Zeeuwse evenementen passen hun programma aan Eerst waren er slechts getallen. Steeds meer namen van slachtoffers van de vliegramp komen nu naar buiten. Zo krijgen ze een gezicht en een verhaal. Pvd A-senator uit roemrucht geslacht Alles in het leven in teken van sport 6 VLIEGRAMP MH17 VLIEGRAMP MALAYSIA AIRLINES Evenementen ver soberen hun pro gramma's. 'Een immens verlies', zo ty peert PvdA-voorzitter Hans Spekman het overlijden van Eerste Kamerlid en rechtsgeleerde Willem Wit- teveen (1952). De Bredanaar kwam om samen met zijn vrouw Lidwien en dochter Marit. Zijn zoon was in Ne derland gebleven. Witteveen was voorzitter van de partij commissie die eind jaren '90 op zoek ging naar nieuwe beginselen De Zwolse Tamara Ernst (34) was net als een aantal andere inzittenden van de fatale vlucht met de Boeing 777 van Malaysia Airlines voor een vakantie op weg naar Bali. Ze werkte inmiddels acht jaar bij Sportservice Zwolle. Daar was ze onder meer programmaleider sportsup port en ook adviseur bij het project Gezonde School. voor de PvdA, nadat partij leider Wim Kok eerder de ideologische veren had afge schud. De hoogleraar rechts theorie en retorica aan de universiteit van Tilburg was van 1999 tot 2007 al eens se nator. In 2013 trad hij op nieuw toe tot de Eerste Kamer. Witteveen stamt uit een roemrucht geslacht: hij was de zoon van oud-minister van Finan ciën Johan Witteveen (WD) en achterkleinzoon van de illustere Amsterdam se SDAP-wethouder Floor WibauL Ook was ze als reisleidster werkzaam voor reisorgani satie Crusj. De geboren Apeldoornse speelde hand bal bij de Zwolse vere niging SV Zwolle en was een fana tiek wintersport ster. Na haar middelbare school (het gymnasium in Apeldoorn) volg de ze met succes de opleiding tot le raar lichamelijke opvoe ding (CALO) aan de Hoge school Windesheim in Zwolle, waar ze na haar stu die is blijven wonen en wer ken. VLISSINGEN - Kermisexploitanten draaien in Vlissingen de volume knop naar halve kracht, City of Dance XXL staat in Middelburg een aantal momenten letterlijk stil, op de Visserijdagen in Brui- nisse hangen de vlaggen halfstok en bij de zwemtocht om de Schel- debeker van Vlissingen naar Bres- kens is de muziek geschrapt. De organisatoren van grote en kleine evenementen in Zeeland versoberen dit weekeinde in meer of mindere mate hun programma uit respect voor de slachtoffers van de vliegtuigramp in Oekraï ne. Diverse gemeenten hebben opge roepen tot terughoudendheid bij evenementen. De gemeente Schouwen-Duiveland vraagt ook haar burgers om tijdens buurtacti- viteiten rekening te houden met de gevoelens van nabestaanden van de slachtoffers. Tijdens de Vis serijdagen in Bruinisse wordt van daag het geluid gereduceerd. De gemeente Middelburg heeft gisteren gesproken over het mu ziekfestival City of Dance XXL (zaterdag) en Go Dutch (zondag). „In overleg met de organisatie wordt aandacht gegeven aan de vliegramp in de Oekraïne door het plaatsen van een herden kingsteken op de festivallocaties en door op beide dagen momen ten van stilte in te lassen tijdens het programma om stil te staan bij de slachtoffers", laat de ge meente weten. De organisatie van de Folkloris tische Dag, vandaag in IJzendijke, heeft enkele kleine aanpassingen gedaan in het programma. Zo wordt onder meer de Zeeuws- Vlaamse vlag niet gehesen. „Ook zullen we in het openingswoord aandacht schenken aan de ramp", aldus organisator Mark van de Vij ver. Voor de rest blijft het pro gramma van de 43e Folkloris tische Dag onberoerd. In Vlissingen wordt vandaag het geluidsvolume op de kermis met 50 procent teruggebracht. Het ca rillon in de toren van de Sint Ja- cobskerk speelt ingetogen mu ziek. Het omlijstend programma van de Scheldebeker wordt gewijzigd. Zondagmiddag vertrekken negen tig zwemmers vanaf het Vlissing- se strand voor een zwemtocht naar Breskens. Op de stranden zouden allerlei activiteiten wor den gehouden. Naar de precieze programmering daarvan wordt nog gekeken. Uit respect zal er geen muziek of ander lawaai meer zijn. De zwemtocht gaat wel gewoon door. In herinnering I Koning Willem-Alexander en koningin Maxima bij het condoleanceregister voor de nabestaanden van de vliegramp. Ze schreven: 'Vele duizenden mensen in ons land en daarbuiten rouwen om het verlies van fa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6