o die zee staat op in Rammekens ZEELAND 23 isen- idel- ipiet .5.00 kery ipiet eder lund verijl hek-f ziektheatervoorstelling De Man van La Mancha op het tracé van de N57 bij Middelburg is O die zee het volgende grote theaterstuk van De Wegwijzer. O die zee is een moderne bewer king van Homerus' klassieke Odyssee, waarin een ronddwalen de, dolende jonge Zeeuw wordt gevolgd. Het muziektheaterspektakel staat stijf van de 'grote namen'. Het creatieve team bestaat uit Huub van der Lubbe, Tom de Ket en Ro bert Jan Stips en die hebben weer acteurs als Steijn de Leeuwe, Tijn Docter, Boy Ooteman en Myrthe Burger gecast. De acteurs spelen op en bij de slotgracht van Fort Rammekens in Ritthem. Ze acteren in de bui tenlucht op een speciaal voor de ze voorstelling gemaakt drijvend podium in de slotgracht. Voor het publiek wordt een tribune ge maakt, met 600 stoelen. De toe schouwers zitten overdekt, maar bij windkracht 8/9 en bij onweer zal het spektakel worden afgelast. Volgende week wordt nog een pontonbrug gemaakt voor het pu bliek om naar de speelplek te lo pen. O die zee duurt ongeveer twee keer een uur, met een pau ze. „We zitten op schema", zegt Tru- di Warns, van De Wegwijzer. „De band Ocobar, het koor en de spe lers hebben al een eerste geslaag de 'doorloop' gedaan. Alleen de violisten, trompettisten en trom bonisten ontbraken nog, maar die komen er de volgende week bij." Vier jaar na het succes van mu- |E MAANDAG 21 JULI 2014 1 zijn ;reld nant ilt? ;1 in /olg, ver- Kaartjes voor de voorstelling zijn te koop bij de VW-kantoren in Zeeland en bij De Drukkery in Middelburg en 't Spui in Vlissingen. O die Zee van 1 tot 23 augustus in Fort Rammekens. www.odiezee.com Een vuurspuwer vermaakt het publiek en muzikanten tijdens City of Dance op zaterdag, foto's Lex de Meester Naast muziek in het centrum en op Hof van Tange waren er zaterdag ook straattheateracts tijdens City of dance. Opbouw van het podium voor O die zee. foto Lex de Meester door Edith Ramakers Go Dutch, in afwachting van Nick en Simon. RITTHEM - Langzaam neemt de om geving van Fort Rammekens het de cor aan voor de Homerische Rocko pera O die zee. Het aftellen is be gonnen voor de acteurs, muzikan ten, technici en de medewerkers van de productie van stichting thea ter De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23