Mossels, spelen Gemeente Kapelle overweegt muS* cassatie in zaak sanering Zuidhoek 24 BEVELANDEN en THOLEN GELUIDSPORTENCENTRUM Kartclub moet miljoen betalen voor verbreding polderweg. Initiatiefne mers vermoeden politiek spel SGP. 66 De Putkilweg is de stok om te slaan, de kans om 't plan de nek om te draaien Ride-logo langs A58 wordt omgedraaid 3 RILLAND - De gemeente Reimers- waal wil na een voorbereidings tijd van vijftien jaar niet langer meewerken aan de komst van een kartcircuit bij Rilland. Samen met de jachtschietvereniging zouden de karters in een nieuw geluid- sportencentrum aan de Brugweg nabij Bath worden gevestigd. De discussie spitst zich toe rond de aanpassing van de Putkilweg, een smalle landbouwweg op zo'n drie kilometer van de beoogde cir cuitlocatie aan de Brugweg. De ge meente wil de rekening van circa één miljoen euro voor het verbre den van de weg neerleggen bij de initiatiefnemers van het circuit. Sjoerd Klip, voorzitter van de Kartclub Zeeland, vermoedt dat verantwoordelijk wethouder Jaap Sinke (SGP) met de eis om te beta len voor de aanpassing van de weg, de komst van het kartcircuit wil blokkeren. „De Putkilweg is de stok om mee te slaan. De uitgelezen kans om het initiatief de nek om te draaien. Hier is sprake van onbe hoorlijk bestuur." Volgens Klip heeft Sinke, in tegen stelling tot diens voorganger Ko Bliek, er nooit een geheim van ge maakt tegen de komst van het kartcentrum te zijn. „Vanaf het moment dat hij wet houder ruimtelijke ordening is heeft hij zich opgesteld als fractie voorzitter van de SGP, niet als wethouder die een opdracht van een meerderheid van de gemeen teraad moet uitvoeren. Daardoor voelen wij ons heel erg bena deeld." Zo herinnerde Sinke bij een be spreking in oktober, de kartclub nog aan het coalitieakkoord. Daar in staat dat geen medewerking wordt verleend aan nieuwe activi teiten die de zondagsrust aantas ten. „Hij zei erbij, dat de SGP in elk geval tegen zal stemmen." Ook meldde Sinke dat het initia tief een 'heikel punt' zou worden -• J CIRCUIT PARK BATH RILLAND in de coalitiebesprekingen na de gemeenteraadsverkiezingen. Vol gens Klip zei Sinke verder dat zijn fractie geen bezwaar heeft tegen 'de kleiduiven', omdat die geen ac tiviteiten op zondag hebben. Klip stelt dat de jachtschietvereniging hier in de toekomst niet aan ont komt, omdat ze fors moeten inves teren voor de uitbreiding. Overigens wordt de jachtschiet vereniging niet aangeslagen voor aanpassing van de Putkilweg, om dat de club nu al nabij de golf baan zit. Het college van B en W houdt in een brief aan de gemeenteraad de kartclub verantwoordelijk voor het stopzetten van de procedure om het bestemmingsplan aan te passen. Zo zou de kartclub zich niet aan afspraken hebben gehou den om voor een bepaalde deadli ne met een voorstel te komen over de verkeerssituatie. Verder verwijt het college de ini tiatiefnemers en de adviseur van Arcadis 'reactief optreden'. Hier door bestaat er, zo schrijf het col lege, geen vertrouwen meer dat een planologisch en financieel haalbaar bestemmingsplan aan de raad kan worden gepresenteerd. Klip bestrijdt dat er geen bereid heid was bij de kartclub om naar de verkeerssituatie te kijken. „Op onze begroting van in totaal zo'n 3,5 miljoen hadden we een ton ge reserveerd voor aanpassingen aan wegen. Een miljoen is meer dan een kwart van ons budget." Klip zegt dat zijn club graag met een tegenvoorstel wilde komen, maar daarvoor geen bereidheid vond bij de gemeente en Water schap Scheldestromen. Zo kreeg de club geen inzage in de met tel- apparatuur verzamelde gegevens waarop het waterschap de beno digde ingreep van 940.000 euro had berekend. Klip wil weten op welke momen ten het meeste verkeer over de weg rijdt. De extra drukte na aan leg van het kartcircuit (182 bezoe kers op een gewone weekenddag, 343 op wedstrijddagen) valt waar schijnlijk buiten de huidige piek momenten. Klip vindt het ook niet terecht dat de rekening volledig bij de ini- W2 -- K - .v A..V tiatiefnemers voor het geluid sportcentrum wordt neergelegd. Hij wil een nader onderzoek naar de verkeersstromen. Zo vermoedt hij dat een groot deel wordt ver oorzaakt door forenzen die via een sluipweggetje naar de Ant werpse haven rijden. Sinke laat in een reactie weten verbaasd te zijn dat de kartclub nimmer met een alternatief is ge komen voor de verkeersontslui- ting. „De Putkilweg voldoet nu net aan de normen. Het nieuwe verkeer voor de kartbaan mag ze ker niet door Rilland komen en we willen ook voorkomen dat ze hun weg gaan zoeken door de pol der." De deadline is gesteld omdat de gemeente na 'vele uren ambtelij ke inzet' er een punt achter wilde zetten, aldus Sinke, waarmee hij volgens eigen zeggen niet uit was op het einde van het plan. Sinke bevestigt dat hij in besprekingen het SGP-standpunt heeft meege deeld. „Ik deel dat standpunt, maar als wethouder heb ik een raadsbesluit gewoon uit te voe ren. Zo simpel is dat." Met de jachtschietvereniging wil Sinke wél door. De gemeente heeft volgens hem een 'morele plicht'. „Vanwege de uitbreiding van de golfbaan zitten ze al jaren op een locatie die er niet uitziet." GOES - De gestileerde Ride for the Roses-wielrenner die tussen de A58 en Nansenbaan bij Goes staat, wordt maandag omge draaid. Dat zegt burgemeester René Verhulst. Vanaf de A58 be zien 'fietst' de renner naar rechts, terwijl dat in het originele logo naar links is. „Hij fietst dan ook de provincie in, in plaats van uit", zegt Ver hulst. Hij verwacht dat het 'om draaien' een paar uur werk is. De stukken waaruit de renner is samengesteld, zijn met tie-wraps aan een frame bevestigd. Het logo is afgelopen donderdag onthuld. YERSEKE - Een maand voor de Mos seldag (16 augustus) vindt er nóg een culinair evenement plaats in Yerseke. Tijdens Yerseke Culinair, vandaag tussen 12.00 en 21.00 kun nen in het centrum van het dorp mossels worden geproefd, wordt er paling gerookt en is er een bra derie met onder meer streekpro ducten. Op de Paardenmarkt kun nen kinderen verkoeling vinden in spelletjes met zeewater. Tij dens het evenement is ook voor de eerste keer een foto-expositie van Dieta Slabbekoorn te bezichti gen. Haar foto's met vooral dieren en planten zijn te zien bij Team Reacon aan het Kerkplein. Kapelle heeft een cassatie-advies gevraagd, dat momenteel wordt onderzocht. Het gaat allemaal om de bodemsanering van een deel van nieuwbouwwijk de Zuid hoek. Daar kweekte het bedrijf Kersten begin deze eeuw nog fruitbomen, maar zag het bedrijf zich in zijn groei belemmerd. Ka pelle bezat een groot deel van de grond en bereidde de ontwikke ling van de nieuwe wijk voor. Een deel van Kerstens bedrijf be vond zich op de voormalige vuil stortplaats en was dus aanzienlijk vervuild. Kersten zou de grond schoon opleveren in een ABC-constructie waarin ook pro jectontwikkelaar Minnaard een rol speelde. Kersten heeft altijd aangenomen dat de schoonmaak beurt niet meer dan 50.000 euro zou kosten. Het werd ruim 4 ton. Met het eerste vonnis ging Ker sten in beroep en het Gerechtshof stuurde de partijen met een tus- senarrest terug naar de onderhan delingstafel. Dat leidde tot niets en tot grote verrassing van de ge meente, krijgt Kersten nu gelijk. De gemeente draait zelf op voor de saneringskosten en moet ook Kerstens kosten vergoeden. Deskundigen onderzoeken nu hoe kansrijk cassatie is. De gemeenteraad van Kapelle con cludeerde uit de gang van zaken dat de overeenkomst indertijd vol gaten heeft gezeten en sommeert het college in de toekomst zorg- u vuldiger te handelen. 'Weg draait kartcircuit de door Joeri Wisse Beoogde locatie Circuit Park Bath infoeraphic Rolant Quist y Sjoerd Klip K door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Kapelle overweegt in cassatie te gaan te gen een uitspraak van het gerechts hof in Den Bosch, waarin de kosten van bodemsanering in de Zuid hoek, op het bord van de gemeen te worden gelegd. Een eerdere uit spraak van de rechtbank in Middel burg vonniste precies het tegen overgestelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 94