Felius krijgt titel niet cadeau Beach Soccer Zeeland wint weer speelronde SPORT 37 BRAINE-LE-CHATEAU - Het gaat goed met het team van Beach Soc cer Zeeland in de Belgische com petitie. Eind juni was het team van coach Veli Eyürük al de num mer één in eerste speelronde in Waterloo. Gisteren rolde de equipe in de tweede speelronde in Braine-le-Chateau weer als bes te uit de bus. Beach Soccer Zeeland, dat voor het eerst actief is in België, won in de finale van Samcro. De eind stand was 7-1. De (oud-)interna- tionals Leo Koswal en Daryl Ra- widjan namen daarin de meeste treffers voor hun rekening. De eer dere duels trok de ploeg ook met ruim verschil naar zich toe. Er volgen nu nog twee reguliere speelrondes in Perwez en Brai- ne-le-Chateau. De finaleronde is in het weekeinde van 9 en 10 au gustus in Knokke. Wie voorafgaand een de mannen- finale een blik wierp op de plaat singslijst kon concluderen dat Thomas Felius als favoriet begon aan de eindstrijd tegen Toby de Klerk. Hij was namelijk als eerste geplaatst in Goes, terwijl zijn te genstander niet geplaatst was. De uiteindelijke winnaar kreeg ech ter niets cadeau. De eerste set won Felius nog over tuigend met 6-2, maar in de twee de set vocht De Klerk zich terug: 2-6. In de beslissende set liet de ti- telfavoriet echter geen steek val len en sloeg keihard terug naar zijn tegenstander en tevens dub- belpartner, met wie hij ook het dubbeltoernooi won. De derde set eindigde in 6-1. Shura Poppe toonde zich de sterk ste in een uit vier speelster be staande poule bij de vrouwen. Zij won alle drie haar partijen en gaf zelfs maar één set weg, tegen de als vierde geëindigde Tessa Govers. De titel in het dubbelspel bij de vrouwen werd gegrepen door het duo Kirsten Raaij- makers/Esmee Vleugel en in het gemengd dubbelspel ging de eind overwinning naar Dimitri van Hoof en Ingrid Weegels. In Arnemuiden stond deze week voor de 25e keer het Arne Open op het programma. Op en rond de tennisbanen in Arnemui den waren deze week dan ook ver schillende feestelijke activiteiten. Een spetterende finale in de hoog ste categorie van het mannen kre gen de feestende Arnemuidena- ren gisteren echter niet voorge schoteld. Bij een 1-0-achterstand in de eerste set moest Joris in 't Hout namelijk opgeven wegens een blessure, waardoor de over winning automatisch naar zijn als eerste geplaatste tegenstander Fre deric Cremer ging. Yvonne Goeman ging er bij de vrouwen met de hoofdprijs van door. In een poule van drie eindig de zij als eerste door Vivian Corré (6-2 6-2) en de als eerste geplaats te Lianne de Visser (4-6 6-3 6-3) te verslaan. De titel in het mannendubbel viel ten prooi aan Henri Guingo en Ruben Hendrikse, terwijl de titel bij de vrouwen naar Monique Flipse en Patricia Francke ging. Voor deelnemer Ad Kooman stond het toernooi in Arne muiden ook in het teken van een jubileum. De 79-jarige tennisser deed namelijk aan alle 25 edities mee. Hij kon zichzelf echter niet trakteren in de vorm van een prijs. Tolhoek valt, titel is nu uit beeld Motorcoureur William Tol hoek uit 's-Heer Arendsker- ke is zaterdag tijdens een wedstrijd in Assen hard on deruit gegaan. In de voor laatste ronde in de Supercup 600 verloor hij de macht over het stuur. De regerend Nederlands kampioen in de ze klasse bleef wel onge deerd, maar kan titelprolon- gatie nu wel vergeten. Hij staat nu zesde. Jordy de Jon ge uit Heinkenszand is de nummer acht. Er zijn nog vijf wedstrijden in het kampioenschap. Bouwman bij Cypriotische club De Souburgse voetballer Pim Bouwman zet zijn car rière voort op Cyprus. Hij heeft een contract getekend bij Enonis Neon Paralimni, dat na afgelopen seizoen de gradeerde naar de tweede di visie. Het is na NAC Breda en het Finse Inter Turku de derde profclub voor de 23-ja- rige Walchenaar. Eerder dit jaar was Bouw man op proef bij een Hon gaarse club, maar dat liep op niets uit. EKbrons Legrand met Belgische ploeg Laurent Legrand, rugbyer van het Middelburgse Oe- moemenoe, is gistermiddag met het Belgische beach- rugbyteam The Magnets der de geworden op het Euro pees kampioenschap in Lig- nano Sabbiadoro (Italië). Hij speelt op uitnodiging in dit team gedurende de competi tiestop. In de voorrondes speelden The Magnets al in Ameland, Zeebrugge, Marseille en Por tugal. Van Coethem rijdt ronde niet uit Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil, die tij dens de tweede rit van de Ronde van Tsjechië de lei derstrui droeg, heeft de etap pekoers niet uitgereden. Za terdag werd de Zeeuws-Vla ming op grote achterstand gereden (meer dan 38 minu ten) en tijdens de slotetappe van een dag later gaf hij op. Waod-koers als afsluiting kermis Zoals de traditie wil, wordt de kermis in Clinge op dins dagavond afgesloten met een wielerkoers. Morgen wordt er daarom in het dorp weer gekoerst onder de vlag van de Belgische bond Waod. De start is om 19.00 uur in de Gravenstraat en de in schrijving is bij café Jojo's. Doorgaans is de deelname groot, vanwege de goed ge vulde prijzenpot. MAANDAG 21 JULI 2014 door Daniel Vervelde GOES - Thomas Felius heeft zich gis teren tot de grote winnaar van het Intersport Goese open tennistoer nooi gekroond. Hij won zowel het enkeltoernooi als het dubbeltoer- nooi in de hoogste mannencatego- rie. Shura Poppe eindigde als eer ste bij de vrouwen. Jolien d'Hoore (rechts) wint de afsluitende etappe van de BeNeLadies Tour. Omdat Emma Johansson (links) tweede wordt, legt ze beslag op de eindzege van de tweedaagse wielerwedstrijd, foto Peter Nicolai ASSEN VLISSINGEN LIGNANO SABBIADORO STERNBERK CLINGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37