26 ZEELAND 39.910 wandelaars, onder wie honderden Zeeuwen, haalden gisteren de finish van de Vierdaagse. De intocht was versoberd vanwege de vliegtuigramp van donderdag. 'r V" :- marcheert ze lachend voor een groep veteranen uit. Als Dominique even later over de eindstreep wandelt, wil ze het liefst het asfalt kussen. Ze doet het niet, omdat het veel te heet is. „We hebben het gewoon ge daan!", jubelt ze. „Wat een gewel dig gevoel. We hebben zoveel kip penvelmomenten gehad de afgelo pen dagen. Je ziet mensen die best zwaar zijn en tóch de Vier daagse lopen. Of iemand die in een rolstoel zit en niet geduwd wil worden." Marleen: „Vanoch tend zag ik een soldaat die er hele maal doorheen zat. Ik heb 'm een stressballetje in de vorm van een duim gegeven. Toen begon 'ie te huilen. Ik heb 'm even een schou derklop gegeven. Veel respect voor alle wandelaars die mee doen!" Even verderop verzamelen oud-mariniers Marcel Slootmaker (44) uit Kapelle en Oscar Haver (46) uit 's Heer Abtskerke moed om op te staan na een welverdien de rustpauze. Ze hebben het Vier- daagsekruis binnen na vier wan- deldagen van vijftig kilometer. Vooral Oscar liep de laatste dagen op zijn tandvlees. „Maar dat heeft ook wel iets", zegt hij. „Je verlegt je grenzen." door Cornelleke Blok NIJMEGEN - 'Zeeuws-Vlaanderen! Heeeeeee!' Een bezwete toeschou wer met ontbloot bovenlijf hangt reikhalzend over de dranghekken om de drie Zeeuws-Vlaamse dames naar de finish te schreeu wen. Marleen de Rechter uit Nieuw-Namen, Petra Smet uit Clinge en Dominique van der Vee ken uit Hulst (alledrie 45) gillen terug en wapperen enthousiast met hun rood-geel-blauwe vlagge tjes. Hun haren zijn nat en hun shirts doorweekt: ze hebben meer dere keren een douche gekregen vanuit het publiek. Overal staan toeschouwers met waterpistolen en tuinslangen, omdat het op de Via Gladiola ruim dertig graden is. Petra geniet, ondanks de hitte. „Dit is zó super. Net had ik nog zere voeten, maar dat is meteen overgegaan." Ook Marleen lijkt nergens last van te hebben. Terwijl sommige andere wandelaars de pijn verbij ten, sprfngt en danst ze over het parcours. Het volgende moment Normaal is het één grote kermis in Cuijk. Nu waren alle wandelaars muisstil Vlnr: Tom Schelfhout, Damon Maas, Youri Aers en zijn vader Jacky. Marcel Slootmaker Moorselaar uit Spijkenisse en Hans Boer uit Renesse (rechts), Gerard van Peter Moolhoek uit Middelburg (links) en Louis Oli vier uit Colijnsplaat (rechts) 'De Vierdaagse op mijn sloffen', meldde deze deelnemer op een bord. Oscar Haver heeft zijn felbegeerde Vierdaagsekruis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96