Zo'n tien schepen moeten wachten O Vootdeeluitjes.nl ZEELAND 19 Beste Maatje in Middelburg heeft lekkerste haring 3 dagen Genieten in Bolsward 4 dagen Halfpension Moezel 3 dagen Halfpension Super Twente :§3il«] Kawipioen in Inote(.- &n (?u.saraingem&nt6n Vorig jaar waren de keurmeesters van het AD nog redelijk kritisch, maar dit jaar zijn ze vol lof. 'Hol landse Nieuwe zoals je die graag krijgt: goed behandeld, fris van smaak', concluderen ze. 'Genot voor zowel oog als tong'. Het Bes te Maatje krijgt het cijfer 9, en ein digt daarmee op de 9e plaats van de 134 bezochte handels. Het Beste Maatje merkt de effec ten van de positieve beoordeling zaterdag meteen. „We zien nu veel nieuwe klanten, die het toch eens even komen proeven", zegt eigenaresse Ellen van Moort. „We zijn zelf ook erg trots op dit resul taat." De hoge score volgt op een jaar waarin Het Beste Maatje extra zijn best heeft gedaan om de best mogelijke haring aan te bieden. „We hebben scholing ge volgd, om nog eens extra te leren hoe je de haring het beste schoon maakt, het beste presenteert enzo voort", zegt Van Moort. „Ook hebben we, nadat onze vori ge leverancier ermee was gestopt, bij alle bedrijven zelf de haring ge proefd en degene die volgens ons de beste was, uitgekozen: deze is licht gezouten, wat steviger dan andere soorten en onderscheidt zich vooral ook door een uitste kende nasmaak." Ook Visamy in Goes krijgt met een 8 een goede beoordeling van de AD-jury, en eindigt daarmee op de 33e plaats. 'Stevig, met nog iets van zilt en room', luidt de om schrijving van de haring. Over Visspecialist Wachters aan de Augustinushof in Vrouwenpol der is het AD bepaald niet lovend. 'Donkerbruin verkleurd en 'Ook nog bitter', concluderen ze. Met een eindcijfer 3 eindigt de visboer op een 100e plaats in de rangschik king. Na hun bezoek aan de verkoopwa gen van Vishandel Marijs aan de Nieuwendijk in Vlissingen, zijn de keurmeesters meedogenloos: met het predikaat 'Oneetbaar', het eindcijfer 0 van de jury ein digt Marijs op de 123e plaats. 'Ruikt rans en zuur... Stinkt zo dat het moeite kost om een hap te nemen', melden de testers. Maar: de microbiologische gesteldheid van de vis is wel voldoende. Voordeeluitjes.nl/ma10 085 760 5 760 5 dagen All-In Mini Vakantie De scheepvaart werd anderhalf uur stilgelegd. De schepen die de zee op moesten, bleven langer in de haven liggen. „De schepen die naar de havens toe wilden varen, bleven op zee bij de loodsboten of voeren langzaam de Wester schelde binnen." Medewerkers van de KLPD hiel den met jetski's recreatieboten tegen die te dicht bij de zwem mers dreigden te komen. De bo ten moesten buiten een met boeien afgezet gebied blijven. In dat gebied mochten alleen de bo ten komen die de zwemmers be geleidden. Voor de wedstrijd wa ren ook boten van het Loodswe zen, Multraship en de KNRM ac tief Achter de laatste deelnemers voer een schip van Rijkswater staat. „Daarachter werd het water weer vrijgegeven." Volgens Adan is alles zonder pro blemen verlopen. „Ik vind het een fantastisch evenement en ik ben blij dat we hieraan mee heb ben kunnen werken. Het is mooi dat we dit met z'n allen voor el kaar hebben gekregen in deze regio." De zwemwedstrijd smaakt naar meer, maar Adan is terughou dend. „De havens hebben nu toe stemming gegeven, omdat het een eenmalig evenement is. Na tuurlijk krijgen we straks de vraag of dit nog een keer kan. Maar voorlopig blijft het hierbij." auerland Duit: Bolsward I Friesland Hotel Grand-café "de Wijnberg" 2x overnachten 2x ontbijtbuffet 2x 3-gangenkeuzediner aankomst op: zo, ma, di, wo 77,501 do, za 82,501 vr 87,50 Voordeeluitjes.nl/ma10-wijnberg Alken Duitsland MoselHotel Burg-Cafe 3x overnachten 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangendiner en nog veel meer... aankomst op: zo, ma 1291 di, wo 1391 do, vr, ?a 149 Voordeeluitjes.nl/ma10-burgcafe Designhotel AM Fang 4x overnachten 4x ontbijtbuffet 4x 3-gangenbuffet en nog veel meer... aankomst op alle dagen vanaf 245 Voordeeluitjes.nl/ma10-amfang Delden Overijssel BEST WESTERN Wapen van Delden 2x overnachten 2x ontbijt 2x diner gebruik zwembad en nog veel meer... aankomst op: zo 89 ma, di, wo, do, vr, za 95 Voordeeluitjes.nl/ma 10-delden MIDDELBURG - De lekkerste haring in Zeeland wordt volgens de AD Haringtest 2014 verkocht in Mid delburg, bij Het Beste Maatje aan de Stationsstraat. Aanbiedingen zijn geldig t/m oktober 2014. Kijk op onze website voor alle voorwaarden. MAANDAG 21 JULI 2014 Het massaal toegestroomde publiek ziet winnares Amy van Lier finishen, foto Peter Nicolai VLISSINGEN - Een tiental schepen moest zondagmiddag vanwege de zwemwedstrijd om de Scheldebe- ker wachten om de Westerschelde over te varen. Dat zegt Eric Adan, Nederlands diensthoofd van de Ge meenschappelijke Nautische Autori teit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19