anders in Aken Ahlmann zegeviert in Grote Prijs Aken SPORT 33 Dat uit zich op velerlei wijze. Zo mocht de Duitse Mercedes-cou- reur en leider in het wereldkampi oenschap Formule 1 Nico Rosberg woensdag ook eventjes komen op draven. Hij wuifde vanuit een old timer het publiek toe, onderwijl beminnelijk glimlachend, waarna de ongetwijfeld vette sponsorover eenkomst tussen het Duitse auto merk en het Duitse paardensport- gebeuren met drie jaar werd ver lengd. Hoe heerlijk paste het bij het imago van de poenerige sub cultuur die de paardensport on herroepelijk is. Wat dat betreft mag het niet al te zeer een verras sing heten dat het CHIO in Aken anders is dan de meeste sporteve nementen. Het is vooral een feest je voor de gegoede burgerij. Dat is zelfs te horen aan het applaus in de stadions. Nu zijn daar vele soorten van, maar op de drukbe zette tribunes bij het springen klinkt het hoe dan ook heel wat geciviliseerder dan het gejoel, gek- affer en gescheld dat in voetbalsta dions gebruikelijk is. Intussen is concoursdirecteur Peter Kemperman, gestoken in een keurig maatpak, tamelijk druk met zich zorgen te maken over het weer. Telefoontje hier, te lefoontje daar. Er lijkt onweer aan te komen en dus is het alle hens aan dek. Hij vreest dat een aantal evenementen zal moeten worden afgelast. „Dat is een paar jaar gele den ook al eens gebeurd", zegt de Nederlander vanuit een leren stoel in zijn kantoor in het spring- stadion. „We hebben hiervoor na tuurlijk draaiboeken klaarliggen, maar het is toch spannend." Voor het overige heeft de man bijzon der weinig te klagen. De bodem van de rijbakken en de paarden- voorzieningen kunnen weliswaar beter, maar feitelijk is er weinig dat hij niet goed voor elkaar heeft. Nou ja, hij zou graag wat meer Ne derlanders binnen de poorten hebben, bekent hij. De Amerikaan Kent Farrington eindigde met Voyeur op de twee de plaats. Hij was sneller in de bar rage, maar maakte wel een spring- fout. Dat gold ook voor de Duitser Marcus Ehning, die met Plot Blue derde werd. Beste Nederlander was Jeroen Dubbeldam op de negende plaats. De olympisch kampioen van 2000 (Sydney) mocht twee keer het parkoers springen met Zenith SFN. De vier strafpunten in de tweede omloop kostten hem een plek in de barrage. De topruiter uit Weerselo was niettemin erg ingenomen met het optreden van zijn paard: „Voor mijn gevoel was het eerste rondje loepzuiver en in de twee de kregen we een fout op de mid delste van de driesprong, een oxer. Ik heb geen verklaring voor de fout", aldus Dubbeldam, die voor het eerst na een landenwed- strijd dit tienjarige paard aan de start bracht van een Grote Prijs. Gerco Schroder eindigde als ne gentiende met zijn olympische succespaard London. Hij maakte in de eerste manche een fout: „Het was de laatste hindernis en ik was goed binnen de tijd. Mis schien dat ik net een fractie te dicht kwam, maar het was dan ook een heel lichte touché." Kleine zege PSV op Lierse SK PSV heeft gisteren in België een kleine zege behaald in een oefenwedstrijd. De Bra bantse ploeg won met ï-o van Lierse SK, de club van trainer Stanley Menzo. Het doelpunt viel in de 85e mi nuut en kwam op naam van aanvoerder Oscar Hiljemark na goed voorbereidend werk van Abel Tamata. AZ won in Epe met 2-0 van Qabala FC uit Azerbeidzjan. Beide treffers kwamen op naam van aanwinst Muamer Tankovic. Anderlecht wint Belgische Supercup Anderlecht heeft voor de twaalfde keer de Belgische Supercup gewonnen. In ei gen stadion versloeg de landskampioen bekerhou der Lokeren met 2-1. Bij de rust leidde Anderlecht met 1-0. Het duel dreigde op strafschoppen uit te lopen, totdat Lokeren-verdediger Denis Odoi in de extra tijd een voorzet van Najar onge lukkig in eigen doel werkte. Team USA wint Honkbalweek Team USA heeft de Haarlem se Honkbalweek gewonnen. In de finale wonnen de Ame rikanen met 6-3 van Japan, dat Oranje zaterdag in de halve finales na verlenging had uitgeschakeld. Team USA kwam al in de eerste in ning op voorsprong via Christin Stewart. DJ Ste wart, Alex Bregman en Nick Banks tilden de stand naar 4-0. Die voorsprong gaven de Amerikanen niet meer weg. Castelen tekent bij Australische club Romeo Castelen maakt de overstap naar de Australi sche A-league. De rechtsbui ten, die overkomt van RKC, heeft voor twee jaar gete kend bij de Western Sydney Wanderers. Het is de eerste keer dat de aanvaller, die in het verleden tien keer voor Oranje uitkwam, buiten Eu ropa gaat spelen. Castelen kwam onder meer uit voor ADO Den Haag, Feyenoord en Hamburger SV. Verwijlen niet door op WK schermen Bas Verwijlen is gisteren in de tweede ronde van het WK schermen in de Russi sche stad Kazan uitgescha keld. De Brabander, uitko mend op het onderdeel de gen, was in de strijd om een plek bij de laatste zestien niet opgewassen tegen Max Heinzer uit Zwitserland: 13-15' »Ik ben er erg ziek van, omdat ik de hele partij het gevoel had dat er meer in zat", meldde Verwijlen. MAANDAG 21 JULI 2014 AKEN - De Duitse springruiter Chris tian Ahlmann heeft voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Aken gewonnen, de belangrijkste rubriek bij het toonaangevende CHIO in de Duitse stad. Ahlmann excelleerde in het zadel van zijn paard Codex One door als enige ruiter in beide omlopen en de bar rage foutloos te blijven. Hij verdien de 330.000 euro met zijn zege. LIER BRUSSEL HAARLEM SYDNEY KAZAN Nico Rosberg viert uitbundig zijn overwinning, foto Ronald Fleurbaaij/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33