Alarmbrief Vlissingen biedt daklozen enig perspectief Spijt op VW Keverdag 24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv £399.- 50 WALCHEREN 21 van €45'.- voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc GOES - Hele volksstammen heb ben er in gereden. En kijken daar met nostalgische gevoelens op te rug. Soms ook met enige spijt, om dat ze 'm hebben weggedaan. Zo als de Vlissinger Jacques Brons er kende, zondag tijdens de Zeeuw se Volkswagen Keverdag op de Grote Markt in Goes. Daar stond het er vol mee, niet alleen met ke vers, maar ook met van die gou den oude VW-busjes. De Vlissinger reed ooit ook in zo'n kever. „Eentje uit 19158, een Dat blijkt uit een alarmerende brief van Vlissingen aan de ande re Zeeuwse gemeenten. Directe aanleiding was de zelfverbran ding van een dakloze man eind fe bruari in het centrum van Vlissin gen, nadat hij overal nul op het re kest kreeg. Uit de brief blijkt dat het Vlissin gen als centrumgemeente niet meer lukt voldoende noodopvang en hulp te bieden. Op verzoek van Vlissingen schrapen de Zeeuwse gemeenten nu 130.000 euro bij elkaar (34,3 cent per inwo ner) om de ergste nood te leni gen. Dat zou voldoende moeten zijn om een jaar lang dertig daklo zen te begeleiden naar passende huisvesting. Men hoopt hiermee de druk weg te nemen op de twee enige voorzieningen voor nachtopvang: het Witte Huis van Emergis in Vlissingen (tien bed den) en het Leger des Heils in Terneuzen/Vogelwaarde (zes bed den). Dit jaar liep de nood zo hoog op dat het Witte Huis een opname stop afkondigde. „Dagelijks wor den er dak- en thuislozen wegge stuurd omdat de nachtopvang vol is", schrijft Vlissingen in de alarm brief. „Hulpverleners (professio nals en particulieren) kunnen geen rol van betekenis spelen, mensen in perspectiefloze situa ties worden gebruikt en mis bruikt, wanhoop en overlast vra gen aandacht in de openbare ruimte." De gemeente constateert ook dat steeds meer daklozen in Vlissin gen blijven 'hangen' in de hoop alsnog opvang te vinden in het Witte Huis, temeer omdat ze zon der die opvang niet in aanmer king komen voor begeleiding, en al evenmin terecht kunnen bij de sociale dienst. Middelburg, Veere, Borsele en Vlissingen zijn inmiddels ak koord met de extra bijdrage. De andere gemeenten lijken ook posi tief. Later wordt bekeken of aller lei regels kunnen worden wegge nomen die hulp in de weg staan. Het geld wordt vooral ingezet in Terneuzen, zodat daar geen daklo zen meer worden doorgestuurd naar Vlissingen. Het gaat niet zo zeer om uitbreiding van de nacht opvang, maar veeleer om begelei ding van daklozen naar passende huisvesting in de gemeente van herkomst. Maar, schrijft Vlissin gen, dan moeten daar wel vol doende geschikte woningen aan wezig zijn. lichtgrijze, toen al 14 jaar oud. Lustte wel een slokje benzine, maar wat reed-ie lekker. Met die driehoekige draairaampjes voorin had je geen airco nodig. Als je ging kamperen, haalde je de stoel eruit en je zat het beste van de he le camping." En als de wegkanten bezaaid stonden met kokende mo tors, dan ploegden de luchtgekoel- de kevers dapper door. Brons deed de kever weg toen hij een au to van de zaak kreeg. „Ik had hem moeten houden, natuurlijk." Zomers concert op panfluit en orgel Panfluitiste Noortje van Mid delkoop en organist Harm Hoe ve geven morgenavond een zo mers concert in de Koorkerk in Middelburg. Ze brengen een vrolijk, licht toegankelijk en ge varieerd programma, van licht klassiek tot Roemeense dan sen. Aanvang 20.00 uur. Entree 10 euro; t/m 16 jaar 5 euro. Orgelconcert door Margreet de Jong Margreeth de Jong geeft mor genavond een orgelconcert in de Nieuwe Kerk te Mid delburg. Zij brengt haar nieuwste composities ten ge hore. Daaronder de Sonate over Psalm 84 in romanti sche stijl. Ze speelt ook enke le klassieke stukken. Aan vang 20.00 uur. Vlissinger vast na brandstichting Een 28-jarige Vlissinger is afge lopen weekend opgepakt na brandstichting in een kamer verhuurpand aan de Nieuw- straat, zaterdag rond 18.30 uur. Bewoners konden het vuur op de overloop snel blussen met water. Later is de dader elders in Vlissingen gearresteerd. Hij zit vast. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant W p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Vodafone Voordeel Web MAANDAG 21 JULI 2014 show door Henk Postma i Modelbouwer Hans Staal bij zijn replica van de hengst Graauw 6. VLISSINGEN - In de Zeeuwse ge meenten bestaat een ernstig te kort aan passende huizen voor mensen die dakloos zijn geraakt, vaak als gevolg van geestelijke nood, verslaving en schulden. MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB C40> €20.- €19.- 400M8 £4S> €22.50 GRATIS 400MB €55:- G27.50 GRATIS Ander toestel of qoedkoper abonnement? Kijk op de website! r Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603(€0.45 per gesprek) Een actie gratis. A< abonnement h tie 'geldig tot rpinima» rtractduur van 2 jaa 3l 10-07-2014 en alleen on uttkosten bedragen £30r igbaar. Ivo-, druk- of zetfoi bezorgkosten zij fOörb'ehöuden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21