Zeeland Zomeragenda Nachtwandeling in stilte Folkloristische Dag IJzendijke Genieten van de paardensport Festival voor creatievelingen ZOMERKRANT 5 ZATERDAG 19 JULI 2014 ZATERDAG Zoutelande, Walcheren Antiek en Streekproductenmarkt. Ook ringrijden. Langstraat (Centrum), gehele dag Geersdijk, Noord-Beveland Courgettedag Deze open dag van de Pompoenwinkel staat in het teken van courgettes. Op deze dag wordt u rondge leid over het land waar u alles te weten kan komen over de teelt en mogelijkheden van courgettes. Ook kunt u diverse courgettegerechten proeven! Geersdijkseweg 20, van 11.00 tot 16.00 uur Wissenkerke, Noord-Beveland Folkloredag in Wissenkerke Met o.m.: boogschieten, ponyrijden, slenteren over de braderie, met de trein naar de koeienboer, spring kussens en oude tractoren die ringsteken. Centrum, gehele dag Het programma biedt onder meer de braderie, de kermis, en de vlootshow met de Bruse vissersvloot. Dorpscentrum en Havenplateau, gehele dag Renesse, Schouwen-Duiveland RenesseAanZee avondmarkt Vanavond kunt u late night shoppen. Hogezoom, vanaf 17.00 uur Renesse, Schouwen-Duiveland Circus Bellmondo Circusvoorstellingen van Circus Bellmondo. Roelandsweg (bij Manege Grol), 16.30 en 19.30 uur Westenschouwen, Schouwen-Duiveland Zeehondenfietstocht U fietst naar een hotspot waar bij laagwater volop zeehonden te zien zijn. Steenweg 13a, vanaf 11.00 uur ZONDAG Goes, Zuid-Beveland Optreden Abba-coverband Y'Abba Do! treedt op. Het Postkantoor, Grote Markt, 22.00 uur Wemeldinge, Zuid-Beveland Paardenkar rijden omgeving Wemeldinge Een rondrit door en langs het mooie platteland van Wemeldinge op een paardenkar. Hoogeweg 3, van 10.00 tot 11.30 uur Yerseke, Zuid-Beveland Yerseke Culinair Mosselen eten op 't Kerkplein Palingrookwedstrijd op de Dreef en zeewater kinderspeelplein op de Paardemarkt en eromheen... Tevens een gezellige braderie met o.a. streekproducten. Centrum, van 12.00 tot 21.00 uur Middelburg, Walcheren Go Dutch Festival Op vier podia kun je genieten van allerlei muziekstro mingen die Nederland rijk is, van Rock tot Neder pop, van Après Ski tot Megapiraat, Hip Hop tot Hol landse Helden, Goud van Oud tot Smartlap. Hof van Tange, van 14.00 tot 22.00 uur Veere, Walcheren Frederic Voorn (piano) - Grote Kerk Veere Pianist Frederic Voorn speelt een bloemlezing uit het nocturne-repertoire, door verschillende compo nisten uit verschillende tijdvakken. Oudestraat 26, vanaf 15.30 uur Vlissingen, Walcheren Troubadour en songwriter Stefan van de Sande Strandpaviljoen Pantha Rei, van 17.00 tot 20.00 uur Sint Maartensdijk, Tholen en Sint Philipsland Open atelier bij Puck Meijer Cultuurhistoricus/schilder Puck Meijer houdt in haar atelier open huis voor belangstellenden. Haven 6, van 11.00 tot 16.00 uur Terneuzen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Vintage Terneuzen Vintage standhouders, Platenbeurs, Cult Films, Bands en dj's. Met The Mole People (garagerock, NL) 19.00-20.00 uur en The O'Haras (surfpunk, BE) 20.30-21.30 uurDJ's vanaf 16.00 uur. Tuinpad, 11.00 tot 2.00 uur Goes, Zuid-Beveland Zeeuwse Keverdag Honderden Kevers bijeen in het centrum van Goes de Zeeuwse Keverdag! Regioteam Zeeland organi seert dan als onderdeel van Kever Club Nederland de inmiddels traditionele Zeeuwse Keverdag. Grote Markt, gehele dag Yerseke, Zuid-Beveland Natuurbelevingtocht Natuurbelevingstocht over het grootste Nationaal Park van Nederland 'De Oosterschelde'. Meerpaalweg 20, van 14.30 tot 16.00 uur Groede, West Zeeuws-Vlaanderen De Avond van de Poëzie Voordrachten en muziek met karakter. Een mix van Vlaamse en Nederlandse dichters. Schuitvlotstraat 13, van 19.30 tot 22.30 uur Philippine, West Zeeuws-Vlaanderen Internationale dameswedstrijd wielrennen Er zijn drie etappes: 19 juli - Eerste etappe: Sint Laureins - Sint Laureins door het Meetjesland, start om 13.00 uur. 20 juli - Tweede etappe: tijdrit in Philippine, start om 10.00 uur. 20 juli - Derde etappe: Philippine - Philippine door Zeeuws-Vlaanderen, start om 16.30 uur. In de pauze tussen de tijdrit en de rit in lijn Philippi ne - Philippine, wordt de 49e Ronde van Philippine verreden. 2 Wedstrijden: 13.00 uur Nieuwelingen, 40 km en om 14.00 uur: Elite/ Beloften, 80 km. Kasteelstraat, van 13.00 tot 16.30 uur Haamstëde, Schouwen-Duiveland Vlindertocht s. Kinderen van zes tot twaalf gaan met een gids op zoek naar vlinders in het Slotbos en de Zeepeduinen met een gids van Natuurmonumenten. Toegangshek Slot Haamstede, 10.00 uur Renesse, Schouwen-Duiveland Circus Bellmondo Circusvoorstellingen van Circus Bellmondo. Roelandsweg (nabij Manege Grol), van 16.30 tot 18.30 uur Westenschouwen, Schouwen-Duiveland Op zoek naar viervoeters! met de skelter Konijnen, damherten, reeën, pony's houden de duin vegetatie kort, waardoor zeldzame planten weer een kans krijgen. Ontdek het zelf op de skelter.Groepen tot 22 personen mogelijk. Steenweg 13a, vanaf 11.00 uur Retranchement, West Zeeuws-Vlaanderen Meer op www.wvzeeland.nl of onze site! Cocktail Party bij Brasserie de Zwinhoeve Avond om de zomer in te luiden met speciale cock- tailkaart, leuke gadgets en vrolijke, zomerse beats! Duinweg 1vanaf 21.00 uur Bruinisse, Schouwen-Duiveland Visserijdagen Bruinisse Wandelen bij het licht van de maan In Oostkapelle kun je een nacht wandeling maken door het gebied rond de Manteling. Ervaar tijdens de wandeling de stilte, rust, sfeer en geheimzinnigheid van het gebied. Met een gids van Staatsbosbeheer kun je het gebied verkennen. Deelname kost vijf euro, maximaal 25 deelnemers. Zaterdag, Oostkapelle, Duinvlietweg 6, 22.30 tot 00.00 uur. In Aagtekerke begint zaterdag het polotoernooi. Tijdens de wedstrij den kan men genieten van fascine rend polospel, van paard en mens, met een ongekende snelheid en het prachti ge decor van duinen. Het maakt dit evenement tot een feest, met een hap je en een drankje uit de welbekende frietkraam. Aagtekerke, Hereweg 2, 16.30 tot 19.00 uur. Op zaterdag is City of Dance XXL weer in Middelburg te vinden. Honderden energie ke, creatieve en vrolijke mensen tove ren de stad om tot dit unieke festival. Er zijn verschillende soorten muziekstij len te vinden, van pop tot house, van techno tot hardstyle. Naast muziekan ten kom je op het festival ook veel kunstenaars, dansers en hobbyisten te gen. Overal is wel iets creatiefs te bele ven. Zaterdag, Middelburg, Markt, Hof van Tange, van 12.00 tot 0.00 uur. Creatievelingen op City of Dance foto Lex de Meester Op zaterdag 19 juli wordt voor de 43e keer de Folkloris tische Dag in IJzendijke geor ganiseerd. Er zijn activiteiten, zoals ringrijden, optredens van verschillende verenigingen en demonstraties van oude ambachten. De hele dag is er een jaarmarkt en zijn de terrasjes open. Zaterdag, Oranje straat 60, 9.00 tot 17.00 uur. I foto Lex de Meester IB Ringrijden foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57