Bezoek nabestaanden aan rampplek belangrijk 66 Vanavond huil ik om Pim. Om een vriend die veel te kort bij me is gebleven. 66 Zulke lieve mensen... ze hebben mij Peking eend en gelakte spek leren maken. ASML rouwt om dood 'van directeur Uit een straat komen zeven \slachtoffers Op weg naar haar geliefde eiland Bali VLIEGRAMP MH17 7 Gezin weer getroffen Bezoek aan Tripoli 'hielp enorm bij verwerking verlies'. Michie! Klaassen, vriend van Pim de Kuijer van Stop Aids Now! Sterrenkok Sergio Herman (foto) over overleden Jenny Loh en Popo Fan van restaurant Asian Glories Het nieuws bij de Veldho- vense chipmachinebouwer ASML kwam gistermorgen keihard aan: directeur Rob van Keulen van een van de machinelijnen van het be drijf zat met zijn gezin in het toestel. Van Keulen, zijn vrouw Ca- Zeven slachtoffers uit één straat in Rosmalen. Remco en Yvonne Trügg, hun dochters Tess en Liv. Aan de overkant Leon en Conny Wels en zoontje Sem (foto). Twee jonge gezinnen, zoals er zoveel wonen in hun wijk. Ze maakten deel uit Het geluk leek de Almelose Wiwik (Pris) Rangin weer toe te lachen. De geboren In donesische had sinds een tijd weer een nieuwe liefde. Ze droomde al over trou wen en ze had een trouw jurk in gedachten in tradi tionele Balinese stijl. Maar roline en hun zoons Allard (16) en Jeroen (15), woon den in Teteringen ten noor den van Breda. Ze waren op weg naar hun vakantiebe stemming op Borneo. Een van hun paspoorten werd op de Russische tv ge toond. Van Keulen werkte zo'n zestien jaar bij het be drijf in Veldhoven waar hij verschillende functies had. Op de school van de jon gens, het Onze Lieve Vrou welyceum in Breda, is een herdenkingsbijeenkomst ge organiseerd. van een hechte vrienden club, bestaande uit een stuk of zeven stellen en hun kin deren. Voetbalclub OJC speelde een belangrijke rol bij die vriendschappen en de club is dan ook in diepe rouw. De kinderen Tess (10), Liv (7) en Sem (10) zaten alle maal op basisschool De Groote Wielen. Op hun ei gen Facebookpagina's heb ben ze tientallen foto's geplaatst die getuigen van een vrolijke en onbekom merde jeugd. het mag niet zo zijn. Op weg naar haar geliefde Bali, waar ze 33 jaar geleden ter wereld kwam en waar haar hele familie nog woont, liet Wiwik Rangin donderdag het leven in vlucht MH17 van Malaysia Airlines. Ze laat een dochter van 13 jaar achter, die voor het eerst niet met haar moeder mee vloog. Wiwik had de Indonesi sche nationaliteit, en is daar om waarschijnlijk niet mee gerekend bij de 193 Neder landse slachtoffers. T- BRISBANE - Een Australische familie is op tragische wij ze getroffen door de vlieg ramp in Oekraïne. Twee fa milieleden zaten donder dag in het Malaysia Airli- nes-toestel, terwijl twee an dere familieleden aan boord waren van de Boeing van Malaysia Airlines die in maart verdween en tot dus ver niet is gevonden. Kaylene Mann verloor haar broer en haar schoonzus in maart en haar stiefdochter en dier man in Oekraïne. TILBURG - De nabestaanden van de passagiers van vlucht MH17 rei zen nog niet naar Oost-Oekraïne af om de plek waar het vliegtuig neerkwam te bezoeken. Malaysia Airlines wil hen die gelegenheid bieden, maar kan momenteel hun veiligheid niet garanderen. Los daarvan is het een lange reis: „Van Kiev naar de rampplek is 500 kilometer. We zijn aan het uitzoeken wat de beste manier is om daar naar toe te reizen", aldus Huib Gorter, vice-president Ma laysia Europe. Toine van de Sande, voorzitter van de Stichting Vliegramp Tripo li, denkt dat de nabestaanden er goed aan doen om te gaan. Hij ver loor drie familieleden bij de crash van het toestel van Afriqiyah Air ways op de luchthaven van Tripo li in 2010. Zijn kleinzoon Ruben overleefde als enige de ramp. „We hadden geen idee wat er was ge beurd en waar het was gebeurd. Daarom hadden we sterk de be hoefte om naar de plek des on- heils te gaan en die omgeving zelf te ervaren. Ook al weet je dat je niets meer kunt veranderen aan wat er gebeurd is." Afriqiyah vloog de nabestaanden er twee maanden later naar toe. „Dat bezoek heeft een grote rol ge speeld bij de verwerking, erna konden we verder in dat proces." Sommigen vonden de reis emotio neel te zwaar en gingen niet mee. Slachtofferhulp Nederland stelt: „Soms maakt een bezoek aan de plek de puzzel compleet. Het kan zijn dat nabestaanden in hun fan tasie de rampplek voor proberen te stellen, maar fantasie is groter dan de werkelijkheid. Als nabe staanden de rampplek zien, dan is er maar één werkelijkheid en dat kan helpen om de mogelijke beel den die door hun hoofd gaan los te laten." Wanneer de lichamen van de slachtoffers naar Nederland wor den gebracht, is nog niet bekend. ZATERDAG 19 JULI 2014 milieleden, vrienden, collega's, klasgenoten en bekenden. In onze gedachten zijn wij bij hen' foto Frank van Beek/HH door Cyril Rosman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7