terug naar De Putmeet Onderzoek effect wind door Brouwerseiland Beleef de magie van fladderende vlinders in de vlindertuin I KORTING SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Woningbouw in Waterwijk wordt weer opgepakt naar bestuursleden, want ook ik ga na acht jaar stoppen." De exploitatie van de gymzaal is de kurk waar de onderneming op drijft en dat gaat erg goed. Er is se- niorengym, bootcamp, er zijn twee badmintongroepen en na de zomer komen de schoolkinderen ook weer terug om te gymmen. Verder zijn er nog plannen voor een toneelgroep die ook graag ge bruik wil maken van de gymzaal. „Het loopt als een tierelier en be gint aardig vol te lopen", zegt Bo mer. In de huiskamer is het stiller. „Wat wel heel goed loopt is het biljart. En we hebben inloopoch tenden gedaan en dan komen tien tot twaalf mensen na het sporten toch even naar binnen voor een kop koffie. Dat is erg leuk." Nu de sport voor de zomer is gestopt, blijven ze echter weg. Bomer constateert dat het lastig is voor mensen om zomaar binnen te lopen. „Mensen komen alleen als ze een reden hebben." Daarom hoopt hij dat meer clubs zich gaan melden. Het onderzoek wordt gedaan op het moment dat de planologische procedure wordt gestart. Pas dan is duidelijk hoe de jachthaven en de bijbehorende bebouwing rond de Middelplaathaven op de Brou- wersdam er uit gaat zien. Gebrui kers van het gebied vrezen een ne gatief effect op de wind en zijn via Facebook in actie gekomen. De planologische procedure start pas als er duidelijkheid is over an dere pijnpunten. Er is nog geen overeenstemming over compensa tie voor de beroepsvissers op het 'Grevelingenmeer. Daarover is de gemeente nog in gesprek met ver schillende partijen zoals het mi nisterie van Economische Zaken. Ook wordt nog gezocht naar een alternatief voor het verdwijnen van de loswal. Gedacht wordt aan het verplaatsen van de laad- en losmogelijkheden naar het Sprin- gersdiep. Inmiddels is al wel een onderzoek gestart naar het ver plaatsen van de parkeerplaatsen die verdwijnen door de aanleg van Brouwerseiland. Eind dit jaar is daar meer duidelijkheid over. De ontwikkeling van de woon wijk heeft lang stilgelegen door de malaise op de woningmarkt. In februari werd bekend dat de ge meente en bouwbedrijf Van der Poel uit Terneuzen wel weer brood zagen in de woonwijk. De plannen zijn wat aangepast en voldoen weer aan de vraag van nu. Zo worden er dertig wonin gen minder gebouwd dan oor spronkelijk de bedoeling was. Daardoor wordt de wijk wat ruim- telijker en is er meer plek voor speelvoorzieningen en parkeer plaatsen. Doordat ook de grond prijzen zijn aangepast, verwach ten de ontwikkelaar en de ge meente dat de verkoop weer op gang komt. De nieuwe woningen zijn vooral bedoeld voor senioren en jonge gezinnen. Zo worden meer levens- loopbestendige huizen gebouwd. De kadewoningen (waarmee be gonnen wordt) zijn wat aangepast en worden flexibel van indeling. Daarnaast komt er een complex van achttien appartementen met daaronder een parkeergarage die niet helemaal in de grond zit. Daardoor hebben alle apparte menten uitzicht op de Zeeland- brug of de oude stad. Courgettedag bij pompoenwinkel Bij 't Hof Geersdijk aan de Geersdijkseweg in Geersdijk vindt vandaag een courgette dag plaats. Bezoekers kunnen bij bloeiende pompoenen op het land en in de kas alles le ren over courgettes en courget tegerechten proeven. De Cour gettedag duurt van 11.00 tot 16.00 uur. De Schipper in RvB van Emergis De raad van toezicht van Emer gis, centrum voor geestelijke gezondheidszorg, heeft beslo ten Paul de Schipper (43) te be noemen als bestuurder van Emergis. Hij volgt Leen van Leersum op die vorig jaar vertrok. De Schipper vormt samen met Rick Mentjox, psychiater, de raad van bestuur van Emergis. Ride-logo langs A58 wordt omgedraaid De gestileerde Ride for the Roses-wielrenner die tus sen de A58 en Nansenbaan bij Goes staat, wordt maan dag omgedraaid. Dat zegt burgemeester René Ver hulst. Vanaf de A58 bezien 'fietst' de renner naar rechts, terwijl dat in het originele logo naar links is. Oploopverbod voor scheepvaart Komende zaterdag zal het scheepvaartverkeer bij Brui- nisse enige hinder ondervin den tussen 11.00 en 14.00 uur. Dan wordt de 'mossel- sloeprace' gehouden op het Zijpe. Tijdens de race is een oploopverbod van kracht. Deelnemers aan de sloepen race vertrekken vanuit de Vissershaven. mmm. bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen BROUWERSDAM - Het effect van de bouw van Brouwerseiland (jachtha ven van de toekomst) op het zeil en surfgebied bij de Kabbelaars- bank wordt onderzocht. Wiï MÊKm ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren ZATERDAG 19 JULI 2014 ZIERIKZEE - Er komen weer bouwac tiviteiten in Waterwijk in Zierik- zee. Half augustus start de verkoop van nog te bouwen kadewoningen. Een maandje later gaan apparte menten in de verkoop. GEERSDIJK GOES GOES BRUINISSE KIJKDAG 25 JUU 16.30 t/m 17.30 UUR. De woning beschikt over een nieuwe keuken, 3 slaapkamers en laminaat- vloeren. Met terugkoop garantie. www.JeStek.nl www.zooantwerpen.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 87