ZEELAND 29 die dynamische kant ook niet zou hebben. Denken is structuur geven aan wat nog onge vormd is, maar er moet wel rust zijn om tot vorm te komen." Je wordt in september 62. Dat betekent dat het for mele einde van je werk als adviseur bij Scoop in zicht komt. Zit je te wachten op een leven zonder Scoop? „Dat is een gewetensvraag. Mijn moeder is 87 en nog steeds heel actief. Of het nu volgend jaar is of over zes jaar, ik hoop dat ik ook een leven heb tot ergens in de tachtig en dat ik de energie die ik bij haar zie, zelf ook mag heb ben, in redelijke gezondheid. Werk is voor mij altijd een combinatie geweest van zelfont plooiing en bijdragen aan de samenleving, waarbij kunst in de breedste zin wel het speer- Ik heb ook een luie kant Daarom organiseer ik de prikkel om actief te zijn. Ik werk pas goed onder druk Je lijkt altijd bezig. Hoe hou je dat vol? „Ik heb alles altijd intensief gedaan. In mijn hart ben ik een perfectionist. Iemand zei me eens: je moet oppassen, je brandt aan twee kanten op. Maar ik brand nog steeds. Maar ik heb ook een luie kant, vind het heerlijk om voor me uit te staren. Ik organiseer daarom de prikkel om actief te zijn. Ik werk pas goed on der druk, als het écht moet. Ik realiseer me wel steeds meer dat ik het anderen daar soms ook moeilijk mee maak. Ik heb heel veel met mensen, maar ben ook graag alleen. Ik fiets veel met de hond. Dat vind ik heerlijk. Tentoonstellingen bezoeken doe ik ook in mijn eentje, lekker in de auto, met vaak ook geen muziek aan. Dan denk ik ook helemaal niet, ik bén er alleen maar. Rust vind ik heel belangrijk. Ik denk dat ik anders Zoals? „Een ervan is dat ik heel graag in Zeeland zou meewerken aan het realiseren van een ge bouw waarin de verbinding wordt gelegd tus sen heden en verleden van kunst uit Zeeland met die van buiten. Er is hier zoveel kwaliteit, dat ik denk dat zo'n 'kunsthal' spannend en boeiend genoeg is om een eigen plek te ver werven in het grote spectrum van Nederland en Vlaanderen." punt is. Maar het gaat me ook om het verbin den van mensen op maatschappelijke ambi ties. Ik kan me heel goed voorstellen dat er een moment komt dat ik dat ook los van een organisatie zou kunnen doen. Dat zal een an dere balans vragen, maar ik heb zeker nog heel veel dromen." ZATERDAG 19 JULI 2014 Nico Out in de kloostergangen van de Abdij in Middelburg, met een schilderij van Gust Romijn. „Ik heb alles altijd intensief gedaan." foto Mechteld Jansen Nico Out

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 89