O pagina 26 en 27: 'Ook jongens inenten tegen baarmoederhalskanker' Voor de 67e keer over de finish BINNENLAND 9 Acht jaar cel voor spion op ministerie THERMEN BUSSLOO V*» p«p* Nederlandse automobilisten zijn deze zomer koploper op gebied van verkeersovertredingen in Frankrijk. Behalve 12-jarige meisjes moe ten ook jongens vanaf die leef tijd worden ingeënt tegen het vi rus dat mede verantwoordelijk is voor baarmoederhalskanker. Dat bepleit emeritus hoogleraar medische oncologie Bob Pinedo. „Net zo belangrijk als dit is voor meisjes is dit voor jongens. Het moet gebeuren. We moeten ook jongens gaan vaccineren." Pinedo wijst erop dat de vaccina tie tegen het humaan papillo- ma-virus niet alleen beschermt tegen baarmoederhalskanker, maar ook tegen mond- en keel kanker. Bij jongens, met name homoseksuelen, kan het virus ook tot anuskanker leiden. Sinds maart 2011 krijgen alle meisjes tussen de 12 en 16 jaar een oproep de prik tegen de overdraagbare infectieziekte te halen die tot baarmoederhals-, vagina- of schaamlipkanker kan leiden. Het is belangrijk dat zij die krijgen voordat zij seksueel actief worden omdat zo de be smetting kan worden overge bracht DEN HAAG - De Nederlandse spion Raymond P. heeft gisteren in ho ger beroep acht jaar celstraf gekre gen. Volgens het gerechtshof in Den Haag heeft de medewerker van het ministerie van Buiten landse Zaken zich schuldig ge maakt aan voorbereidingshande lingen voor spionage. Hij gaf ver trouwelijke informatie door aan een Russisch echtpaar dat vanuit Duitsland voor Rusland spioneer de. De rechtbank legde P. in eer ste aanleg twaalf jaar cel op. Het hof heeft een lagere straf gegeven, omdat niet is bewezen dat P. 'staatsgeheime' documenten aan het Russische echtpaar leverde. Geldig van maandag t/m zondag t/m. 3 augustus 201.4 PARIJS - De Franse politie heeft in de eerste twee weken van juli bijna 20.000 Nederlandse vakan tiegangers geflitst op de Franse wegen. De Nederlanders hebben daarmee de twijfelachtige eer de buitenlanders te zijn die in Frank rijk het meest tegen een verkeers boete aanlopen. Dat blijkt uit cijfers van het Agence Nationale de Traitement Automatisé des Infractions (An- tai) in Parijs, de Franse collega's van het Centraal Justitieel Incasso bureau. Om precies te zijn kun nen 19.907 Nederlanders die be gin of midden juli op pad waren in Frankrijk, thuis een boete ver wachten van Antai. Wie minder dan 20 kilometer te hard heeft ge reden, kan uitgaan van een reke ning van maximaal 450 euro. De Nederlanders verslaan met straatlengte voorsprong de Duit sers (16.459 keer geflitst) en de Belgen (15.577 keer) in die twee weken van juli. Dat is opmerke lijk, want er bezoeken twee keer zoveel Duitsers als Nederlanders Frankrijk en ook bijna twee keer zoveel Belgen als Nederlanders. Veel flitspalen en radarapparatuur staan langs Franse routes die door het vakantieverkeer, en zeker door de Nederlanders, veel wor den gebruikt. Dat geldt met name voor de twee belangrijkste routes richting het zuiden, de weg van Parijs naar de Cöte d'Azur rich ting Spanje (de Route du Soleil) en Parijs-Bordeaux. Sinds februa ri is het mogelijk dat Frankrijk ver keersboetes naar Nederland kan sturen. Die gaan er in het najaar dan ook massaal komen, want de vakantie is nog lang niet voorbij. Bovendien lopen de echte hardrij ders het risico op meerdere plek ken te zijn geflitst. Woordvoerder Ad Vonk van de ANWB vindt het niet meer dan logisch dat je een buitenlandse verkeersboete betaalt. „Wij heb ben vaak gewaarschuwd dat je je ook in het buitenland aan de re gels moet houden." Vonk wijst erop dat 'de tijd voor bij is dat je als automobilist in Frankrijk kon doen wat je wilde'. „Ze controleren niet voor niets. Dat heeft positieve gevolgen voor de verkeersveiligheid en daar gaat het de Fransen om. En daar heb ben ze groot gelijk in." De boodschap van de ANWB: „Als vakantieganger ben je te gast. Gedraag je daar ook naar." De brief van Antai alleen maar per direct naar de prullenbak ver wijzen, is voor de traditionele Frankrijkganger geen handige op tie. De boetes lopen alleen maar op zonder dat de overtreder dat in de gaten heeft. Wie jaren later bij een Franse politiecontrole tegen de lamp loopt, riskeert gevange nisstraf. ZATERDAG 19 JULI 2014 AMSTERDAM Zie verder katern Spectrum WELLNESS HOTEL VERKOZEN TOT BESTE WELENESSRESORT 2013 SAUNA ENTREE 16 25.. Reserveren en voorwaarden: www.thermenbussloo.nl/wegenerentree6 Boeteregen op Franse snelweg door Patrick Wiercx NIJMEGEN - Bert van der Lans loopt de laatste meters naar de finish van de Nijmeegse Vierdaagse over de Via Gladiola. De 82-jarige Nijmegenaar behaalde gisteren voor de 67e keer het kruisje en verbrak daarmee het twaalf jaar oude record van Annie Berkhout. Van der Lans liep in 1947 als 15-jarige jongen voor het eerst mee in de mars. Sindsdien miste hij geen enkele editie. Alleen in 2006, toen de wandelmars na een dag werd afgelast vanwege een hittegolf, kon hij niet alle dagen uitlopen. De 83-jarige Dik Koopman uit het Noord-Hollandse Oudorp heeft na gisteren 65 keer de Vierdaagse uitgelopen. foto Flip Franssen We hebben het gedaan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9