Keukens rU rê Brand betekent einde watertaxi Veerse Meer 20 WALCHEREN Lout Vos wint in Zoutelande kampioenschap HARDZEILRACE Tijdens de Van Loon-race kregen de historische schepen de wind pas halfweg even in de zeilen. Keuken Plus Executieverkoop zoutelande - De jaarlijkse klasse mentswedstrijd ringrijden in Zou telande leverde aan het eind van de dag een spannende strijd op. Vier koplopers - ze staken elk 27 van de 30 ringen - moesten kam pen om het persoonlijk kampioen schap. Lout Vos besliste die uitein delijk in zijn voordeel. Hij schudde eerste Vera Wille- boordse en Jos Wisse van zich af. Daarna moest hij nog afrekenen met Iris de Klerk. Die verloor van hem doordat het haar niet lukte de 14 millimeter ring te steken. De eerste beker werd gewonnen door Jos Wisse. Hij eindigde voor Vera Willeboordse en Lout Vos. De eerste jeugdbeker was voor Danielle Clarisse, de tweede voor Chelsea Mbadugha. Iris de Klerk won de eerste gastenbeker, na een kamp met Johnny Wisse. Cynthia Rotte won de pollepel. Michèle Koch en Vera Wille boordse hadden de mooiste ver sierselen. Agenda ZRV: 21 juli Grijpskerke (Hoogelande) ZK ringlopen kinderen t/m 12 jaar, 13.30-17.00 uur; 22 juli Meliskerke sjezenrijden 17.00-20.30 uur; 23 juli Zoutelande sjezenrijden; 17.00-21.00 uur; Oostkapelle ringrijden Camping Ons Buiten, 18.30-21.00 uur; 24 juli Serooskerke sjezenrijden 11.00-17.00 uur; 25 juli Aagtekerke sjezenrijden 17.00-21.00 uur 26 juli Domburg ringrijden 14.00- 20.30 uur; Grijpskerke sjezenrij den 15.00-21.00 uur; Vrouwenpol der sjezenrijden 11.00 -17.00 uur. VEERE - Het moeten vooral de ze nuwen zijn geweest die de zeilen deden beven, zaterdagochtend bij de start van de 21ste Hendrik Wil lem van Loon Hardzeilrace voor soms wel meer dan honderd jaar oude schepen. Want wind stond er nog nauwelijks op het Veerse Meer. Die wakkerde pas wat aan toen de veertig hoogaarzen, heng sten, schouwen, schokkers en old gaffers hun eerste ronde in slak kengang hadden afgelegd. Om te voorkomen dat de traagste sche pen uren te laat de finish zouden passeren, werd de race voor een deel van de vloot ingekort. Wie op deze bijna tropische dag in Veere het fietsveer naar Kam perland koos, vond daar op het bo vendek niet alleen wat verkoe ling, maar ook het beste uitzicht op het zeilracend erfgoed. Daar tussen bewoog zich ook de Betje, een Zeeuwse schouw uit 1907 die destijds van Kamperland op Veere voer. Binnenkort zal die als schaalmodel worden nagebouwd door de Hagenaar Hans Staal. Za terdag showde hij, als deelnemer aan de maritieme ambachten markt aan wal, een model van de hengst Graauw 6. Op het water ging De Windroos, een hoogaars van de familie Plat- schorre uit Kortgene, als altijd ma jestueus aan kop. Toch pakt die meestal niet de hoofdprijs. Want het is één van de schepen die - om ieder gelijke kansen te geven - altijd met een tijdhandicap vaart. Deze keer won de Schuimer, een schokker uit Strijensas de race. De belangrijkste andere winnaars (diverse klassen) waren de hoog aars Nieuwe Maen en de boeier Mientje (beide uit Drimmelen), zeeschouw Zeekot (Leimuiden), hoogaars Pijp Toeback (Lillo) en old gaffer Silvia Green. - ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing VEERE - De brand op de watertaxi voor het Veerse Meer betekent dat de dienst is opgeheven. „Dit is voorlopig einde verhaal", reageert woordvoerder Carel Peterson op de uitslaande brand die het boot je vrijdagmiddag verwoestte. De watertaxi brandde uit, toen die lag afgemeerd aan de buiten steiger bij Veere. Getuigen zagen al een tijdlang rook uit het bootje komen en belden de brandweer, terwijl de schipper nog dacht er ger te kunnen voorkomen. Vol gens Peterson is ook het afspra- kenboek verbrand, waardoor het niet mogelijk is klanten af te bel len die boekten voor de komende weken. De watertaxi was pas drie maanden in de vaart, mede dank zij een bijdrage van de gemeente Veere. Het bootje bevoer op af spraak het hele meer. Peterson: i rug. dat als ken se Gro i het ver: den De zo'i Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Sjaak Janse De verliezer steelt de s door Henk Postma s - SS3FT Passage van de start- en finishlijn bij de stoomsleep- boot De Hercules, die als juryschip fungeert, foto's Lex de Meester De Betje (1907), ooit veer van Veere op Kamperland. Dringen bij de start op de rede van Veere. Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M06 53314189 Openingstijden zie www.keuitenplus.com door Henk Postma „Het hangt van de verzekering af of ooit een vervangend scheepje in de vaart kan worden gebracht." IS De watertaxi brandde van binnen volledig uit. foto Mohammed Ekan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20