26 TOUR DE FRANCE zaterdag Met twee man in de top tien en een ritzege van Lars Boom op zak wil Belkin niet te hard treuren om de tegenvallende prestaties van Bauke Mollema in de Alpen. id GRENOBLE La Paute 40km Col du Lautaret 82km BrtancorT*^" Col d'lzoard 112km |i32.5km Hoewel de strijd om het geel in deze Tour de France wel lijkt beslist, blijven de etappes zeer de moeite waard. De Pool Rafal Majka liet za terdag met zijn zege in de Alpen zien een man voor de toekomst te zijn. nTmes - De tweede Alpenrit (Gre- noble-Risoul) bevestigde zater dag wat de eerste al liet zien. Bauke Mollema heeft dit jaar het niveau niet om een gooi te doen naar een plaats in de top vijf. Laat staan om hardop te dromen van een podiumplek. „Als je de jongens die voor je staan alle maal moet laten lopen, dan houdt het wat dat betreft op", waren de berustende woorden die ploegleider Nico Verhoeven sprak na een rit waarin zijn kop man op drie kilometer voor de meet alles en iedereen moest la ten lopen. „We moeten nu kij ken naar wie achter hem staan. Ik hoop dat Bauke in de Pyrenee ën nog wat kan verbeteren, an ders is ook zijn huidige (zeven de, red.) positie lastig te verdedi gen." Bij Belkin hoopte men vooraf dat Mollema in deze Tour zijn zesde plaats van vorig jaar zou gaan verbeteren. Ondanks alle uitvallers in de top, zit dat er dus niet meer in. Niemand bij de ploeg die er echter een drama van wil maken. De immer onver stoorbare renner niet, maar ook de leiding van het team niet. „Ik ben niet teleurgesteld", verze kert Verhoeven. „Omdat we ei genlijk al vanaf de eerste week weten waar Bauke mee te kam pen heeft." Ook al kwam de kopman de buikloop zonder al te veel tijd verlies te boven, Verhoeven bleef er bang voor dat Mollema de rekening alsnog gepresen teerd zou krijgen in de bergen. „Wat je hoopt dat niet gebeurt, gebeurt gewoon. Hij kan niet met de besten mee omdat hij eer der in de ronde in zijn reserves Er zijn jaren geweest dat het geen Nederlander is gelukt om in de top tien te rijden heeft moeten tasten om de rest te kunnen volgen." Mollema zelf haalt zijn schou ders op bij die veronderstelling. „Ik heb al anderhalve week ner gens last meer van. Ik voel me fit. Dus moet het feit dat ik ziek geweest ben geen probleem meer zijn. Mijn niveau bergop is gewoon minder dan vorig jaar", zoekt de noorderling niet naar excuses. Ondertussen is ploegmaat Lau rens ten Dam hem tot op ander halve minuut genaderd. „Ik ben blij dat ik er weer sta", zegt 'LTD' over zijn opmerkelijk ster ke rijden in de Alpen. „Op het einde kon ik nog een 'buitenblad- je trekken' en bij Valverde wegrij den", vertelde hij trots over zijn optreden op de klim naar het ski station Risoul. Ten Dam, die vorig jaar dertien de werd, is nu opgeklommen naar de negende plaats. „Hij gaat zeker met de beste tien meekun nen in de Pyreneeën", denkt Ver hoeven. Daarmee zou één plek in de top tien dus verzekerd zijn voor Belkin. Collega-ploegleider Merijn Zee man probeert met veel elan ie dereen ervan te overtuigen dat de ploeg 'heel tevreden' is met twee mannen in die top tien. „Er zijn jaren geweest dat dat geen enkele Nederlander is gelukt. Dus moeten we nu niet denken dat de top tien niets voorstelt. Als je dat kunt halen ben je een serieuze renner hoor." Hij herinnert de buitenwereld er aan dat het winnen van etappe het eerste grote doel was van de ploeg. „Dat is ons gelukt. Als we daar bovenop de plekken van Bauke en Laurens kunnen vast houden, ben ik heel tevreden." Zeeman is een positivist. „Bauke had hoger gestaan als hij fit was gebleven in de eerste week en Lau stijgt boven zichzelf uit. Zo zie ik het." De coach is ervan overtuigd dat Mollema ondanks zijn moeilijke dagen in de Alpen zal blijven knokken voor ieder plekje in het klassement. „Uiteraard", beves tigt de renner. „De Tour is de al lerbelangrijkste wedstrijd van het jaar en afzien doe je sowie so." De kopman maakt een ont spannen indruk. Dat Ten Dam voor eigen succes rijdt, deert hem niet. „Het is toch prima dat we met twee man zo hoog staan." Het maakt dat men bij Belkin liever vol overgave praat over een ander doel dan te blij ven treuren om het missen van de top vijf voor Mollema. „Het ploegenklassement heb ik altijd al iets moois gevonden. Het zegt iets over de kracht van je team", zegt Zeeman. Belkin is opge klommen naar de tweede plaats op bijna dertien minuten van AG2R. Steven Kruijswijk is de derde pion die vrijdag en zater dag naar voren geschoven werd om de Fransen onder druk te zet ten. „We hadden drie Nederlan ders in de top 25 van de tweede bergetappe. Moe ten we dan nu teleurge steld zijn?" le Tour RISOUL 177km Optimisme troef bij Belkin door Ad Pertijs Merijn Zeeman Bauke Mollema zocht niet naar excuses na zijn tegen vallende rijden in de Alpen. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26