Mcllroy is terug op zijn topniveau Zelfs het applaus klinkt Bottas scoort drie podia op rij 32 SPORT AUTOSPORT Waterpolosters bereiken halve finale EK Lewis Hamilton vecht zich van achteraan naar het podium, maar is mentaal zwakker dan Nico Rosberg. De laatste anderhalf jaar stond Mcllroy steeds om andere rede nen in de kranten dan hij wenste. Zijn switch als nummer één van de wereld naar de clubs van Nike, met een van de grootste sponsor deals uit de geschiedenis van de sport, maakte hem in januari 2013 wél rijk, maar niet beter. De gol fer viel in een vormcrisis en veran derde juist in die periode ook nog eens van management. Hij miste menig cut. De eerste dag wilde het vaak nog wel vlot ten, op vrijdag stortte Mcllroy dan in. 'Rory's Freaky Friday' werd dat in het circuit genoemd. Ondertussen was er de discussie over de vraag voor welk land Mcll roy zou uitkomen tijdens de Spe len van 2016 in Rio de Janeiro. Zijn dubbele loyaliteit - aan Enge land én Noord-Ierland - speelde hem parten. In juni van dit jaar sprak Mcllroy zich uit: „Als ik me kwalificeer, zal ik voor Noord-Ier- land spelen." En er was die plotseling beëindig de relatie met tennisster Caroline Wozniacki, twee dagen nadat het stel de uitnodigingen voor het hu welijk verstuurde. Mcllroy veront- ik ben zwaar uit vorm. Niets gaat goed. ik ben er eigenlijk wel klaar mee. BOEDAPEST - De Nederlandse wa- terpolovrouwen hebben gisteren de halve finales bereikt van het Europees kampioenschap in Boe dapest. De equipe van bondscoach Arno Havenga won in de Hongaarse hoofdstad het derde groepsduel van Griekenland (9-7) en eindig de daarom zonder puntenverlies bovenaan in groep A. De periodestanden waren 3-1 3-2 2-3 en 1-1. Door de groepswinst hoeft Neder land morgen niet in actie te ko men in de kwartfinales, maar mag het rechtstreeks naar de hal ve eindstrijd. Dat duel wordt komende donder dag gespeeld. Nederland had eerder in het toer nooi ook al gewonnen van gast land Hongarije en Groot-Brittan- nië. schuldigde zich („Ik realiseerde me plotseling dat ik er nog niet klaar voor ben") en won prompt voor het eerst sinds 2012 weer eens een toernooi: het prestigieu ze BMW PGA Championship. Het bleek een voorbode voor bete re tijden, met de zege in Liver pool heeft Mcllroy de narigheid definitief achter zich gelaten. Mcllroy leidde de dans vanaf dag één, maar won niet onbedreigd. De Spanjaard Sergio Garcia voer de gisteren op de eerste veertien holes met drie birdies en een eag le de druk op. De Noord-Ier, die de dag begon met zes slagen voorsprong op het veld, stond op dat moment op par en wist dat Garcia tot op twee sla gen was genaderd. Een bogey op de vijftiende voor Garcia gaf Mcll roy echter de lucht die hij nodig had om in alle rust meer afstand te nemen met een birdie op de zestiende hole. Twee late birdies van Garcia konden Mcllroy niet meer breken. In 2011 won hij het US Open, in 2012 de PGA Championship, nu The Open. Voor Mcllroy, die zeventien on der par eindigde, is het zaak om zijn golf op een constanter topni veau te krijgen, minder afhanke lijk te zijn van momenten. Als hem dat lukt, zal hij weer vlot de wereldranglijst aanvoeren, waar hij vorig jaar januari door Ti ger Woods van werd verdreven. De Amerikaan werd gisteren 69e (+6) en bleek nog lang niet op het niveau van voor zijn rugoperatie. Voor de Nederlander Joost Luiten leverde zijn derde The Open wei nig vreugde op. Na twee dagen stond hij dertien boven par, ver verwijderd van de cut. De Rotterdammer was somber. „Ik ben zwaar uit vorm. Niets gaat goed. Ik ben er wel klaar mee." Voor Luiten volgen met de laatste majór, het PGA Cham pionship over drie weken, en daar aan vooraf de WGC Bridgestone Invitational twee belangrijke toer nooien. Alleen een topprestatie daar kan zijn sterk verminderde kansen op een plaats in het Ryder-Cupteam nieuw leven in blazen. HOCKENHEIM - Alle klaagzangen over een minder spectaculaire For mule 1 ten spijt, was de Grand Prix van Duitsland er een om in te lijsten. Op het circuit van Hoc- kenheim stond de race gisteren bol van de inhaalacties, wiel-aan-wielgevechten en een stel schuivers. En het belangrijk ste: een favoriet die achteraan moest starten. Klassementsleider Nico Rosberg van Mercedes vertrok van pole en was de hele middag uit het zicht, totdat hij zich als eerste aandien de bij de finishvlag in zijn 'twee de thuisrace', zoals hij het zelf om schreef. Duitser Rosberg, zoon van een Duitse moeder en de Finse we reldkampioen Keke Rosberg, groeide op in Monaco en ziet het prinsendom als zijn thuis. Rosbergs teamgenoot en enige ti- telrivaal Lewis Hamilton kwam zaterdag al op achterstand omdat hij crashte met een kapotte rem- schijf. Hij startte slechts als twin tigste. Maar Hamilton maakte gis teren in een imposant tempo veel plekken goed. Zijn heroïsche ma noeuvres verbaasden meerdere ke ren, zoals toen hij Daniel Ricciar- do (Red Buil) én Kimi Raikkönen (Ferrari) tegelijkertijd inhaalde in de haarspeldbocht. Bij een actie op dezelfde plek tegen landge noot Jenson Button (McLaren) be schadigde Hamilton zijn voorvleu gel. Veel leek het hem niet te de ren, want Hamilton bleef aanval len. Hij had duidelijk haast. Lo gisch, want zijn crash in de kwali ficatie wierp Rosberg de zege in de schoot. Zaak was voor Ha milton om zo dicht mogelijk bij zijn teamgenoot te finishen. Daar slaagde hij in, met een derde plek, en hield daarmee de schade in het kampioenschap beperkt: zijn achterstand öp Rosberg is nu veertien punten. Met een toch wat zuur gezicht nam de Brit op het podium de trofee in handen. Ietsje eerder had hij vertwijfeld zijn handen voor zijn gezicht ge slagen, terwijl Rosberg met een stralende glimlach en de armen hoog het publiek begroette. Een ogenschijnlijk ontevreden Ha milton probeerde schijn op te houden: „Ik ben vanaf achter naar voren gereden, da's toch best een 2014 is het jaar van de wederop standing van Williams als top- team. Na seizoenenlang in de ach terhoede, doet het team na de in troductie van de V6-turbomotor begin dit jaar, weer mee om het podium. Daar plukt Valtteri Bot- tas voorlopig de vruchten van. Valtteri Bottas scoorde zijn derde podium op rij voor Williams, en dat pas in zijn tweede seizoen in de Formule 1. Deze 24-jarige Fin werd vorig jaar door het beroem de Britse team binnengehaald als een nieuw, veelbelovend talent. Maar dan heb je ook wat. Zoals het gaat met dit soort evenemen ten zijn de cijfers om van achter over te slaan. In Aken werkt men dit jaar met een budget van 12 miljoen euro - waarvan een slordige 2,7 miljoen euro aan prijzengeld - en verwel komt men zo'n vierhonderddui zend toeschouwers die in tien da gen tijd 375 rijders en 533 paarden uit dertig landen hun gang zien gaan. Je zou voor minder de grens prestatie. Dus al met al is het glas half vol." Het seizoen 2014 ver wordt zo tot een strijd tussen twee teamgenoten die op de baan niet voor elkaar onderdoen, maar mentaal wel enorm verschillen. Rosberg is mentaal ijzersterk en wint het psychologische gevecht met Lewis Hamilton momenteel glansrijk. De Duitser is onver stoorbaar, op het gladde af. Zijn week was nog eens extra bijzon der omdat hij trouwde en omdat Duitsland wereldkampioen voet bal werd. Het is schier onmogelijk om Rosberg op negatieve emoties te betrappen. Hamilton daarente gen slaagt er geenszins in zijn frustraties te onderdrukken.. Hij kon zich niet tevreden tonen met een podiumplaats en feliciteerde zijn teamgenoot niet met de over winning. Hamilton leverde met zijn op mars van P20 naar P3 misschien een grotere prestatie dan Rosberg. Maar op de teamgroepsfoto die het Mercedesteam gisteravond tweette, was Lewis Hamilton nau welijks zichtbaar. Bottas reed vanaf de start - waar bij zijn teamgenoot Felipe Massa werd uitgeschakeld - weg bij de rest van het veld. Rosberg ver dween overigens al gestaag naar de horizon. Standhouden op plek twee, was de boodschap aan Bot tas van het team. Op het eind aas de Lewis Hamilton (Mercedes) nog op de tweede plek, maar de Fin maakte zichzelf breed op ban den die tien ronden meer hadden gezien dan die van Hamilton. Het leek bijna makkelijk, zo goed ging het Bottas af. oversteken op een fijne zondag middag als deze. Vanachter een stevig wolkendek gaat de zon gelukkig niet zo te- keer als zaterdag, en zo vallen er best wat Limburgers te signaleren op het terrein naast het Tivoli-sta- dion van Alemannia Aachen. „Na tuurlijk ben ik erbij. Ik kom hier elk jaar", zegt een wat oudere vrouw uit Maastricht triomfante lijk. Alles lijkt hier tiptop in orde, wat ongetwijfeld iets met die zo be kende deutsche Gründlichkeit te maken heeft. En die gaat blijkbaar ver, want hoewel het dartele ge- bries van paarden hier alomtegen woordig is, is de organisatie erin geslaagd dat de beesten hun door gaans onaangename stalgeur heb ben thuisgelaten. Al kan het ook zijn dat die is verdreven door de bak- en braadlucht die vanuit de luxe viptents en loungebars over het terrein waait. Sportief chic is hier het devies. Mentale strijd in de Formule 1 a door Hans Leber LIVERPOOL - Hij won in mei al de BMW PGA Championship, waar mee Rory Mcllroy zich weer tussen de top van het internationale golf nestelde. Cisteren zegevierde het voormalig 'supertalent' op The Open, de enige Europese major. De 25-jarige Noord-Ier heeft daarmee op de Royal Liverpool Golf Club zijn langdurige vormcrisis definitief achter zich gelaten. Joost Luiten door Koen Verhelst door Erwin Blatter AKEN - Eeuwenlang gold Aken als de stad van keizer Karei de Grote en zijn Paltskapel, de laatste decen nia is het vooral ook de stad van het grote CHIO. Een - vooruit - kei zerlijk evenement dat zich met trots afficheert als Weltfest des Pferdesports. Al sinds 1924 is die alte Kaiserstadt het toneel van het grootste jaarlijkse paardensporteve nement ter wereld. Christian Ahlmann bleef in beide omlopen foutloos en schreef daardoor de CHIO van Aken op zijn naam. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32