Foutje WW'ers mogen buurtbus rijden Meer woningen verkocht Weer geen straf voor Checkpoint 12 1$ Kleinzoons Willem en Frank zijn hier. Willem is nu acht en Frank zes. Meestal zijn ze in Au stralië, waar ze op nor male dagen gewoon naar school gaan in hun rood-witte uniform en met hun hoedje en rugzakje met schoolembleem. Nu ze hier zijn mo gen ze hier hun schoolwerk doen, zonder uniform. Mrs. Green en Mrs Szvobiak doen een oogje dicht. Zo lijkt het. In feite kijken ze mee, want het rekenen bijvoorbeeld wordt op de computer gedaan en de vorderingen kunnen vanuit Austra lië worden gevolgd. De computer geeft trouwens zelf aan of een som fout is of niet. De cijfers hoef je zelf niet te schrijven en de plaatjes hoef je zelf niet te tekenen. Sommige sommen moet je binnen een paar se conden afhebben. Natuurlijk gaat er wel eens wat fout. Frank leest soms in zijn school boek. Het heët: Tom Gates Everything's Amazing Sort Of. Geschreven door L. Pichon. Het is dik, wel vierhonderd bladzijden. Er staan veel moeilijke woorden in. Woorden als: discussion, ultraviolet, excellent, insists, experiment, maar je ziet ook veel plaatjes. Engels lezen is moeilijk. Frank maakt wel eens een foutje. Hij zegt: mistakes maken is gewoon. Misschien heeft hij gelijk. De beste voetballers maken fouten en zelfs Messi mist wel eens en er is veel ver keerds in de wereld en is er niets en niemand zonder foutje. - VV/jjm J J J3 FOTO VAN DE WEEK De Vierdaagse van Nijmegen UW MENING 320 reacties Oranje heeft gefaald Meer werklozen met een WW-uitke- ring mogen straks als vrijwillig chauf feur aan de slag op buurtbussen. WW' ers die op een buurtbus willen rijden als vrijwilliger, krijgen nu zelden toe stemming van uitkeringsinstantie UWV. Minister Asscher (PvdA, Sociale Zaken) maakte deze week bekend dat hij de regels voor vrijwilligerswerk wil versoepelen. Doorslaggevend is dat dit niet mag leiden tot verdringing van be taald werk. Buurtbussen die in Zeeuws-Vlaanderen op vijf dunbezette lijnen rijden, kunnen hun groep vrij willigers daarom straks uitbreiden. Waar de woningverkopen boven de Wes- terschelde in het tweede kwartaal met 19 procent zijn gestegen, maakt Zeeuws-Vlaanderen een pas op de plaats. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). De cijfers zijn dui delijk: de woningmarkt herstelt zich, al zijn er wel regionale verschillen. Noord en Midden-Zeeland beleefden een record- kwartaal met 346 verkochte woningen. Zeeuws- Vlaanderen moest daartentegen een lichte daling slikken. Er werden 105 huizen verkocht, 6 minder dan in kwar taal één. Zeeland blijft daarmee onder het landelijke gemiddelde. Het Openbaar Ministerie is opnieuw niet ontvankelijk verklaard in de vervol ging van de Terneuzense coffeeshop Checkpoint. Het Amsterdamse ge rechtshof bepaalde dat Checkpoint de gedoogvoorwaarden van de gemeente Terneuzen niet heeft overtreden en dat om die reden eigenaar Meddie Willem- sen en zijn medewerkers niet vervolgd mogen worden. Ze zijn wel schuldig aan de opslag van grote hoeveelheden softdrugs buiten de coffeeshop maar worden daarvoor niet bestraft. Het hof stelt zelfs dat de overheid Checkpoint faciliteerde en stimuleerde. 1. Visser slaat op Neeltje Jans grote haai aan de haak .2. Warm weer in aantocht in Zeeland 3. Zeven basisscholen sluiten deuren 4. Reimerswaal verbiedt optreden Surrender op Mosseldag Yerseke 5. Japanse oester opgeruimd in Zee land Oranje redt het net niet in WK Vorige week was de euforie in Nederland nog groot: Oranje mocht door naar de halve finale. Daar kwam de ploeg tegenover Argen tinië te staan. Pas bij het nemen van straf schoppen delfde Oranje het onderspit. De wedstrijd tegen Brazilië eindigde in 3-0 en daarmee werd het brons veroverd. Controle bespaart zorg miljoenen Nederlands spoor in suïcidetop Zorgverzekeraars hebben vorig jaar 356 mil joen euro bespaard door declaraties streng te controleren. Dat is 142 miljoen meer dan der gelijke controles een jaar eerder opleverden. Dit meldt Zorgverzekeraars Nederland. Het meeste geld (329 miljoen) is gevonden door declaraties achteraf te controleren. Nederlandse machinisten maken een veel grotere kans geconfronteerd te worden met plegers van zelfmoord dan hun buitenlandse collega's. Gemiddeld heeft een Europese ma chinist één keer in de vijftien jaar een sprin ger voor de trein. In Nederland is dat bijna eens in de zeven jaar. EENS 15% oneens 85% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL L.:.in binnen-en buitenland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72