sprankelender te laten voetballen dan vorig sei zoen verwacht De Boer iets extra's van de speler die links op het middenveld staat. Waar Davy fensief werk voor zijn rekening neemt, moet de voetballer op links in de denkwijze van de coach steekpassen afleveren. Duar te, zaterdag goed voor één assist, lijkt daar beter in bedreven. „Zij bepalen uiteindelijk wie van beiden straks op die positie gaat spelen", gaf De Boer aan. Serero moet op zijn tellen passen. De coach gebruikte het duel met So ciedad verder om een paar twijfel gevallen aan het werk te zien. Om die reden speelde Nicolai Boile- sen tegen Achilles '29 en mocht Mitchell Dijks zich bewijzen te gen de Spaanse tegenstander. De linksback, vorig jaar verhuurd aan SC Heerenveen, zakte voor de test. Centraal in de defensie is de on derlinge concurrentie beduidend groter. Stefano Denswil en Mike van der Hoorn lieten zien tijdens de zomerperiode veel vooruit gang te hebben geboekt. Van der Hoorn speelde zelfs zo goed, dat Joël Veltman na zijn vakantie niet zomaar zijn plek terugkrijgt. Voor Denswil ligt de zaak gecompli ceerder. Hij komt alleen in aan merking voor een basisplaats als Niklas Moisander vertrekt. De komst van Nick Viergever maakt alles nog lastiger. Momen teel vervangt hij WK-ganger Blind op het middenveld. Als de international terugkeert en niet naar een andere club verhuist, dan moet Viergever zich concen treren op dezelfde plek in het cen trum van de defensie, waardoor de kansen van Denswil slinken. Om deze reden heeft de speler zijn contract nog altijd niet ver lengd. „Het ziet ernaar uit, dat het snel, goedkomt", sprak Denswil diplo matiek over zijn situatie. „Ik hoop dat het rondkomt." Klaassen op rechts met zijn loop acties voor diepte moet zorgen en Daley Blind als controleur veel de- MAANDAG 21 JULI 2014 Van Ceel laat zich niet opjutten door Edward Swier Khalid Boulahrouz is tot nog toe de opvallendste aankoop van Feyenoord. Gisteren stapte hij uit de helikopter tij dens de open dag. foto Robert Vos/VI Images door Geert Langendorff HARDENBERG - Ajax besloot zater dag de trainingsweek in De Lutte met twee oefenzeges op één dag tegen Achilles '29 (2-1) en Real So- ciedad (3-1). Meer dan de uitsla gen zorgden de vorderingen van enkele spelers onder wie Lerin Duarte en Mike van der Hoorn voor optimisme. Daarbij liet trainer Frank de Boer merken dat de leden van het kampioensteam van afgelo pen seizoen geen privileges genie ten. Ajax-coach Frank de Boer geeft aanwijzingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39